Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Почитай родителите си"....нови  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано01.03.01 22:18



Това е "божа заповед", написана от хора, в книгата "Бибиля"
.Това ...е повод за съмнение!!!Когато хората пишат нещо, което ....уж излиза от Бога.....ха ха ха ха и го пишат на кинга...това е лъжа...ха ха ха ха
Извинете ме, но хората са лъжливи...и не спават това което пишат.
Те не уважават родителите си, защото не знаят кои точно , са им родители.
Тази божа заповед би звчала така:"Уважавай Бога и Природата- те са твои родители"
Но хората не знаят кой е Бог и няма как да го уважат, а природата, е най вандалски неуважавана....така че ...отговора е във вашия начин на мислене и в начина ви на живот.
Ако сте доволни, то значи изпълнявате божията заповед...
Но вие не сте доволни...И ето това е отговора...на въпроса.....
А колкото до това, дали Бог издава заповеди, то знай че Бог не издава заповеди....А този който ги е написал....Мойсей...той ми е близък...познавам го, той не е получил това указание от Бога, а от други инстанции.... и го е написал.....за което си е платил с много страдание....и сега си плаща.
Не спира да плаща....но търпи...така той казва.
А за него и за други пророци, Иисус е казал:"Всички пророци преди мен, крадци и разбойници са били."
Почитай родителите си, поклони са на Бога и знай гласът му и не слушай лъжливи пророци....не слушай и Мулето.....
Слушай душата си, защото тя ти е от Бога дадена и знае гласът му.
А другото...за друга серия....
А това , че вярвате на лъжци, които се наричат ваши родители...това си е проблем на този, който лъже и на този , който вярва.....


На този свят всичко се плаща и то със страдания.....



Тема Re: "Почитай родителите си"....нови [re: MУЛE]  
Автор Mama Netty (минаващ)
Публикувано01.03.01 22:43



Не можах само да разбера - ти религиозен ли си?
Или сирак?



Тема Re: "Почитай родителите си"....нови [re: Mama Netty]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано02.03.01 08:02



Няма да ти превеждам, какво значи думата "сирак"....не е хубава дума.
Ако аз зная че баща ми е Бог, и майка ми е природата...сирак ли съм според теб?
Как се наричат тезидеца, които не знаят майките си бащите си и.....които цял живот играят на играта "мама и татко".....и се пипат по пишките????


Играта винаги завършва с плач и ридане....ха ха ха ха
Много е хубаво че не си ме разбрала...това значи че ме усещаш....
Дерзай и привет....



Тема Re: "Почитай родителите си"....нови [re: MУЛE]  
АвторNumLock (Нерегистриран)
Публикувано02.03.01 09:52



Пак се връщаме на темата "баща-татко". Може ли да имаш родители и да не познаваш майка си и баща си? Ако знаеш със сигурност кои са майка ти и баща ти - това означава ли че те са твои родители. Виждам, че в главата ти се блъскат много въпроси, които на някои се виждат странни. Виждал ли си какво става, когато много хора искат да излезнат през една тясна врата - може да се случи така, че никои не излиза, а най-страшното идва, когато изведнъж вратата се отвори широко. Твоите въпроси излизат изведнъж, след като са се блъскали дълго време и там където излезнат става една купчина и не се знае на кого е крака, на кого ръката и на кого главата, а и съвсем естествено е в бъркотията и блъсканицата всички да са сърдити и злобни.
Защо си мислиш, че нещата са толкова прости. Че можеш да посочиш с пръст и да кажеш - това е добро, а това - лошо; това е истина, а това - лъжа. Писал съм това и в други клубове и по други въпроси - когато абсолютизираш нищо, в края на краищата то се превръща в абсурда на собственото си отрицание.
Защо си мислиш, че за мен БОГ е някакъв авторитет и аз вярвам на това което е предал на някой? Защо си мислиш, че ако за мен БОГ не е авторитет, аз ще считам всичко, което му се приписва за невярно? Защо искаш вместо "... и видя (БОГ), че е добро." да стане "... и разбра (МУЛЕ), че е лъжа."
Виждам, че много се интересуваш от произхода на думите и се опитваш да абсолютизираш и него. Думите са изминали дълъг път във времето, някои са се загубили по пътя, други са пристигнали при нас във съвсем одърпан и очукан вид, трети са се разделили и са отишли на различни места. В повечето случаи те не носят семантиката, която са носили при създаването си. Да не говорим, че в много случаи се мисли едно, а се казва друго, че едно и също нещо различните хора казват по различен начин, че едни и същи думи хората разбират различно. Много объркан отговор, нали. Опитвам се да помогна на един от многото в блъсканицата на вратата, но се оказва, че хващам ту грешен крак, ту дърпам не когото трябва за ухото.
Няма да те "пъдя" от клуба, стои тук, щом си решил, че тук ти е мястото пък останалите да вземат решение всеки за себе си. Един ще те псува, друг въобще няма да те чете, трети ще те поучава (като мене

), а кой знае, някой ден може да се появи друг, в сравнение с когото ще си божа кравичка (опа, забравих - е да кажем охлюв)

А моите родители си ги обичам и уважавам. Като всяко дете и аз съм преминал през етапа "Това дали са истинските ми майка и баща?". Като всички хора и те си имат кусури. В никакъв случай не мога да имам към тях отношение както към всички останали хора! Родителите трябва да се уважават. Ако те не са се държали като родители, тогава те не са такива и няма какво да се обсъжда дали трябва да ги обичаме. Ще кажеш "Какво е тогава родител?", аз пък ще те попитам: "За колко неща в живота можеш да дадеш пълна и изчерпателна дефиниция, важаща за всички хора?" (ето, виждаш ли пак проблема с абсолютизирането)



Тема Re: "Почитай родителите си"....нови [re: Mama Netty]  
АвторKids (Нерегистриран)
Публикувано02.03.01 11:50



Той си знае най-добре какъв е, но това, че непрекъснато се позовава на "Бог", не го прави религиозен.

Религиозният човек излъчва доброта, светлина и позитивизъм. А не омраза, презрение и високомерие спрямо всички от позицията на някой, който се е добрал до истини, недостъпни за нашето съзнание. Не мисля, че има на света религия, която би искала да има такъв проповедник.





Тема Нито едното, нито другото... [re: Mama Netty]  
Автор Rainbow_bs (анти-потребител)
Публикувано02.03.01 13:13



Той си е една кръгла откачалка - от където й да го погледнеш!!!! Не те съветвам да го четеш - всички в клуба правят така. Той като раково образувание в снагата на този почтен клуб и което е по-лошото ескалира - пълзи си и го разрушава....



Познавах само още един такъв откачен графоман, но той от няколко години е в Бургаската лудница (или както вие го наричате Диспансер за ментално болни или нещо такова)...

~ ~ ~\____/~ ~ ~

Тема Не мисля, че мулето ..нови [re: Rainbow_bs]  
Автор Mama Netty (минаващ)
Публикувано02.03.01 13:49



е обикновен досадник, страдащ от логорея. писанията са му до такава степен хаотични и псевдо-логични, че в това прозира замисъл. Вярно е ,че допуска граматически грешки, което говори за спонтанност, но пък малко са психичноболните, които ще вземат да слагат толкава много "ха-ха-ха" в текста си. По правило лудите разбират, че се смеят, чак когато другите започнат да ги гледат особено.
Не е лош човек Мулето. Доколкото му е по силите се старае да участва в разговора. Но либидото му - горкото то!



Редактирано от Mama Netty на 02.03.01 14:06.



Тема Re: Нито едното, нито другото...нови [re: Rainbow_bs]  
АвторKids (Нерегистриран)
Публикувано02.03.01 13:59



Защо да го разрушава? По-скоро провокира от време на време някаква реакция с по-особената си гледна точка и отношение към света.

За разрушението е нужна сила на влияние /както и за съзиданието - но с различен знак/. А такава сила в случая няма.



Тема Ами поне да каже еднанови [re: Mama Netty]  
Автор Rainbow_bs (анти-потребител)
Публикувано02.03.01 17:02



добра дума за нещо - пък ако ще и за себе си, щом мрази всичко и всички...



~ ~ ~\____/~ ~ ~

Тема Забелязвате линови [re: MУЛE]  
АвторNumLock (Нерегистриран)
Публикувано02.03.01 18:14



какво става, когато МУЛЕ отвори някоя нова тема? Обикновено вместо да се дискутира темата се дискутира личността и характера на МУЛЕ. Това може да е една от причините да пише по този начин. Друга причина може да е, че иска да се прави на интересен и това е най-лесния начин. Погледнете, че почти във всеки клуб има най-малко един такъв образ. Може да има и още куп причини, но няма смисъм да ги коментираме. Преди време бях чел, че на Запад това било добър бизнес. Вижда например шефа на някоя фирма, че напоследък хората му не се разбират и се гледат на кръв. Наема си един/а "темерут/ка" и го назначава на някаква работа във фирмата си. След най-много месец целия колектив е сплотен срещу натрапника. Началника го "уволнява" най-позорно и за доста време всички са доволни. Може дори да забравят, че са искали по-високи заплати.


А иначе какво пък толкова и е лошо на темата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.