Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Понеже Birdy ме попитанови  
Автор Palechka (член)
Публикувано26.02.01 12:31



как си организирам всекидневието с гледане на деца (2 бр),въртене на къща (150 м2),ходене на работа (10-11ч) и гледане на мъж ( 1/2 бр. щото хич не го виждам) си помислих,че сигурно и други ще споделят ценен опит.

Birdy, засега още не съм тръгнала пълноценно на работа - ходя 2-3 пъти седмично за по един следобед за най-неотложните неща. Но вече ми се наложи да отида в една командировка преди ок. 20 дни за 6 дни.
Бебето ни утре става на 2 месеца,така че отдалече подхванах темата за бавачките - в началота на април трябва вече да съм на линия...

Голямата ми дъщеря се радва на моето персонално гледане - 3 години,но времената бяха други.. Освен това накрая ме хвана домакинската депресия - имах чувството,че освен да сменям гащи и да мия чинии - за друго не ме бива.
Има жени ,които се чувстват довални от седенето в къщи,но освен другото има и икономическия момент - знам,че ще преживявяме и с доходите на мъжа ми,но аз пък съм така възпитана,че с хастара навън ще се обърна ама няма да искам пари... Та реших да търся бавачка ...
Направих мини кастинг в къщи - не се доверих на агенция,защото много надуват цените,а освен това не могат да дадат кой знае какви гаранции за хората - само паспортни данни,дето и ти можеш да си вземеш сама...

Казах на всички познати,че си търся човек и се явиха близо 10 кандидатки - общо взето не е лесна работа. Цените варират от 1 до 2.50лв на час. Успях да се договоря за 200 лв на месец - от 8.30 до 19ч,като в задълженията начовека влизат и някои по-прости домакински ангажименти - да пусне пералня,миялна,да простре пране да избърше прах - с две думи като се върна от работа да не яхвам директно метлата.

С яслите не знам как е сега , а детските градини са от по-голяма възраст - мин. 2г- най-вече заради хигиенните навици.
Пробвала съм и бабешкия вариант,който също е нелоша възможност,но както ти деликатно отбеляза,третирайки храненето - там много трудно излизаш на глава с техните знания и опит. Общо взето правят каквото намерят за добре а не каквото родителите смятата за правилно !
Така че ако имаш възможност - плати на някого,че да ти е мирна главата.Виждам,че и в dir.bg има обяви за тази работа ,но все пак е по-добре да има някаква препоръка от човек.

Още нешо по въпроса за храненето - разбира се най-доброто е това ,което правиш- да му готвиш домашни пюрета .Обаче е много трудоемко.Можеш да приготвяш по-голямо количество 1 път седмично и да замразяваш.
Другият много удобен вариат,който съм опитвала с първото ми дете е детската кухня. Мисля обаче ,че на 6.5 месеца е малко рано - но все пак не е зле да провериш.Ако няма близо до вас детска кухня - те май съвсем ги изпозакриха - можеш да се уговориш в най-близката детска градина. Обикновено не отказват. Така ще си облекчиш живота а и бебчо ще яде разнообразно.





Тема Малечке-Палечке, [re: Palechka]  
Автор Radinka (малко лъвче)
Публикувано26.02.01 15:23



защо не почакаш да поотрасне бебето поне до 6 месеца? Не е ли много мъничко, за да го даваш друг да ти го гледа? Душичката ме още нежничка и съвсем под наем - може не дай си боже да пипне някой грип или нещо такова и докато се усети бавачката да го изтървете.
Ако избереш възрастна бавачка - те по се стараят, защото зависят от този доход, но няма да може да тича подир бебето. (Мене ме отгледа възрастна бавачка, но като поотраснах се задъхваше като тичаше подир мен.) Ако е млада, акълът й ще е другаде и пак ще пропусне много неща, може и повече. Майката си у друго. Стисни зъби и потърпи в къщи, дори и да си на зор с парите.

Бъдете здрави в къщи!



eдна малка Лъвица

Тема Много благодарско за съветите !нови [re: Palechka]  
Автор Gateto (непознат )
Публикувано27.02.01 16:12



В ролята на младия татко който носи парите в къщата ( на Бърди ) Ви благодаря за ценните съвети отправени към прекрасната ми съпруга ( която може да прави и други неща освен да мие и чисти ... жено имам в предвид че си интелигентна спри да си мислиш глупости ;)

Чесно казано и да си баща не е лесно. Вечер като се прибирам сина ми вече е заспал, а сутринта като ставам и той ме види, дърпа майка си за полата и я пита кой е тоя чичко ( хехе ... шегувам се де .. той още не говори ... )
Но все си мисля че ме е забравил като не ме вижда толкова дълго време ... бебе е все пак .. колко акъл има ...
И ми става тъпо .. ама какво да се прави - трябва пари да се изкарват щото се налага да има памперси на дупето му



Така че дами - когато някога си кажете "Бе мама му стара, то да си майка е много трудно" се замислете как им е на бащите. Не че искам много да защитя бащите ама ..... бе много искам да ги защитя ;)) туй то ;)))

Айде - би уел :-)

Az kazah - HAU

Тема Re: Много благодарско за съветите !нови [re: Gateto]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано27.02.01 18:42



Abe Gate razbiram che ti se shte da zashtitish sebepodobnite si ama shto ne se probvash da zaemesh mjastoto na Birdy za njakolko dena. Goljam kupon e da znaesh. Zaspivash kato trupche posle. I az mu vikam na moja da se smenime za edin den pone, ama toj ne iska, shtoto znae kvo e..
Ajde mnogo pozdravi v kushti!



Тема Re: Много благодарско за съветите !нови [re: Gateto]  
Автор Mama Netty (новак)
Публикувано27.02.01 21:54



Ах, ги-ди-ги-ди Гатето -Татето. Много ги обичам такива, като тебе. Хвалят жените, че са интелегентни, ама салатата за ракията не си я правят сами, а оставят на жена си - щото е интелигентна сигурно...





Тема За бавачките и татковцитенови [re: Mama Netty]  
Автор Birdy (новак)
Публикувано27.02.01 22:44



Прави си салатка бе Нети:)) И бъркани яйца даже прави :))

Палечке, аз за себе си също съм избрала този вариант - жена вкъщи. Още повече, че работата ми е на 10-15мин пеша от вкъщи и може бързо да реагирам недай Боже ако се случи нещо и трябва да се прибера. Само че УЖАСНО се страхувам как да го оставя на непозната ?? А нямам позната, която да не работи. Също си мисля, че 200лв са нормална заплата за баба, която да стои от 8 до 6:30 (примерно). Ти как успя да се спреш на жена, спокойна ли си?
Бебето ми е на 6 месеца и малко, аз мисля да го оставя на 1 годинка горе-долу. Доколкото знам има частни детски ясли, но не знам как стоят там нещата.

За детската кухня - има си кухни навсякъде. Само че в Люлин, където съм аз, напоследък има небивал бум на бебета, поради което се чака ред много време. Записваш бебето на 6 месеца и чакаш опне още толкова да му излезе номера. Значи, ние като се записахме, бяхме под номер 1395, а последният обслужван номер беше 1040. Направили са кухнята до 2 години, вместо до 3, както е било доскоро, за да поемат повече бебета. Та на това поне до годинка няма да разчитаме.

За готвенето за бебето сама - изработила съм си система и се справям с всичките яденета за деня в рамките на 30 минути (по време на първия му сутрешен сън :)).

Ако имаш време, напиши ми повече за търсенето на бавачка, моля те!

За мама - хайде похвали се нещо с детенцето си де :)) Не съм те чувала (чела) отдавна. Ние вече ядохме и телешко, и пилешко, че и риба. Сутрин ядем попара, а следобяд - плодов кисел. Седи си вече сам в кошарата и си играе, макар че му омръзва бързо-бързо. Хайде, пиши :))



Поздрави!


Тема Re: За бавачките и татковцитенови [re: Birdy]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.01 12:01



Привет Бърди и всички останали!
И аз много съм мислила за бавачки, ще ми се да почна работа че затъпявам много прогресивно вече. Ама като се знам как дори на майка ми да го оставя за няколко часа, се притеснявам и го мисля, не мога изобщо да си представя да го оставям на чужд човек. А пък и като познавам пустия му български манталитет.. та съвсем. Та реших аз да измисля нещо друго срещу затъпяването. И ще го измисля.
Май преди време четох някъде из клубовете за такива частни детски ясли, спомням си че бяха доволни и цените бяха поносими. Дано някой от тях попадне тук и постне нещо по въпроса и за нас .
Иначе какво да се похваля. Моя малък пич е най-хубавото ,умно, сладко и добричко бебенце на света. :-)))) Всичко яде, най-обича вестници. Почнах да му давам принтерна хартия напоследък и задължително бибероната в устата.
Брей как се отплеснах, айде много поздрави и до скоро




Тема Мадам,нови [re: мaмa]  
Автор Rainbow_bs (анти-потребител)
Публикувано28.02.01 13:19



твоят малък пич да не е заченат върху компютъра (или някъде близо до него)?



~ ~ ~\____/~ ~ ~

Тема Re: Мадам,нови [re: Rainbow_bs]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.01 16:16



Ми да в близост до компютъра, а за следващия - мерси за идеята още от сега почвам да тренирам, за да бъде заченат върху компютъра.



Тема Частни яслинови [re: мaмa]  
Автор Birdy (новак)
Публикувано28.02.01 22:09



Скъпа мамо :))
Точно като теб се чувствам и аз! Вече се чудя дали да не взема да уча език, за да не затъпея тотално. Много ми се иска да проуча въпроса за частните ясли - хайде де, няма ли някой информиран :) Исках да взема телефоните им от Софсправка, там има едни мнооого любезни момчета :)) хехе - обаче номера им беше 1560, а сега е импулсен и хич не ми се даваха грешни пари, дори за любезен батко :))))))
А за бабите - колкото и да е странно, на свекърва ми по-спокойно го давам. Тя ме слуша и го гледа както й казвам. А майка ми е буйна глава, прави каквото си реши :))) Той сега всеки уикенд е при свекърва ми и ако тя беше пенсионерка щеше да е страхотно, ама все са ни млади бабите :))
Вестниците и моят Ивчо много ги обича, ама не му давам, понеже ги гризе и дъвче. А биберон не иска много отдавна - още на няма и месец беше - и няма как да му запуша устата :)))



Поздрави!

Редактирано от Birdy на 28.02.01 22:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.