Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 24.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема Школа по информационни технологии в София?  
Автор Day (or Night?)
Публикувано05.09.08 14:26



Търся допълнително целогодишно обучение по информационни технологии за сина ми, който ще е в 5-ти клас тази година.
Единственото, което открих в нета е школа в Шумен :( а на мен ми трябва в София.
Става въпрос за изучаване на компютърна графика, компютърна анимация или уеб дизайн, но за цялата учебна година.
Ей такова нещо ми трябва, но в София...:



Ако някой знае подобна школа, ще съм много благодарна за информацията, а и синчето ще е страшно доволно


*****

Редактирано от Day на 05.09.08 14:46.



Тема Re: Школа по информационни технологии в София?нови [re: Day]  
Автор Elpharan ()
Публикувано06.09.08 10:33



Ами аз съм търсила също - не намерих. Зависи и детето ти дали няма намерение това да учи след 7 клас... защото ако е така, няма смисъл да си даваш парите за школи и курсове, при положение, че ако иска да учи дизайн или компютърни технологии има страхотни специализирани училища, само че са с допълнителни изпити освен БГ и мат и за това ще ти е нужна всяка стотинка... защото повечето такива училища са с допълнителни изпити по математика и физика. Джон Атанасов няма - само на резултатите от тестовете е. А в спец училищата за графичен дизайн е с рисуване.
Моят син например от трети клас реши какво иска да учи, и сега вече е щастливо приет в ТУЕС-а, така че всичко зависи от детето - а друга идея мога да ти дам - имате ли приятел, компютърен специалист? Не можах май много да помогна...





Тема Re: Школа по информационни технологии в София?нови [re: Elpharan]  
Автор Day (or Night?)
Публикувано06.09.08 17:33



Ами...очевидно компютрите го влекат, самичък научава разни по-прости програмки за клипове, анимации и пр. и това му е основното занимание, а не игри. Прие страшно ентусиазирано предложението ми да започне да посещава подобна школа, но не сме водили сериозен разговор от типа "Къде ще учиш след 7 клас"...Говорили сме принципно, че явно ще е най-добре да продължи с нещо, свързано с компютрите, тъй като те са му страстта. Той сега е в 51 СОУ и мислех, че е добра идея да продължи пак там с техния:
Технологичен профил-"Информационни технологии" /компютърен дизайн, фотография и анимация/-с интензивно изучаване на английски език - с изпит по математика и БЕЛ.

Първо отклонение от темата: ако някой има опит с този профил, моля да сподели мнение за обучението :)

Второ отклонение...колеги родители - вашите деца бъдещи петоколасници ориентирали са се вече къде ще учат след седми клас...или пък вие сте се ориентирали за тях? Или пък просто смятате , че може да се изчака поне 6.клас?

И така - докато стигнем до специалната подготовка по математика, БЕЛ или физика за изпитите след седми клас (засега добре се справя по първите две и без допълнителни уроци), аз все още продължавам да търся възможност той да изучава например Фотошоп. Може да е някакъв тримесечен курс, но да не са само възрастни около него...





Тема Re: Школа по информационни технологии в София?нови [re: Day]  
Автор Elpharan ()
Публикувано07.09.08 16:53



Ами при нас беше същата история, не толкова игри, колкото програми - научи се да преинсталира в 5 клас, Линукс ползваше, хардуер, програми с фотошоп и какво ли още не. Един наш приятел се занимава с компютри и много му помогна. Разбира се един компютър отиде след редица експерименти, а този в момента е сглобяван и разглобяван милион пъти - да не казвам на какво прилича чекмеджето, но имаше една компютърна енциклопедия и старо дъно от компютър и по него се учеше в началото...
Понеже нещата са сходни и при твоя син - виж го, и го насочи до колкото можеш, поне да се ориентира какво точно иска. 51-во училище е с профил рисуване ако не се лъжа, но има и едно друго след 7 клас - по полиграфия и фотография - провери ти какви възможности има и там - там има специалност "компютърен дизайн и уеб дизайн" и фотография. Казвам го, защото на една приятелка детето там влезе. Моето мнение за курсовете е, че за деца няма и ако сина ти има огромно желание, хъс и е постоянен - даже по-добре ще му се отрази да е с големи. И друго - много е важна средата в която учи, защото моя син беше в страхотно училище, най-обикновено основно - не частно, с математическа паралелка и помежду им имаше съревнование, отделно ходеха по състезания цяла година. Така че смятам, че самите деца гледат едно от друго и се насочват. Гаранция, че едно да поиска да отиде примерно в "Джон Атанасов" - още две-три ще го последват.
За чакането не мога да кажа - дали да се чака 6 клас, ние от трети бяхме вече наясно, но е добре поне да се ориентираш все пак за след 7 клас, имаш време - но да видиш сина ти на какво ще реагира най-добре, за целта трябва да му обясни някой кое какво е, защото фотошопа вече го учат ей така между другото вече. Поздрави



Тема Re: Школа по информационни технологии в София?нови [re: Day]  
Автор HAKOB (софтуерен инж.)
Публикувано22.05.11 13:22



Академията на Телерик за ученици се занимава много сериозно точно с това и при това напълно безплатно:

.

Може да погледате видеозаписите от обученията, за да добиете представа:

Светлин Наков

Редактирано от HAKOB на 22.05.11 13:22.



Тема Re: Школа по информационни технологии в София?нови [re: HAKOB]  
Автор Day ()
Публикувано22.05.11 21:23



Здравейте, г-н Наков,
това, което правите, е чудесно!
Синът ми е вече в седми клас и ще се бори да продължи образованието си в паралелка "системен програмист" и може скоро кандидатства за участие в провежданите обучения.



Тема Re: Школа по информационни технологии в София?нови [re: Day]  
Автор UbuHtu Man 1Ox (Pour Feliciter)
Публикувано02.08.11 00:10





Нека да наблегне и на английския - това е повече от задължително условие за да печели добри парици.



Тема Re: Школа по информационни технологии в София?нови [re: UbuHtu Man 1Ox]  
Автор Day ()
Публикувано02.08.11 09:38



А, този сайт го знае :)
Английският върви идеално засега, влезе и в ТУЕС - да се похваля като горда майка ;)

Otgovori.Info


Тема Re: Школа по информационни технологии в София?нови [re: Day]  
Автор UbuHtu Man 1Ox (Pour Feliciter)
Публикувано02.08.11 10:17



Аз имам университетско образование и освен това съм ходил на много курсове.... и затова след като видях кое как е реших да се самоподготвя.

От посочения сайт и други подобни като например

ще се научат много повече неща при това безплатно и с много спестено време.

Сертификатите почти не се искат - иска се портфолио - докажеш ли умения и си вътре в играта...

Желая ви успех.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.