Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:33 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема uvazhaemi roditeli, kazhete si mnenieto...нови  
Авторmomicheto na mama i tatko... (Нерегистриран)
Публикувано23.02.01 22:41



Zdraveite.
Az sym edno izkljuchitelno poslushno 'dete'. Sled broeni dni navyrshvam 17, a dosega ne sym bila v diskoteka, nito v klub, nito v kakvoto i da e bilo sled 8 chasa!!!! Ucha v elitna gimnazia, izkarvam dobri ocenki, mnogo malko otsystvia. E pone za uchilishteto mi nashte dazhe iskat da se pootpusna. Problemyt e slednija: ISKAM 2 PYTI V MESECA NAJ-SPOKOJNO KATO BJAL CHOVEK DA SLUSHAM MUSIKA V NJAKOJ PRILICHEN KLUB. E chak tolkova mnogo li e????? Kak da objasnja na nashte, che ne sym veche na 12?? Vie ne bihte li pusnali dyshterja si na 17 godini da izliza? Na vsichkoto i otgore, zaradi tezi sluchki naposledyk, veche me e sram i da pitam....



Тема Re: uvazhaemi roditeli, kazhete si mnenieto...нови [re: momicheto na mama i]  
Автор thegirl (новак)
Публикувано23.02.01 23:38



Naistina ti sushuvstvam!@
Mojesh da obsudish sreden variant-zapoznay gi s nqkoe momche,na koeto imash doverie[da ste priqteli,a ne! gadjeta].I neka toy im vleze pod kojata:).Sled tova[e,ostavi da mine malko vreme]kaji,che toy shte hodi zaedno s nay-dobrata ti priqtelka[i na neq trqbva da i imat doverie] i hora,koito vashite poznavat.Kaji,che shte se priberesh do opredelen chas i se priberi s 15minuti po-rano.Malko,po malko shte pochnat da te puskat i veche shte im imash doverieto:)
Dano se poluchi



Тема Re: uvazhaemi roditeli, kazhete si mnenieto...нови [re: momicheto na mama i]  
Автор Palechka (член)
Публикувано24.02.01 09:39





УЖАС!!!Ама какви са тия хора бе,та не те пускат никъде.
И аз имам дъщери ама чак пък толкова.

То вярно,че ние пък ги влачим на всякъде - на горките деца им е дошло до гуша от купони,ама и това не е работа.
Мисля,че съветът на the girl е много добър.

Аз само мога да добавя - не знам на какви години са ти родителите,но едва ли са много над 40.И сигурно обичат някакъв вид музика - провери програмата на клубовете - има я във в-к Капитал напр. и избери нещо което ще им допадне (по добре да не е любимия на дъщеря ми рап ...хе -хе,че ще има обратен ефект) и им предложи да отидете заедно .
Желателно е да не е в петък и събота,защото клубовете са много фрашкани. Ако избереш клуб,в който има и хапване - напр. Mr.Punch ще ги предразположиш още повече. И по-добре да е по-раничко - да видят,че и в 22 ч човек може да прекарва приятно.Няма нужда да седи до 3....


Успех миличка !



Тема Мисля, ченови [re: momicheto na mama i]  
Автор Rainbow_bs (анти-потребител)
Публикувано24.02.01 11:10



ако се организирате няколко приятелки, родителите ти няма да откажат.

Сигурно си много хубава и нежничка (и хващаш лесно око), за да те държат толкова строго. За себе си твоите родители имат право, защото от нехайство могат да си удрят главите после... Сега е шансът ти да покажеш защо си заслужила тези отлични оценки - бъди целомъдрена и остроумна!!! Измисли нещо много хитро, намери аргументи и прекрасни думи да ги убедиш в правото си да бъдеш като останалите и да излизаш по клубовете. Направи го в шеговита обложка! Те само това чакат, момичето ми... Ако искаш да се ориентираш в начините на добрата аргументация, съветвам те да прочетеш две малки повести на Селинджър "Франи" и "Зуи" (те са свързани) и много неща ще ти се изяснят. Добрата дума златни врати отваря. Просто родителите ти искат да се уверят, че си целомъдрена, че могат да ти имат доверие и да ги убедиш, че вече можеш да се грижиш за себе си и да се пазиш. Нали все пак знаеш в какви времена живеем? Успех и много късмет!!!

Един по-голям батко (мога да ти бъда и чичо)

~ ~ ~\____/~ ~ ~


Тема Re: проблема не е от...нови [re: Rainbow_bs]  
Автор Karinka (весела дружинка)
Публикувано24.02.01 14:34



вчера. такива родители трябва много да внимават, защото най-често се постига обратния ефект. Не пускат, не пускат и в първия момент когато дъщеря им ще има възможност сама да вземе решение, може и да сгреши. да обърне свободата, която е получила на свободия.
май съвета с момчето приятел е най-добрия.
и мен не ме пускаха много, много навън. Но имах 3ма съученици, свестни момчета, с които и до сега сме приятели. Запознах нашите с тях и след това просто беше достатъчно да кажа, че излизам с тях, за да няма проблем. Но наистина - прибери се в уговорения час. Мисля, че децата много късно разбират какви са притесненията на родителите със закъсняването им.....

едно ку-ку


Тема Re: проблема не е от...нови [re: Karinka]  
АвторKids (Нерегистриран)
Публикувано26.02.01 16:28



Според мен проблемът не е точно в това, че родителите не вярват на дъщеря си, особено в случай като този, в който детето си е заслужило да й се вярва.
Проблемът е, че всички започнахме да изперкваме от ужасиите, които ни заливат ... И не стига, че сами по себе си нещата, които стават, са достатъчно кошмарни, пресата /ако между вас има журналисти да прощават/ направо цинично се заиграва с всичко, от което може да се изтиска сензация . Напоследък няма вестник, на първата страница на който да нес мъдрят с 1/2 метрови букви убийства, изнасилвания, вкл. на малки деца. Не информацията, а агресивния и отвратителен начин, по който тя ни се поднася, прави от родителите хора с не съвсем адекватни реакции.

Аз, например, имам и друг проблем - майка ми непрекъснато ми повтаря, че ако нещо лошо се случи на децата, то аз и само аз ще съм виновна, защото им позволявам едно или друго. И не стига, че достатъчно ги мисля и без нейните приказки, ако, недай Боже, нещо стане - не само аз ще се разпъвам на кръст сама, но и тя, а сигурно и другите им баба и дядо, ще се вторачат в мене.

Според мен, мило момиче, един възможен вариант би бил да помолиш родителите си, след като толкова се притесняват, да те чакат след това, за да не мислят как ще се прибираш сама.

Опитайте се да измислите нещо заедно, но не ги съди много, това, което беше казано в едно от мненият по-горе, е напълно вярно - само когато имаш твои си деца, ще можеш да ги разбереш - за съжаление, със задна дата.





Тема Re: uvazhaemi roditeli, kazhete si mnenieto...нови [re: momicheto na mama i]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано26.02.01 19:19



Мило момиче,
родителите ти са прави да се притесняват.
А ти си права да искаш развлечения.
И е хубаво, че споменаваш думата "ПРИЛИЧЕН" пред клуб. В тази посока е и решението - в приличен клуб, с прилична компания и по прилично време. Остава заедно с родителите си да уточните съдържанието на прилично. Запознай компанията с родителите си. И задължително родителите (или само баща ти) да дойдат да те вземат.
Дъщеря ми е още малка, но работата ми е свързана с нощния живот на София и Пловдив. Този живот коренно се промени в последните 12-13 години и е вече твърде опасен. Особено за момичета като теб. Това не значи, че трябва да се заключим вкъщи. Това значи, че трябва да се съобразяваме с хората с който излизаме, местата, където ходим и по кое време. И то не за да избегнем напълно опасностите, а за да намалим риска и да сме всички малко по-спокойни, и родителите, и децата. Останалото е божа работа.

И споделяй с родителите си - ВСИЧКИ ФАКТИ.

За емоциите - както прецениш.





Тема Re: uvazhaemi roditeli, kazhete si mnenieto...нови [re: thegirl]  
Автор Toto* (минаващ)
Публикувано27.02.01 09:58



Т'ва стана сюжет на американски филм....





Тема Re: Всичко зависи от теб!нови [re: momicheto na mama i]  
Автор djuna (непознат )
Публикувано28.02.01 11:47



Навремето и ние с мъжа ми не пускахме дъщеря си де излиза по дискотеки. Само в петък или събота вечерта и то най-късно до 12.00 ч.
Сега дъщеря ми е на 24 год. и живеев друг град, беше студентка, но ни направи на пук и не продължи да учи /това е за нейна сметка, рано или късно ще го разбере/ , реши че ще работи. Много и е трудно защото работи само временна работа и то като продавачка, барманка през лятото. Аз не се отказвам от нея, но ми е болно, че вече когато сама взема решения за себе си, не прави нищо за да живее по- добре. Има свободата да решава, но явно не е подготвена добре за живота. ЖИВОТА СИ Е НЕИН!
Така че, никога не прави напук на родителите си. Има време когато ти сама ще вземаш решения за живота си, тогава ще разбереш че да се живее не е чак толкова лесно и безпроблемно. Поне се опитай да разбереш родителите си. Успех в живота мило момиче!





Тема Re: Nikogaнови [re: djuna]  
Авторuvazavan roditel (Нерегистриран)
Публикувано28.02.01 19:45



ne bih pusnal dusterja si da hodi v diskoteka ,tam ima samo droga i loschi raboti ,moze da i se sluchat satova stoi si v kusti i uchi ,puk posle mozesch i v manastir da otidesch:)))))))))

HAhahaha




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.