Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Петиция  
Автор Дakoтa_26 (странстваща)
Публикувано24.10.08 11:46



От:Майките в България





Тема Re: Петициянови [re: Дakoтa_26]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 20:14



Под тази петиция аз няма да се подпиша.

Какво значи - как да оставим 10 месечно дете и да тръгнем на работа? Ами ще си наемете детегледачка или ще включите някоя жена в правителствените програми за да ви гледа детето докато сте на работа.

Средствата отпускани на майките са за подпомагане, не за издръъжка на детето им.

Имам деца, отгледала съм ги без помощ, без детски, работила съм на две места-защото трябваше да плащам сметки и заплата на детегледачка.

Парите отпускани за помощ за отглеждане на дете са малко, но добре организирания човек изобщо не разчита на тях.



Тема Re: Петициянови [re: Дaни]  
Автор kremenskata (пич бре)
Публикувано27.10.08 16:43



Просто си имала късмет със жената, която си наела.
Явно си била съвсем сама и е нямало кой да ти помага. Поздравления за силата, с която се справяш!





Тема Re: Петициянови [re: kremenskata]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 09:41



Да, това не е издръжка, а подпомагане!Но защо в една държава като нашата да няма "ИЗДРЪЖКА"!Как да бъдат стимулирани младите да раждат! А трябва. Подписвам се. Моите синове са големи и чакам внуци. Била съм по 3г.майчинство и с двамата.Била съм край тях когато проходят, проговорят и т.н.т. Е, "детски " не получавах, защото имам ВИСОКИ ДОХОДИ!!! Бях детска учителка! Детските ги получадаха само циганите, които не спират да раждат. Какво прави държавата за новородените...."подпомага ги"! Ами ако ми е сега няма да родя. А не е ли редно майчинските да са % от заплатата на майката?! Просто питам! И ако аз получавам 1000лв. заплата, нали се сещате, че няма да родя при 190лв"подпомагане"! Да ще го метна на детегледачка, която ще го влачи по градинки и ще ми разкаже, как детето ми е проходило..!Пък пенсиите ги вдигат, ама знаят, че това са им потенциални гласоподаватели!



Тема Re: Петициянови [re: Дaни]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 21:32



То и заради това се вижда какво стана от децата ти...

Браво! Справи се като "майка"... ама друг път. Животът ти е пълен провал и жалък срам.
Не компенсирай, а моли за прошка и помощ.

Странен психологичен феномен - болният иска да зарази здравите за да не е самотен. Провалилият се се гневи за да се защити от Истината. Може аз да съм зле, но съседа да е по-зле - това са българите - не само не ще помогнат на съБРАТЯТА си, но ще се обърнат срещу тях на страната на изродите робовладелци - Властниците на тази престъпна държава!

Ако Кариерата ти стои пред Семейството ти - нямаш оправдание - поправи се или умри! (Понеже, ако не си имала средства, не раждай и деца-страдалци, но ВОЮВАЙ за Справедливост!)
Ако оставиш Децата си на друг (баби или непознати), ти си по-жалък отживотните, които бранят малките си с живота си!

Не се заблуждавай - под външното лустро дебне депресия, печал, разруха, агония. Моли се за Спасение!

Нито парите ти, нито бизнес-партньорите ти ще спасят душите на децата ти!
Твоето жилище и кола ще им бъдат безполезни.
Да, дори "образованието" им не ще ги радва.
Младостта не ще се върне никога.

Щастлива ли си сега?
Какъв е смисълът на Живота ти, еманципирана жено?



Тема Re: Петициянови [re: мaйka]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 21:38



Държавата е ДЛЪЖНА да осигури на 100% ВСИЧКИ потребности на ВСЯКО дете до 14 години!

Мъжът е ДЛЪЖЕН да осигури ВСИЧКИ потребности на Жена си, без тя да работи докъто Смъртта ги раздели.

Жената е ДЛЪЖНА да сплотява и донесе светлина на Семейството си, докато Смъртта ги раздели!

Детето е ДЛЪЖНО да се Изучи и да стане достоен ДУХОВЕН гражданин на една истинска Държава с Чест.



Тема Re: Петициянови [re: :)]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 09:31



Нещо не схванах много от тази черна тиради. Нали все пак споделяме....защо така с лошо.
Държавата ни отдавна е забравила за децата- ЗА СЪЖАЛЕНИЕ. Там някъде при загниващия соц. не беше точно така. Сега аз не получавам "детски" но циганката получава, не мога да си позволя частно училище, но друг -може, а даже да сме в частно-държавата не отпуска пари за тези деца, майчинството се превърна в бабинство, дори и при раждане трепериш дали ще можеш да си позволиш "исканото дарение"....въобще, цигане да си в тази държава



Тема Re: Петициянови [re: мaйka]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 09:43



Ами да, ИМЕННО, напълно права си! Затова си "майка".

Но как да въздържа възмущението си от глупостите на "Дани", подкрепяща безумията на Държавата и изгнилото ни Общество?

А в другия си пост, просто отбелязах задълженията на всяко от засегнатите "лица"





Тема Re: Никой не ви е длъженнови [re: Дakoтa_26]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 10:52



Държавата - това сте вие. Вашите искания са насочени към Вашите данъци. Родителите са изцяло длъжни на децата си. Въпросът е как го разбират това задължение. Да се размножиш и да ревеш наляво и надясно, че не можеш да си гледаш детето - няма пари, няма детски градини, няма...
Сега малко за мен. Родих първото си дете през 1990 г. и съм ползвала купони, не парични "помощи" - днес е студентка втора година. Сама реши да учи по два класа последните години от гимназиалното си образование. Прецени, че само й губят времето в училище. Малкия върви по нейните стъпки. Децата ми говорят перфектно английски - до 7 клас учиха в чужбина. Гимназията - в България за да научат родния си език. И двете знаят по още един от т.н. редки езици. От 14 годишна възраст въпросите - какво яде, какво облече и други от битието не се задават, това са си изцяло техни грижи. Имат нашата подкрепа и съдействие, но те решават всичко свързано с бита си.От 15 годишна възраст са напълно самостоятелни - само издръжката е от нас. А тя е лимит от средства - бюджетите си правят сами. Курсове, уроци, школи, пътувания са отделно - там няма лимит. Моята и на съпруга ми най-голяма инвестиция са децата ни.
Познайте дали те утре ще пишат петиции за собствените си деца.

Много от плачещите за пари пред държавната ясла, карат по-хубави коли от моята, но никога през живота си няма да бъдат на местата, на които нашето семейство е било.

Въпрос на приоритети. Децата ни повтарят. Моите са граждани на света ....

Последно - имам регистрация в Дира, но от този край на света в който съм в момента не винаги мога да се логна. Не се крия зад анонимен пост.



Тема Re: Никой не ви е длъженнови [re: Дaни]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 11:04



Охо, имаме си аристократка



Е, баронесо, защо се цапаш и скверниш величавата си мутра, като пишеш в сайтовете на простолюдието

Приятно снобеене

P.S. "В основата на всяко неограничено богатство стоят трупове. Колкото по-голямо богатство - толкова повече трупове на невинни хора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.