Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сексуалното възпитание!нови  
Автор Tъpтeй (член)
Публикувано14.02.01 08:41



На каква възраст е нормално да се започнат обясненията по тази тема?

^0-0^


Тема Re: Вчера..!нови [re: Tъpтeй]  
Автор CTPEЛEЦ (непознат )
Публикувано14.02.01 09:41



Днес вече имаш да наваксваш много.





Тема Re: Вчера..!нови [re: CTPEЛEЦ]  
Автор Tъpтeй (член)
Публикувано14.02.01 09:56



Нещо не разбрах?



^0-0^

Тема Re: Вчера..!нови [re: Tъpтeй]  
Автор CTPEЛEЦ (непознат )
Публикувано14.02.01 10:10



Казвам ти аз, че си закъснял за час...







Тема Re: Вчера..!нови [re: CTPEЛEЦ]  
Автор Tъpтeй (член)
Публикувано15.02.01 10:18



Защо?

^0-0^


Тема Re: Сексуалното възпитание!нови [re: Tъpтeй]  
Автор megann (непознат )
Публикувано15.02.01 11:19



Трябва сам да усетиш момента. По въпросите които ти задават ще разбереш , че е време

. Дъщеря ми е на 4г. и вече сме и обяснили това което я вълнува.
Внимавай с обясненията!!!



Тема Re: Майтап...нови [re: Tъpтeй]  
Автор CTPEЛEЦ (непознат )
Публикувано15.02.01 12:03



...бе, Уйли! - както казваше един космат приятел.



Ако трябва да бъдем сериозни, колкото по рано, толкова по-добре. Мойто скромно мнение е, че забранените теми и неща, са по-желани и интересни за всички (вкл. децата и бабите). А по тази тема по-добре да научи рано и много от теб, отколкото малко от приятелчета в двора, детската градина или училището.

Виж, как ще и обясниш, как е влязла в корема на майка си и как е излязла от там...? Сложен въпрос и с удоволствие ще проследя резултата, стига да ме светнеш.

Поздрави!



Тема Re: Сексуалното възпитание!нови [re: Tъpтeй]  
Автор thegirl (новак)
Публикувано15.02.01 17:10



Ne moje da se kaje koga tochno.
Obshto vzeto-hich ne vi zavijdam,tova e dosta trudna zadacha,no kogato pochnete da obqsnqvate moje da se vpechatlite ot neshtata,koito deteto vi veche znae:)



Тема Re: Сексуалното възпитание!нови [re: Tъpтeй]  
Автор Лopa (минаващ)
Публикувано15.02.01 18:44



Сексуалното възпитание започва с картинки и продължава с обяснения по метода "на час по лъжичка". Според мен е важно също самите родители да имат и естествено поведение, например да не крият голотата на телата си, ако случайно децата ги видят или на плажа; да не крият целувките по между си в присъствието на децата си; но всичко това да става естествено, без натрапване. Нашите родители (поне повечето) се срамуваха да говорят с нас за това и всеки се е справял кой както може. Сега децата са много по-информирани от телевизия, книги, приятели и познати. Мисля, че това не изключва да създадем едно поле на доверие между нас и децата ни, на базата на което да водим откровен диалог . Имам все още малки деца и малки проблеми. Сега ще ви разкажа една случка, която се случи с единия ми син, когато ходеше в детската градина. Един ден там едно от момчетата целува по устата моя син и учителката ги вижда. Другото момче е дете на приятелка на учителката и под "специално" внимание. Затова на него само му казват да отиде да си играе с децата. Учителката изолира моя син в отделна стая и започва да му крещи около половин час (според лелката). След това е наказан да стои там цял ден сам. Аз пристигам около 17.00 часа да го прибера. Учителката ме привиква и започва осъдително да ми чете тирада възмутена в присъствието на плачещото ми и стреснато дете. Аз се опитах да я спра и я попитах сигурна ли е кой кого е целунал. Сигурна ли е, че децата разбират какво правят и че най-вероятно имитират това, което са виждали по телевизията. Бях се разтреперила от гняв, че учителка е внушила на сина ми, че е обратен и престъпно виновен. След като останахме насаме със сина ми, той безкрайно повтаряше през сълзи ще умрат ли той и другото момче от СПИН и той ли е виновния за това. У дома го успокоих и бавно с познати думи се опитах да му обясня точно нещата. На другия ден обясних на учителката, че обратните мъже се раждат такива и затова не са виновни с нищо. Би трябвало тя да е толерантна дори към тези хора. Аз не се съмнявах, че синът ми е мъж и половина отвсякъде, но се колебаех дали тази случка ще нанесе трайни следи в психичното му развитие. В последствие подобни целувки се повториха с другото момче многократно и другите родители искаха да се отстрани. Моето момче отначало странеше от всички свои приятели-момчета и играеше само с момичета, но след около месец отново си въстанови играта с момчета, която се предпочита на тази възраст. Разказвам тази случка, за да ви покажа какво неразбиране има при някои хора, в случая учителката. И за да ви попитам как възпитавате децата си, какво отношение трябва да имат към различните сексуални ориентации? Проповядвате "смърт" или толерантност, или предпочитате да си замълчите?



Тема Re: Сексуалното възпитание!нови [re: Лopa]  
Автор Pepelyashka (член)
Публикувано16.02.01 02:15



ujas!!!!!!! ama taq jena kak e mogla da stane uchitelka???? mili Boje, ta kakwo e winowno edno dete, ta da izt*rpi takowa neshto? dori i towa drugoto- ami prirodata si e priroda, sreshtu neq ne mojesh da se op*lchish. i nqkoi v toq klub beshe spomenal za onaq hubawa knijka "bebe na nulewa w*zrast" ta nishto losho po neq da se pochne na 5-6 godini da se obqsni towa onowa. Lele kato se setq az po kak*w otwratitelen nachin nauchawah za towa koeto "prawqt golemite"...xexex i che "celuvkite bili ligawene" i ...tem podobni.pfu...

..kak sa mogli taka da mi goworqt togawa...da mu se ne widi i komunizma

KISS!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.