Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: джобните паринови [re: thegirl]  
Автор Лopa (минаващ)
Публикувано12.02.01 16:40



Привет! Не мога да се харесам на всички, но ми харесва, че има и такива като вашето мнение /мнението на децата ни/. И децата ми си имат собствени пари, които са спестени не само от джобни. Собсвените им пари си ги харчат за каквото решат те, дори и да не съм много-много съгласна.Важното за мен е, че споделят с мен техните намерения. За мен е немърливост факта, че майка ви не се грижи за прехраната ви /да приготви някой и друг сандвич или да набави продуктите, от които вие да си приготвите нещо/. Списанията и книгите /както и видеокасети, I-neta, театър, спорт/ са нещо извън джобните пари, това при нас е разходи за хоби. Децата ми следят сп. "Мики Маус", което имам грижата да им го купувам. Мисля си, че децата трябва да знаят горе-долу с какви пари разполага семейния бюджет и да проявяват разбиране и да се научат какви компромиси да правят. У нас е така, знаят общо взето с какви пари разполагаме и какви задължения първо плащаме - ток, парно, телефон, свободен наем, за храна и спестявания за къща /е, не могат още да пресмятат всичко кое колко, но се чувстват съпричастни/. Мисля си, че може да проявите разбиране за финансовите ограничения, които майка ви моли да правите. Много ще се радвам един ден, ако и моите деца имат естественото желание да си изкарат парите сами. Но не мисля, че е правилно да взимам част от тези пари.

И пак искам да ви кажа, че е много полезно, поне за мен, да чуя мнения от нашите деца /моля да ме извините, ако звуча много фамилиарно!/.



Тема Re: джобните паринови [re: Лopa]  
Автор Flash (непознат )
Публикувано14.02.01 13:44



Да - давам на сина си джобни пари.
Не смятам , че трябва да ги изработва или заслужава за да ги получи...
Също така не смятам че има универсално количество пари ... лично при нас , в понеделник му давам 10 лева за 5-те учебни дни - да си ги разпределя както намери за добре/понякога му давам още , понякога му остават...като на всички нас/


Нещата опират естествено до възможности и до отношение към парите...
Ааа да - от ученичка намразих домашно приготвените сандвичи...втръсват




Тема Re: джобните паринови [re: Лopa]  
Автор_Ronia_ (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 20:16



Hey, minavam ot tuk imi napravi vpechatlenie diskusiata vi. Na 16 sym i en znam zashto sym ostanala s vpechatlenieto che na horata okolo men im davat pari za kakvoto im dusha pojelae... Na men nikoi ne mi dava djobni pari, kogato mi triabvat-pitam...a znaete kolko e unizitelno da pitash za vsiako drebno neshto...mislia che kogato e vakancia , rabotata e nai-dobriat izhod, no sega?



Тема Re: Когато бях ученикнови [re: Лopa]  
Автор Babyface (новак)
Публикувано15.02.01 16:20



Мнението на моята майка е, че децата в семейството трябва да усещат, че родителите им имат еднакво отношение към тях - равенство, братство и солидарност може да има само при мама и татко, май май.





Тема Re: джобните паринови [re: _Ronia_]  
Автор16godishen (Нерегистриран)
Публикувано17.02.01 00:20



mi da-mnoo e gadno da iskash pari ot roditelite-kato nashte zabravqt da mi dadat kinti,az subiram smelost po 2-3 dni da im iskam.ne znam shto e taka.teq hora obache mnoo zabravqt.tz tz tz.po princip na men mi davat po 20lv na sedmica ,obache mnoo chesto se sluchva da gi opukam oshte v ponedelnik i glei kak posle do srqda subiram smelost da poiskam oshte:)

Abe napravi mi vpechatlenie,che tuka vsichki ste super inteligentni,ne pishete gluposti,ami kato se zaemete s temata ,vsichki q spazvate-ne kakto v drugite klubove-otnachalo goorqt za edno,a nakraq za suvesem drugo:0az malko izbqgah ot nai-vajnoto-ta spored mene(poneje sum vutre v neshtata:)),ako deteto ima kakvo da qde na nego mu trqbvat:
ot 6-10 godini :2,5 lv na sedmica
10-14 godini :5 lv sedmichno
14-nagore : ne poveche ot 10lv/sedmichno
spored skromnoto mi mnenie ,nujdite rastat s vuzrastta :)
emi tva e:)
lele kolko gluposti napisah - eeee kusno e-PROSTENO MI E!:))))
lek@



Тема Re: джобните паринови [re: 16godishen]  
Автор thegirl (новак)
Публикувано17.02.01 09:59



zdrasti,16godishniq,otsreshta e 14godishna,koqto iska da te popita kak taka smqtash,che e nujdno da poluchavash po 10lv. na sedmitsa sled kato opukvash 20 za edin den.A v moite 10lv.se krie i fitnesa,na koito hodim 2momicheta i 3momcheta ot nashiq klas,taka che hich ne e lesno:(



Тема Re: Когато бях ученикнови [re: Jorkata]  
Автор bluefan_ (ентусиаст)
Публикувано17.02.01 12:51



az ne si kupuvaM UVAJENIETO KAKTO SE IZRAZI NQKOI PO-GORE.
prosto mislq che i 15 sa malko



Тема Re: джобните паринови [re: Лopa]  
Автор Karinka (ентусиаст)
Публикувано17.02.01 13:04



до 7-8 клас нямахме разногласия в къщи за джобните пари. всеки ден ми се полагаха стотинки за закуска, които получавах в началото на седмицата. ако съботно-неделно искахме да излизаме с приятелчета, ми се даваха още някакви - за кино, пасти или не помня вече какво.
някъде след 10 клас обаче настъпи едно объркване - баща ми смяташе, че аз трябва да определя какви джобни пари искам и нещо не успяхме да постигнем консесус по въпроса. смяташе, че са много парите, които искам, аз обяснявах за какво са ми и така и не се разбрахме.
след 3 курс на следването почнах да работя. баща ми беше като ужилен като го разбра - аз имам пари да те издържам докато си студентка, как така ще работиш. опитах се да му обясня, че според мен издържането е - пари за учебници, хартия и др дето ми трябват за да завърша, но не и пари, с които да обикалям по заведения с приятели.
не знам дали в същност казах нещо на някого с тази си тирада. но ако на някой може с нещо да му е полезна.
само не забравяйте, че децата растат и с това и потребностите им.
утре нечий син, освен парите за закуска, ще трябва да има в джоба си и пари за презерватив или да покани някое момиче на кафе.


едно ку-ку


Тема Re: джобните паринови [re: Karinka]  
Автор16godishen (Нерегистриран)
Публикувано17.02.01 15:40



ei Karinka-az sum absolutno poddurjam tvoeto mnenie :)



Тема Лора, Търтей,нови [re: Tъpтeй]  
Автор b2n (непознат )
Публикувано17.02.01 16:41



бъдете щастливи, че все още минавате толкова тънко...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.