Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема Частно училище "Малкият принц" Варнанови  
Автор obiknovena (непознат)
Публикувано27.03.09 14:35



Здравейте.От Варна съм ,тази година малкият ще бъде първокласник и тъй като нямам познати с деца в Частно у -ще"Малкият принц" ,моля ако имате мнение за това училище ,споделете го -ще ви бъда много благодарна.Запознах се с официалният сайт но ,бих искала да "чуя" и мнения на хора ,които няма да скрият и евентуалните минуси ,ако има такива

Разбрах ,че децата са там цял ден ,интересува ме дали следобед се подготвят за другия ден или като се върнат вкъщи, след 18 ч. сядят да учат.От ръководството на училището не можах да получа еднозначен отговор.

Редактирано от obiknovena на 27.03.09 20:24.



Тема Re: Частно училище "Малкият принц" Варнанови [re: obiknovena]  
Автор admin_tlps (непознат )
Публикувано21.04.09 17:44



Здравейте. Бих искала да Ви дам малко информация по въпроса за училище "Малкият принц". Не съм от родителите, но представлявам администрацията в училището и мисля, че мога да Ви бъда полезна.
Организацията на обучението в целия начален курс (от І-ви до ІV-ти клас) е целодневна - от 8:30 до 16:30 часа. В училището се покриват държавните образователни изисквания по предмети за първи клас и се надграждат с допълнителни часове по български език и литература, математика и английски език. Целодневната организация включва още часове за самоподготовка, допълнителни занимания по изобразително изкуство, музика, спорт и танци.
Учебната програма е съобразена със здравните изисквания за изработване на седмичните разписания и е организирана по следния начин: до обяд са часовете с по-голямо натоварване - основни учебни предмети + самоподготовки, а следобяд - разтоварващи учебни предмети + самоподготовки. Седмичния учебен план включва разпределението на 45 учебни часа седмично, от които 26 са по държавен стандарт (19 часа задължителна подготовка; 3 часа задължително избираема подготовка и 3 часа свободно избираема подготовка, които в І-ви клас са разпределени на английски език) и допълнителни 19 часа, от които: 11 самоподготовки и 8 часа дейности по интереси.
По отношение на домашните работи: Тъй като в целия начален курс обучението е на целодневна организация, в часовете за самоподготовка учениците работят по възложените домашни задачи или по допълнително поставени проекти. Домашни работи за изпълнение в къщи се дават за почивните дни (събота и неделя, официални празници) и ваканциите.
Възможно е да има случаи, но те по-скоро са изключение, когато учителите дават и допълнителни задачи за изпълнение вкъщи. Това могат да бъдат например задачи за наблюдение за часовете по роден край, човек и природа и т.н., когато е необходима родителска помощ или работа по проект, който изисква включването на родителя.
Учениците от начален курс приключват учебните занятия в 16:30, а не в 18:00 часа. Друг е въпросът, че в училище функционират няколко клубове и школи, в които децата могат да се запишат и да останат след учебните занятия, до 18:00 часа . Това са: школа "Интелект", танцова школа по модерен балет, съботни школи по: изобразително изкуство и пластика, английски език и други, които обявяваме в началото на всяка учебна година.
Надявам се че съм Ви била полезна с настоящата информация. Разбира се, това е само част от нещата, които предлагаме и които могат да се опишат накратко. Ако искате да получите допълнителна информация, можете да ми пишете на адрес : office@it-tlp.com
Благодарим Ви за интереса към училище "Малкият принц".
Училищна администрация



Тема Re: Частно училище "Малкият принц" Варна [re: admin_tlps]  
Автор obiknovena (непознат)
Публикувано23.04.09 12:18



Много Ви благодаря за подробната и полезна информация! Ние вече сме си харесали Вашето училище ,оттук нататък остава да се надяваме , харесването да стане взаимно и ... на есен с песен






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.