Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 21.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема Марка Пералнянови  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано06.12.08 20:18



Реших най-после да си купя пералня до около 400 лв.
Моля да ме посъветвате за добра пералня (марка, какви параметри да гледам, понеже съвсем не съм специалист по перални машини), защото за мен тези пари не са никак малко.





Тема Re: Марка Пералня [re: az]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано06.12.08 20:46



Само не си вземай СИЛТАЛ - просто те умолявам. На майка ми пералнята е такава и на първата година се счупи програматора, ремонта излезе към 230 лв.
До 400 лв. е трудно, но има много добри и за такива пари. Не знам дали Индезит ще намериш за тези пари, но те са добри. Моята е такава - купихме я 1996 г. и досега сме сменяли само веднъж нагревател.
Това е от мен.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: Марка Пералнянови [re: Milley]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано06.12.08 21:39



Whirpool ... с тези, по-тесните, където барабана се държи на два лагера. И нашата е от 1998-1999 някъде и не сме имали проблеми с нея. Ама не знам на какви цени вървят.





Тема Re: Марка Пералнянови [re: Milley]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано07.12.08 13:51



По повод пералнята Силтал, която съветваш да не си купува жената. Искам да опонирам в случая, защото моята пералня е марка СИЛТАЛ. Купена е през декември 1995-та г. Преди няколко години й сменихме 2 кондензаторчета, и то по моя вина. Грешката ми беше, че я препълвах повече от нужното количество дрехи. Ако я ползвах както трябва, до сега нямаше да се наложи да сменяме кондензаторите. И след 13 годишна вярна работа, другото, което сменихме беше-ремъка и уплътнението на вратичката. Доволна съм от пералнята си, защото при зверското й експлоатиране с пране, тя издържа.Ако ми се наложи отново да избитам перална, то това отново ще бъде-СИЛТАЛ!



Тема Re: Марка Пералнянови [re: Kaми]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 13:33



Ааа, ще търся нещо, което е устойчиво, че в къщи условията не са никак леки...

Надявам се да смогна на някоя Whirpool с горно зареждане. Казаха ми, че шумяли по-малко. Ама дано и пере хубво.

Сега чакам коледната заплата и... дано имам късмет.



Тема Re: Марка Пералнянови [re: az]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 17:36



да, изборът си е твой. Бяха ми казали, че Gorenie са били много икономични откъм разход на ел.енергия, но колко е вярно, не знам. Какъвто и да е изборът ти на пералня, ти пожелавам успешна покупка!



Тема Re: Марка Пералнянови [re: az]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано12.12.08 10:11



Малко трудно се вади прането от тоя тип перални. Особено като е мокро още и като се опиташ да завъртиш барабана и той се връща на другата посока. Но са здрави и готини, перат яко ... както си решиш.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.