Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 01.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Lyubopitna sum...нови  
Автор thegirl (новак)
Публикувано19.02.01 19:09



...vie,koito imate detsa na poveche ot 9-10 godini,kak se spravqte s lyubovnite im problemi?Prosto sum naistina lyubopitna.Ne govorq za seksualno vuzpitanie,a za purvoto privlichane,haresvane,"vlyubvane",purvoto gadje i ako shtete daje i purvata tseluvka.
I oshte edin vupros:kakvo naistina vi drazni v detsata vi?[ne moje da nqma takova neshto-toku-vij sme se popravili:)]





Тема Наша работа ли енови [re: thegirl]  
Автор Rainbow_bs (ентусиаст)
Публикувано20.02.01 09:47



да се справяме с любовните проблеми на децата си? на мен никой не ми е решавал любовните ми проблеми, когато съм бил малък. Нека те сами си ги решават в духа, в който сме ги възпитали. Останалото си е реторика, мила...



~ ~ ~\____/~ ~ ~

Тема Хмм...нови [re: thegirl]  
Автор SadLittleRasta (новак)
Публикувано20.02.01 19:03



..още първия път като наш'те се опитаха да ми се мешат в л=бовта (колкото и оскъдно да присъства в живота ми), аз ги отрязах и им казах да си гледат работата. О оттогава си е все така....

Peace: SLR


Тема Re: Хмм...нови [re: SadLittleRasta]  
Автор thegirl (новак)
Публикувано20.02.01 21:57



az ne gi otrqzvam napravo-prosto ne gi infromiram.Ne,vsushtnost kazvam im,no samo oshte edna moq priqtelka spodelq s tehnite!Samo edna,a povqrvayte-te ne sa malko.Ima oshte 2-3,koito kazvat:Izlizam s gadjeto i taka roditelite razbirat,che tq hodi s nqkoi]!
a roditelite ne se li zamislqt pone munichko s koi hodi dushterq im[sina]?
Ili tolkova ste se potopili v gadaene na budeshteto mu[kolko detsa da ima,kogato e samo na 1godinka!]



Тема Re: Хмм...нови [re: thegirl]  
Автор Birdy (непознат)
Публикувано20.02.01 22:23



Когато бях тийнейджърка майка ми беше в течение на всичките ми връзки, приятели, излизания и т.н. Не насила, естествено, беше успяла да ме предразположи, а и брат ми също. Надявам се когато моето дете порастне да успея да се справя по същия начин. Дано,дано !!!



Тема Прав си, [re: Rainbow_bs]  
Автор Xypodilec (ентусиаст)
Публикувано20.02.01 22:48



тези неща трябва да се преживеят, от разговорите за това има смисъл, но твърде малък. Преживяването при всеки е различно.




Тема Re: Lyubopitna sum...нови [re: thegirl]  
АвторEднa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано21.02.01 01:52




Имам две дъщери - на 12 г и на 2 месеца.
Голямото ми момиче е вече на тази вълна...
Когато бях на нейната възраст много трудно намирах общ език с майка ми - тя беше голям началник и твърде заета да успее с всичко по най-добрия начин.

Сега се опитвам да правя така,че детето ми да има желание да си говори с мен.
Не че искам да и се бъркам,но се опитвам да я информирам за разни ни дотам приятни страни на любовта - да мисли повече,да знае че има противозачатъчни средства, да не допуска разни грубияни да и се натрапват...
Такива страхотии стават наоколо,че ако знаеш миличка какви мисли ни минават на нас майките през главите!! Но това е друга тема и така да се каже твоето време ще дойде.
Мисля,че би било хубаво ако твоите родители се интересуват от това, с кого излизаш - той със сигурност е важен за теб човек,нали!!!
Освен това ако не са много консервативни, а аз предполагам,че не са,можеш да се изненадаш приятно от това колко адекватно ще те представят пред твоето гадже.
Има и още нещо - казвам ти го от собствен опит - бащите са особено чувствителни на тая тема : как така в живота на тяхното малко момиче има друг мъж !!!! Така че ако искаш всичко да е гладко и да можеш да излизаш и да се срещаш с когото искаш - дръж ги информирани.

Така те ще ти имат повече доверие,защото ще виждат ,че си мислещо и отговорно същество.

А по другия въпрос - с какво децата дразнят родителите - ами как да ти кажа, аз много се дразня когато виждам,че детето ми прави нещо без да мисли ...много ми се иска да не порасне някоя тъпа гъска,защото наоколо бъка от такива женища.
И другото - като си губи времето . Ако щещ тичай в кръг за укрепване на мускулите,но ни бездействай. Времето е най-ценното нещо на света,защото няма как да си го купиш, и не знаеш кога ще ти свърши...

Е хайде стига толкова напътствия. Бъди щастлива с твоето момче. Любовта е голяма работа.





Тема пример от живота ми...нови [re: thegirl]  
Автор Toto* (минаващ)
Публикувано21.02.01 11:10



В детската градина си харесвах едно момиче. Веднъж се прибрах в къщи и казах на майка, че харесвам София и ще се оженя за нея... Майка ми не отговори нищо...
Вечерта се прибрах след поредната "народна топка" и заварих майка да разказва на баща ми и сестра ми изявлението ми. Всички умираха от смях, а за мен това бе важно. Потънах в земята от срам. От тогава нямам нужда да споделям с майка си ... Не на пук... Просто не ми носи удовлетворение... Не че това е причината, но ето как не трябва да се постъпва драги родители. С децата трябва винаги да се говори като с големи хора, дори проблемите им да ви се струват дребни, те са дребни за вас, от вашата камбанария. За тях те са живота им....

Тото





Тема добре си се замислила...нови [re: Birdy]  
Автор Toto* (минаващ)
Публикувано21.02.01 11:17



смятам аз...
Дано пък аз да си намеря такава майка на децата ми...





Тема Не е здравословно тованови [re: Birdy]  
Автор Rainbow_bs (ентусиаст)
Публикувано21.02.01 11:55



майката и бащата да знаят за любовния живот на децата. Няма начин да не дават становища и да не се намесват. После като се оженят децата, тези родители са първите, които са готови да си ги вземат обратно при първото оплакване от съпруга/-та и така лесно се развалят бракове. Доверчивите и привързаните към родителите млади хора винаги са си с единия крак у дома при мама и при татко. Това е много лош начин на мислене, защото проблеми в брака винаги има, особено в началото, - и ето поредното разделено семейство!!! А бе забрави! Дори и да ти се доверява детето - за негово добро е да не даваш ухо на любовните му болки...

Най-важното е да им внушим и да ги научим да бъдат самостоятелни и да мислят със собствените си сиви клетки!!!! Ако случайно им дадем неправилен съвет, после ще си го изкарат на нас - благодаря!!!!!

~ ~ ~\____/~ ~ ~


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.