Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:35 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за занималните в училище?нови  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано02.09.08 23:01



/темат асъм я пуснала и в клуб училище...защото не знам къде ще получа отговор от "препатили"))/

Тази вечер имахме родителска среща в училището /държавно, кв. Дружба 2/, където щерката ще ходи на предучилищна. Казаха ни, че занималнята от тази година ще е платена.
На месец - 80лв. Ще ги занимават от 13 до 18ч.

Искам да попитам просто от любопитство и за яснота, платени ли са занималните във вашето училище и по колко?

Сега ясно ми е , че безплатен обяд няма...но си питам за сведение на посрещачите, както се казва))

Парадокса беше , че за първите класове занималнята ще е безплатна, обаче за предучилищната е с някаква фирма, защото делегираните бюджети не им позволявали да го правят и за предучилищната.

Въобще няма и да повдигам въпроса че трябва родителите да си плащаме за смяната на балатум в класната стая и др. разни неща)) Че купоните за храна щели да се увеличат от 1,10лв. на около 1,50-1,60лв....и т.н. и т.н.


Желая Ви и спорна нова учебна година...пълна с много изненадки))

Благодаря предварително за споделеното от Вас!

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!



Тема Re: Въпрос за занималните в училище?нови [re: LlRA..]  
Автор *Paл* (ветеран)
Публикувано04.09.08 17:56



Естествено на всяка родителска среща събират пари за нещо. Имам чувството, че ако не ни рекетират така усилено училищата ще се сринат.

Занималните при нас не са платени. За това пък учителката решава домашните на дъската и всички просто ги преписват. Частните уроци процъфтяват...

Лека учебна година на всички деца и родители и... без сериозни произшествия!



Тема Re: Въпрос за занималните в училище?нови [re: LlRA..]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано04.09.08 22:14



Ъъъъм, това е леко безобразно.
Каква е фирмата, която предлага занималнята? Поинтересувай се.
80 лв. може и страшно много да си струват, но за някой, който да ми занимава /бави/ детето докато го взема, определено не си струва.
Друг въпрос, ако сте ангажирани всички вкъщи и това е спасение като опция "взимане на дете" в 18 ч. Нормално е, човек си плаща за удобството.

пп. По наше време не бяха, не че това те топли особено.

В последен клас сме! Край на този вид рекет и начало на някакъв друг.





Тема Re: Въпрос за занималните в училище?нови [re: LlRA..]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано11.09.08 14:10



За предучилищната изобщо няма занималня.
Първи и втори клас има организирана безплатна занималня, но там беше повече от ужасно - три класа пишат домашни, кой какво писал не е интересно за учителката

и в къщи дописвахме.
Голямата ходи на занималня точно два дена и накрая реших, че тъй или иначе вечер доучваме - поне половиния ден да почива. Малката изобщо не смятам да я давам (сега стартираме първи клас).
Иначе занималнята до 4-ти клас е платена по 7 лв на ден включващ обяд и следобедна/предиобедна закуска.



Тема Re: Въпрос за занималните в училище?нови [re: Smile]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано11.09.08 20:30



Моята дъщеря от първи клас до сега ходи на занималня. Сега ще е в шести и отново е записана. Никога не са ни искали пари. Това се отнася за 1-во основно училище в Габрово. Естествено учим и вкъщи, но поне по български и математика рядко се занимаваме. Друг е въпроса, че нямаме стол и тя кара на закуски и сандичи. На родителска среща събираме пари, но в рамките на 2-3 лв. за текущи нужди. При по-особени случаи /празници, завършване на уч. година/ събираме по 5-6 лв.
За предучилищна възраст в държавно училище за пръв път чувам за пари. Това да не е нещо ново? Де да знам, ако си струва - да, но нещо не го намирам за добре това.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: Казват че е заради делегираните бюджетинови [re: Milley]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано12.09.08 16:23



Не отпускали бройка за учител занималня от общината. появи се някаква рошава леля))...от някаква фирма и изтропа новината, че искала по 95лв. от дете за месец за занималня. Родителите кипнаха...и се реши в последствие да се плаща по 3лв. н адете ако посещава цял месец и по 4лв. ако има под 15 посещения. Казаха , че ако искаме за всяко дете родителите могат да сключват отделен договор с фирмата поела занималнята.

Попитах учителката от предучилищната защо тя сама не поеме децата и например д аи плащаме лично на нея по 2 лв. за дете в занималнята! Отказа ми , защото не и позволявали...ставало "конфликт на интереси"!!!...абе надушвам голями шменти капели...та затова разпитвам!

В същото това училище - 68-мо в Дружба 2, София...за първи клас е отпуснат само един учител безплатно за занималня и той може да поеме 30 деца. За останалите първокласници, който иска може да ги прати на платена занималня...първи клас били 80 деца.
Стола става по 1, 50лв.! За предучилищната щяло да има някаква отстъпка.

В същото време парадокс - колега на съпругът ми , на който детето ходи в 14-то училище София - около гарата било...предучилищна не плащали занималня и стол даже))

интересно ми е за още мнения...да им хвана бакиите аз)) хехе

Въобще май каквото било- било е до сега...интересно е какво става тази учебна година...благодаря за споделянето!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Редактирано от LlRA.. на 12.09.08 16:27.



Тема Re: Казват че е заради делегираните бюджетинови [re: LlRA..]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано13.09.08 08:26



За да иска по 95 лева месечно, трябва освен личното си присъствие, да осигури подходящо помещение и занимания. Това е просто наглост, хем да ползва базата на училището, хем да гушва почти по 3 бона месечно.
Кварталната конкуренция на държавното образование взима децата с бус, води ги до наети от тях помещения, осигурява им разходка на чист въздух, следобедна закуска и по един учител на десетина деца.
Според мен, занималнята е много добро решение за деца до към шести клас. Разбира се, частните занимални са по-доброто, но ако човек може да си го позволи.



Тема Re: оказа се [re: kakata]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано18.09.08 10:01



че при нас от 25 деца предучилищна занималня посещават около 8...като който когато си поиска може ден за ден да си оставя детето...когато пожелае...та май се събират чисто около десет , единадесет деца))...другите си ги вземат...имат си баби
Доволна съм, водят ги във физкултурният салон и играят игри...малката е очарована, когато времето е хубаво имат занимания и навън....

за стола купонът остана 1, 50 - фирмата не иска да сваля цената и намалява порциите за дребосъците...но госпожата им излезе свястна и си носим по едн апластмасова кутиика и им слага второто в нея...за вечеря))...а държи да си изядат супата с филийка хляб и десерта! Това ми хареса!

за английски /който иска/ ни казаха 20лв. на месец - 2 пъти занимания седмично по 40 мин./пак е с външна фирма/...миналата година не е било така, но за предучилищна сега почти всичко е орязано



още обаче няма от прословутите безплатни закуски!...тази сутрин по ТВ-то нещо споменаха че май ще се окажат голям проблем...т ами е интересно в някои училища дават ли ги вече?

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Нямаме закуски все ощенови [re: LlRA..]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано23.09.08 16:45



т.е. нямаме закуски от безплатната програма.
Миналата година им даваха по една филия с нещо (сирене, шунка, конфитюр) и мляко. Тази година май и толкова няма да има като слушам какъв бил порциона - 32 стотинки!!!





Тема Re: Нямаме закуски все ощенови [re: Smile]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано24.09.08 09:36



ние също! директорката ми каза, че официално нещата се задвижвали от 1.10.
ако ще се подиграват с децата...считам, че след 1.10...трябва да се пораздвижим малко))...мисълта ми е или да е като хората тази работа със закуските...или да махнат тази разпоредба въобще! защото това е абсолютна подигравка!



въпреки че мен ако питате предпочитам да си носи закуска от дома...
Ако може да се извоюва поне чаша топло мляко да получават ...също не е зле...ама като си помисля какво сухо мляко-боклук ще им раздават ...и ми се отщява и това

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.