Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:22 14.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема страх за децата  
Автор kali_a (непознат )
Публикувано12.02.01 11:03



Дъщеричката ми е на 4 години / привети на всички родители с деца на тази хубава възраст

/
Една седмица беше болничка от грип, температури, лекарства...положихме всички усилия да се възстанови бързо и така до следващата болест.
Като оздравя си мислих, ееех кога ще порасне, да си стъпи на краката, да не се разболява от едно изпотяване например.
А после друго веднага ми дойде на ум, страшничко е, но искам да го споделя...
ами като стане на 6 години я отвлекат, ами на 16 "без да искат" стрелят по нея на улицата , в колата, ами ако и предложат трева........
Не бих се настроила за всичко това предварително, ако не се бяха случили тези нещастия с децата напоследък и особено като виждам, че държавата не прави нищо.
Какво правите вие, родителите на по-големите деца, вечно за полите си ли държите, или ги оставяте да бъдат самостоятелни , или има средни варианти.
Нека и децата да пишат.




Тема Re: страх за децата нови [re: kali_a]  
Автор Tъpтeй (член)
Публикувано12.02.01 11:13



Не наричайте децата които пишат тук деца, защото се сърдят. Те са млади дами и господа.


Синът ми е на 7, а дъщеря ми на 4. Изпращаме ги сами да пазаруват и да играят, но винаги заедно. Не че е от значение, но все пак са две. И непрекъснато ги наблюдаваме от далеч. Все пак и те имат нужда да не им се натрапваме постоянно.

^0-0^

Тема Страх лозе не пази..нови [re: kali_a]  
Автор CTPEЛEЦ (непознат )
Публикувано12.02.01 11:21



Не мога да ти гарантирам, че нищо лошо няма да се случи на което и да е дете, но като допуснем черните мисли в главата си едва ли ще си помогнем много. Едва ли ще ти подейства оспокояващо, на въпреки напредналата им възраст - дъщеря на 20 и син на 19 години, аз също се притеснявам когато излизат по дискотеки и др., но живота е такъв. Родителят винаги мисли за лошото което може да се случи на детето му. Припомни си поговорката " ... когато закъснееш, дано ти се случи това което си мисли съпругата, а не това което си мисли майката.
Пожелавам злото да избегне дацете на всички родители!




Тема Re: страх за децата нови [re: Tъpтeй]  
Автор kali_a (непознат )
Публикувано12.02.01 11:53



Извинявайте млади дами и господа!!!:)
Докато малката ми дъщеря беше бебе в количка , обичах да я разхождам с децата от квартала , а не с кварталните клюкарки.
От младите дами и господа научавах доста неща за живота на децата, любими игри, любими герой от филми, любими манджи, понякога недоволстваха от родителите си, но понякога с гордост споделяха , "мама ми каза да не правя това и това, да не ходя там", чувстват , че сме загрижени за тях....
И особено тази загриженост,ако е придружена с много показана любов...цена няма да имаме;)))))
Страхът не пази децата-вярно е, донякъде вреди , ако го показваш пред тях.
Но страхът значи, че ти вземаш или си готов да вземеш мерки , за да предпазиш от грешки децата си.
А това да ги наблюдаваме отстрани, без да ни виждат, когато правят нещо самостоятелно е идея за мен, благодаря



Тема Re: страх за децата нови [re: kali_a]  
Автор EVTUXUA (непознат )
Публикувано12.02.01 14:17



На децата трябва да им се даде възможност да бъдат самостоятелни, но и да се упражнява някакъв контрол от страна на родителите.Истината е някъде по средата.Чудесно би било ако децата споделяха всичко с родителите си - но невинаги се получава така.



Тема Re: страх за децата нови [re: kali_a]  
Автор thegirl (новак)
Публикувано12.02.01 16:38



Zdrasti
vsushtnost hubavo e neshtata da sa posredata.Poznavam dve momicheta,koito sa na dvete kraynosti.Ednata e ot moq klas[sedmi!]i hodi na noshti diskoteki,kato se pribira v 6-7sutrinta!Izvinete,no za edno 13godishno momiche tova ne e mnogo obichaino.Tehnite sa q ostavili da pravi,kakvoto si poiska,no horata okolo neq[vklyuchitelno i az]znaem,che si provalq jivota.Osven tova ima i drugi neshta,no te sa drug vupros.A drugoto momiche ne go puskat nikude.Bukvalno!I vchera chuh edno momiche da kazva:"Pusnali sa q da otide do magazina!A,nevuzmojno!"S edin podigravatelen ton!Gorkata!
A ima i "zlatna sreda"-da ti pozvolqvat edni neshta i da ti zabranqvat drugi,no da ti obqsnqvat zashto.

P.S.Turtey,sorry,no ne moga da pisha na kirilitsa
P.S.2 ne mi prechi da narichate detsata detsa.Znam,che oshte sum dete i tozi fakt naistina mi haresva.
P.S.3 vsqka mayka q e strah za deteto i zatova pogovorete s tqh[e,kogato pootrasnat malko] za tova s tqh



Тема Re: страх за децата нови [re: kali_a]  
Автор SadLittleRasta (новак)
Публикувано12.02.01 16:55



Съжалявам, че ти го казвам, но четеш прекалено много гнусните вестници в България и се кахъриш за неща които не си заслужават. Просто нямя смисъл, Аз ако се тревожех да не умра във влакова катастрофа, или да не ме застрелят на улицата... Ехееее та аз никога нямаше да излезна от къщи. А за тревата: Не е въпроса "ами ако и предложат трева" а "като и предложат трева, дали ще и хареса и дали ще пропуши яко..."

Peace: SLR


Тема Сестра минови [re: kali_a]  
Автор Xypodilec (член)
Публикувано12.02.01 21:33



има дъщеря във втори клас. И всички сме изумени от образователната програма. Ако кварталните клюкарки имат деца 1 или 2 клас - позаинтересувай се какво точно учат. Повярвай ми, това е по-страшно, защото е неизбежно. Преподават им така, че е абсурд да се подготвят сами. Един мижав пример е една задача по математика, която беше за домашно на малката - двамата с майка ми десетина минути се чудихме какво е аджаба условието, за да я решим. А хич да не - аз съм завършил математическа гимназия, а след това - компютри. Някак кофти е :(




Тема Re: страх за децата нови [re: kali_a]  
АвторФЪCTЪKA (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 18:08



ЗДРАСТИ !!!!!





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.