Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Колко деца искате да имате?нови  
АвторNumLock (Нерегистриран)
Публикувано01.03.01 14:00



Може би сте разисквали тази тема, но все пак интересно ми е като продължение на темата за двете деца.
Аз например бих желал да имам още едно.(по принцип, не точно сега)
Хубаво е, че жена ми е на същото мнение.(по принцип)


Колко деца бихте желали да имате и ако все още ги нямате, защо?
Много ми става болно, когато в последно време мои приятели и познати споделят, че нямат деца или пък ще останат с едно поради икономически причини и това, доколкото ги познавам е наистина така, а не просто някакво удобно оправдание за пред себе си. Гадно е!
Жестоко е и ако не можеш да имаш деца поради някакъв медицински проблем, но това вече е съвсем друга тема.



Тема Re: Колко деца искате да имате? [re: NumLock]  
Автор Mama Netty (минаващ)
Публикувано01.03.01 15:16



Бих искала да имам поне 2, защото за три съм много възрастна вече. А имам едно и може би ще остана с едно, поради икономическите причини, за които говориш. Тъжно , но факт!





Тема Аз все пак да си попитамнови [re: NumLock]  
Автор Изплaшeния (непознат)
Публикувано01.03.01 16:37



Другата, жестоката тема, обсъждана ли е в клуба и какво мислите по този въпрос. Независимо дали и е от собствен опит (никому не го пожелавам) или просто погледната ей така, от страни.

От много питане глава не боли. За питащия става дума



Тема Re: Аз все пак да си попитамнови [re: Изплaшeния]  
Автор Mama Netty (минаващ)
Публикувано01.03.01 23:08



Отскоро съм в клуба и не съм чела още архивите, но дори и да е дискутирана "жестоката" тема - пак можем да я подхванем , ако я зададеш интересно. Можеш да провериш и в женския клуб - там имаше нещо подобно.
И не се плаши толкоз Изплашени - хора не ядем!





Тема Re: Колко деца искате да имате?нови [re: NumLock]  
Автор sunrise (пристрастен)
Публикувано02.03.01 04:06



Imam edno dete i bih iskala da imam moje bi oshte edno, niamam go vtoroto zashtoto oshte ne sum reshena, ne sa ikonomicheski prichinite poradi koito ne moga da se resha, osven tova ne sum sreshtala v posledno vreme niakoi koito bih iskala da e bashta na deteto mi.

:-) ot men




carpe diem... noctumque

Тема Re: Колко деца искате да имате?нови [re: NumLock]  
Автор TЪPTEЙ (БАШ ТЪРТЕЙ)
Публикувано02.03.01 09:11



Аз имам две. Искахме и трето, но на моята госпожа и забраниха. Сега имаме идея да си осиновиме. Не зная само какви са изискванията. Някой има ли идея?

Пич, но от кофтите!


Тема Изискванията за осиновяваненови [re: TЪPTEЙ]  
Автор Mama Netty (минаващ)
Публикувано02.03.01 14:04



...трябва винаги да се проверят на място. Със сигурност се подава:
1. молба , подпосана от двамата родители, спредпочитания за особенностите на детето.
2. медицински свидетелства на двамата
3. свидетелство за съдимост и ксерокопия на лични документи
4. документи за материалното състояние
След , което се чака, в повечето случаи с месеци. И помни, че не ти дават да оглеждаш децата като на пазар, за да си избереш, а само ти носят едно и решаваш с "да" или "не". Ако е "не" по-късно ти предлагат друго. Добре е да имаш връзки.



Тема Много оптимистично!нови [re: Mama Netty]  
Автор Rainbow_bs (анти-потребител)
Публикувано02.03.01 16:57



Няма що! Успокои хората... Човекът ще ти се зарадва!!!



~ ~ ~\____/~ ~ ~

Тема Искаме, но тъжно ...нови [re: NumLock]  
Автор Лopa (минаващ)
Публикувано02.03.01 17:25



Съпругът ми има 4, ние двамата имаме 2. Имаме желание за още (половинката ми е много смел, нали?), но аз не искам преди да сме надскочили по-горен финансов праг. Не искам следващото дете да го отглеждам като другите две, без съвременни "улеснения" като памперси, нова количка, нови, а не втора употреба дрешки, необходимото разнообразие на плодове в менюто му, частни занимания по спорт, интелигентна бавачка, знаеща чужд език, музика и т.н. Жалко е, че българите са склонни да отглеждат повече деца, но основно ги спира финансовия проблем. Ако продължа мислите си и по-нататък, жалко е интелигентни деца (като българските) да не могат да развиват уменията си в повече насоки, заради същият проблем. Затова оправдавам децата, които заминават при по-добри благоприятни обществени системи там "на запад", като порастнат. За да получат по-добът шанс в живота, който тук не намират.



Тема Re: Колко деца искате да имате?нови [re: NumLock]  
АвторKids (Нерегистриран)
Публикувано02.03.01 17:46



И аз искам да имаме още едно дете, и децата си умират в къщи да има бебе. Няма нищо по-хубаво от къща, пълна с деца.

Но има и един куп неща, които стоят между нас и това желание и тези неща не са само от икономическо/финансово естество. Това е и мисълта, че отнове трябва поне една - две години да се затвориш в къщи и да не можеш да отидеш почти никъде, липсата на достатъчно голямо жилище /е, това може да мине и към икономическите причини/ и т.н.

Но само не казвайте, че има млади и здрави хора, които са толкова притиснати финансово, че не могат да отгледат едно дете. Това просто звучи абсурдно. Хората, които имат било едно, било две деца - да не би да си били цъфнали и вързали, когато са се появили децата им?!

А не мислите ли, че напоследък има доста млади хора, които или не искат да мислят за семейство изобщо, или ако имат такова, не искат да имат деца, за да не им се налага да се ограничават в разходите си и начина си на живот след това? Аз имам един колега, който веднъж, когато малката ми дъщеря си беше счупила крачето, каза направо следното: "Ох, ето защо не е хубаво човек да има деца!".

Още повече, ако свържем двете теми - при толкова семейства, които не могат да имат свои собствени деца и които дават мило и драги само и само и тях да ги прегърнат две малки ръчички.

Поне така мисля аз.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.