Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:32 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Правилно ли постъпвам?  
Автор tiin mama (непознат)
Публикувано22.10.09 12:23



Да си родител на 15 годишни тийнеиджъри е голямо предизвикателство. Затова понякога се чудя дали постъпвам правилно и изобщо се чудя как да постъпя в дадени ситуации. Дъщеря ми иска да направи в събота купон в къщи с преспиване, по принцип и синът ми и дащеря ми се движат в една компания /момчета и момичета/, горе долу на тяхната възраст 13-19 години. Познават се от деца, заедно са израснали, на лагер ходят заедно, общо взето да добри деца. Дъдщеря ми си има гадже от два месеца, много добро момче /от същата компания/, познаваме се. Сигурна съм и знам , че той държи на нея, дори повече отколкото тя на него. Разбират се доста добре. Притеснението ми е, че тя е малко луда глава, т.е. купонджийка. До сега само веднъж съм и разрешавала да остане да преспи на купон в друго момче от компанията и при това с уверения на гаджето й/тои на 19 г между другото/, че всичко ще е ок. Въпроса и колебанията ми са - правилно ли постъпвам като съм толкова либерална при положение, че знам от дъщеря си , че на други събирания и на лагера, са си пиивали не много т.е. не са се напивали но по-малко.Имам й пълно доверие, но въпреки това като родител се чуда дали да разрешавам такива купони с преспиване. От гледна точка на сексуални отношения с гаджето й нямам притеснения, защото те са си изяснили това още в началото / с нея не сме губили връзка,говорим си, въпреки , че и тя си има лошите настроения, както и аз и разбира се, се караме понякога/. Между другото брат й /на 15 години също-близнаци/, също е в тая компания , но той не е чак толкова луда глава.



Тема Re: Правилно ли постъпвам?нови [re: tiin mama]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано23.10.09 16:23



Споко . Всички сме минали по твоя път . Като стане на 18 съвсем други неща ша са и в главата. Нормално е да ходи по купони и да иска и тя да прави такива , пият по малко и това е . С времето отшумява .



Тема Re: Правилно ли постъпвам?нови [re: tiin mama]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано12.11.09 16:35



Каква точно е разликата дали ще бъде купон у вас или на друго място? Щом си я пускала на купони - няма значение с или без преспиване - защо възприемаш купонът у вас като нещо по-различно? Въпросът ми е напълно сериозен, не се заяждам!

Относно преспиването - според мен ако искаш да правиш щуротии - независимо какви - не ти трябва задължително преспиване. Така че дали с или без преспиване - наистина не виждам голяма разлика.

Мисля си, че може би за момичето е важно да направи купон с преспиване вкъщи с цел да бъде като всички останали и да е ценена в компанията си.
Ако решиш да позволиш купона, можеш да й кажеш например, че по вида на къщата на другия ден, по реакцията на съседите и по нейното поведение този път ще си знаеш дали да позволяваш подобни мероприятия следващ път.

П.С. Според мен най-големият минус на подобно мероприятие е потенциалната кочина и погром, които можеш да завариш в дома си на другия ден





Тема Re: Правилно ли постъпвам?нови [re: Kitten]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано12.11.09 21:04



Купонът 'у нас' си е неудобен по ред причини и крие големи рискове. Идват някакви гамени, натрисат си се с калните обувки в хола - изпиват ти всичкия алкохол, изяждат храната, изпушват цигарите, оповръщат всичко, скандализират съседите ... и кой откъде.


А кашата я оправяш ти.



Тема Re: Правилно ли постъпвам?нови [re: tiin mama]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано16.11.09 20:52



Давай спокойно. Но постави условие - като се върнете, да си намерите къщата така, както сте я оставили. Щат, не щат, да си оправят бакиите сами, да поемат отговорност някаква.
Иначе не бъркаш, по-добре е да си приятел с децата си, отколкото отчужден страничен наблюдател и наставник.



Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.