Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Истерия в детската градинанови  
Автор lora_pw (член)
Публикувано12.11.09 11:11



Здравейте!
Имам нужда от малко помощ и мнения. Става дума за малкия ми син, който е на 5 години и една негова постъпка е предизвикала голяма данадания в детската градина. За какво става въпрос - влязъл моя син да пишка в тоалетната там и заварил едно друго момченце от групата, с което обикновено винаги правят бели, щом се съберат заедно. Иначе по-отделно всичко е ОК. Започнали да се лигавят и да си показват голите дупета. Леличката ги заварила и вдигнала олелия до Бога. Изгонили ги от групата и ги държали цял следобяд сами двамата в отделно помещение, като дори не ги повикали за репетицията на коледното тържество. Госпожите се държат така, сякаш децата са извършили най-голямото престъпление на света. Естествено, аз не поощрявам подобни постъпки. Поговорих си с малкия, обясних му, че в това няма никакъв смисъл и е невъзпитано. Уверих го, че ако иска нещо да знае и е любопитен, ще му обясня. Той не е възпитаван да се срамува от голотата си, честно казано, но ясно му е заявено, че има случаи и места, когато тя е неуместна. Наложих едно от обикновените наказания - заспиване без приказка или 15 минутното детско филмче с уговорката, че ако има още издънки, срокът на наказанието ще се удължи, обясних му, че се налага да го накажа, защото си е позволил да прави неща, които прекрасно знае, че не са правилни и трябва да си понесе последствият за това. Татко му беше по-рязък естествено, защото се е притеснил много от натякванията на госпожите. Мен лично ме притеснява също и реакцията на леличките и госпожите в детската градина. Естествено е да смъмрят децата, но защо е това вайкане. Не знам, аз ли бъркам - да, децата са прекалили, но чак да ги изолират като престъпници. И няма ли по този начин още повече да ги подтикнат към подобни глупости. Знаете, когато се вдигне много шум за нещо - това още повече предизвиква любопитството, особена при децата.
Кажете, какво мислите вие? Ще добавя само, макар да не е задължително да ми вярвате, че детето е съвсем нормално дете на 5 г. На моменти е по-палав, но нищо особено. Интересува се от нормалните неща за дете на тази възраст (ако въобще може да има такъв критерий) - роботи, Ben 10, transormers, обича да рисува, общува нормално с другите деца, не е агресивен и т.н. Има обаче склонност много лесно да се подвежда от приятелчетата си, особено щом става дума за бели и лиготии. Притеснява ме, че в този конкретен случай ми е трудно да определя, как се чувства самия той от тази ситуация - на пръв поглед не дава вид да е много уплашен и притеснен. За себе си ще призная, че според някои мои познати, а дори и според госпожите в детската градина съм строга майка. Не смятам в случая да обвинявам и другото дете, въпреки че много пъти госпожите са ми намеквали, че то е подстрекателя. За мен е важно да мога да убедя моите деца, че трябва да мислят самостоятелно и да преценяват постъпките си, без да се влияят от чуждо мнение.
Това е в общи линии и след като се колебах дълго дали да пиша това в клуба, пускам го. Разчитам, че между вас има родители, които са изпадали в моето положение.



Тема Re: Истерия в детската градинанови [re: lora_pw]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано12.11.09 16:25



Без да съм изпадала в твоето положение (все още ;-) ще кажа, че според мен твоята постъпка спрямо детето е правилна и адекватна. Обяснила си му къде е сбъркал, напомнила си му защо подобни действия не са подходящи и си го наказала, за да си помисли пак следващия път преди да повтори.
Реакцията на лелите в ДГ е доста преувеличена и щеше да бъде смешна, ако не беше дразнеща. Чак пък в друга стая да ги изолират - да не са заразни?!?

Аз лично бих поговорила с лелите, че такива крайни постъпки спрямо моето дете не бих търпяла, само стресират децата излишно. Аз ли бъркам, или възрастните мъже пикаят в писоари без да се впрягат, че някои неща им се виждат? За тези, дето пикаят по храстите нищо няма да кажа..
Чак пък такива наказания за едни дупета... лелите са намерили на кой да си изкарат дневното изнервяне, според мен.



Тема Re: Истерия в детската градинанови [re: lora_pw]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано14.11.09 00:02



В случая възрастните не са реагирали като възрастни. Меко казано. Освен от простотията на персонала няма от какво да се притесняваш.



Тема Re: Истерия в детската градинанови [re: *Paл*]  
Автор lora_pw (член)
Публикувано14.11.09 22:16



Благодаря ви за подкрепата. За съжаление от свои познати съм чувала какво ли не, така че може би това, което е в нашата градина е "цвете". Вчера моя колежка ми разказа, как нейното тригодишно момиченце го нарочно оставяли да спи следобяд до 6 часа, докато не си я вземат. Казали им, че детето е неадекватно и им пречело на възпитателния процес. същите тези кретени обаче не се посвениха в началото на учебната година да я изнудят да подари цветен лазерен принтер на градината. Направо кипнах, като разбрах.



Тема Re: Истерия в детската градинанови [re: lora_pw]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано16.11.09 21:14



Има един грозен израз "е.и ги за да те уважават", който е измислен не случайно. Някои същества не разбират от друго. Ако някой ми каже нещо такова за детето ми ще му стъжня живота.



Тема Re: Истерия в детската градинанови [re: lora_pw]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано16.11.09 22:19



те им дават диазепамец на децата, за да спят спокойно следобеден сън.



Тема Re: Истерия в детската градинанови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор lora_pw (член)
Публикувано17.11.09 14:29



ти сериозно ли го казваш това ...!



Тема Re: Истерия в детската градинанови [re: lora_pw]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано17.11.09 19:58



нали имаше подобен скандал с натровени от диазепам деца преди година в една детска градина.





Тема Re: Истерия в детската градинанови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано18.11.09 11:43



Не само, детето ми беше натровено с реланиум преди години именно в детска ясла, 8 часа беше в кома и на ръба на живота.
Познай какво им се случи на "госпожите"....

Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.


Тема Re: Истерия в детската градина [re: DaCat]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано18.11.09 12:34



ами това си е чист опит за убийство. Не знам как не сте ги осъдили.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.