Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за занималните в училище?  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано02.09.08 23:01



/темат асъм я пуснала и в клуб училище...защото не знам къде ще получа отговор от "препатили"))/

Тази вечер имахме родителска среща в училището /държавно, кв. Дружба 2/, където щерката ще ходи на предучилищна. Казаха ни, че занималнята от тази година ще е платена.
На месец - 80лв. Ще ги занимават от 13 до 18ч.

Искам да попитам просто от любопитство и за яснота, платени ли са занималните във вашето училище и по колко?

Сега ясно ми е , че безплатен обяд няма...но си питам за сведение на посрещачите, както се казва))

Парадокса беше , че за първите класове занималнята ще е безплатна, обаче за предучилищната е с някаква фирма, защото делегираните бюджети не им позволявали да го правят и за предучилищната.

Въобще няма и да повдигам въпроса че трябва родителите да си плащаме за смяната на балатум в класната стая и др. разни неща)) Че купоните за храна щели да се увеличат от 1,10лв. на около 1,50-1,60лв....и т.н. и т.н.


Желая Ви и спорна нова учебна година...пълна с много изненадки))

Благодаря предварително за споделеното от Вас!

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!



Тема Re: Въпрос за занималните в училище?нови [re: LlRA..]  
Автор *Paл* (ветеран)
Публикувано04.09.08 17:56



Естествено на всяка родителска среща събират пари за нещо. Имам чувството, че ако не ни рекетират така усилено училищата ще се сринат.

Занималните при нас не са платени. За това пък учителката решава домашните на дъската и всички просто ги преписват. Частните уроци процъфтяват...

Лека учебна година на всички деца и родители и... без сериозни произшествия!



Тема Re: Въпрос за занималните в училище?нови [re: LlRA..]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано04.09.08 22:14



Ъъъъм, това е леко безобразно.
Каква е фирмата, която предлага занималнята? Поинтересувай се.
80 лв. може и страшно много да си струват, но за някой, който да ми занимава /бави/ детето докато го взема, определено не си струва.
Друг въпрос, ако сте ангажирани всички вкъщи и това е спасение като опция "взимане на дете" в 18 ч. Нормално е, човек си плаща за удобството.

пп. По наше време не бяха, не че това те топли особено.

В последен клас сме! Край на този вид рекет и начало на някакъв друг.





Тема Re: Въпрос за занималните в училище?нови [re: LlRA..]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано11.09.08 14:10



За предучилищната изобщо няма занималня.
Първи и втори клас има организирана безплатна занималня, но там беше повече от ужасно - три класа пишат домашни, кой какво писал не е интересно за учителката

и в къщи дописвахме.
Голямата ходи на занималня точно два дена и накрая реших, че тъй или иначе вечер доучваме - поне половиния ден да почива. Малката изобщо не смятам да я давам (сега стартираме първи клас).
Иначе занималнята до 4-ти клас е платена по 7 лв на ден включващ обяд и следобедна/предиобедна закуска.



Тема Re: Въпрос за занималните в училище?нови [re: Smile]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано11.09.08 20:30



Моята дъщеря от първи клас до сега ходи на занималня. Сега ще е в шести и отново е записана. Никога не са ни искали пари. Това се отнася за 1-во основно училище в Габрово. Естествено учим и вкъщи, но поне по български и математика рядко се занимаваме. Друг е въпроса, че нямаме стол и тя кара на закуски и сандичи. На родителска среща събираме пари, но в рамките на 2-3 лв. за текущи нужди. При по-особени случаи /празници, завършване на уч. година/ събираме по 5-6 лв.
За предучилищна възраст в държавно училище за пръв път чувам за пари. Това да не е нещо ново? Де да знам, ако си струва - да, но нещо не го намирам за добре това.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: Казват че е заради делегираните бюджетинови [re: Milley]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано12.09.08 16:23



Не отпускали бройка за учител занималня от общината. появи се някаква рошава леля))...от някаква фирма и изтропа новината, че искала по 95лв. от дете за месец за занималня. Родителите кипнаха...и се реши в последствие да се плаща по 3лв. н адете ако посещава цял месец и по 4лв. ако има под 15 посещения. Казаха , че ако искаме за всяко дете родителите могат да сключват отделен договор с фирмата поела занималнята.

Попитах учителката от предучилищната защо тя сама не поеме децата и например д аи плащаме лично на нея по 2 лв. за дете в занималнята! Отказа ми , защото не и позволявали...ставало "конфликт на интереси"!!!...абе надушвам голями шменти капели...та затова разпитвам!

В същото това училище - 68-мо в Дружба 2, София...за първи клас е отпуснат само един учител безплатно за занималня и той може да поеме 30 деца. За останалите първокласници, който иска може да ги прати на платена занималня...първи клас били 80 деца.
Стола става по 1, 50лв.! За предучилищната щяло да има някаква отстъпка.

В същото време парадокс - колега на съпругът ми , на който детето ходи в 14-то училище София - около гарата било...предучилищна не плащали занималня и стол даже))

интересно ми е за още мнения...да им хвана бакиите аз)) хехе

Въобще май каквото било- било е до сега...интересно е какво става тази учебна година...благодаря за споделянето!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Редактирано от LlRA.. на 12.09.08 16:27.



Тема Re: Казват че е заради делегираните бюджетинови [re: LlRA..]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано13.09.08 08:26



За да иска по 95 лева месечно, трябва освен личното си присъствие, да осигури подходящо помещение и занимания. Това е просто наглост, хем да ползва базата на училището, хем да гушва почти по 3 бона месечно.
Кварталната конкуренция на държавното образование взима децата с бус, води ги до наети от тях помещения, осигурява им разходка на чист въздух, следобедна закуска и по един учител на десетина деца.
Според мен, занималнята е много добро решение за деца до към шести клас. Разбира се, частните занимални са по-доброто, но ако човек може да си го позволи.



Тема Re: оказа сенови [re: kakata]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано18.09.08 10:01



че при нас от 25 деца предучилищна занималня посещават около 8...като който когато си поиска може ден за ден да си оставя детето...когато пожелае...та май се събират чисто около десет , единадесет деца))...другите си ги вземат...имат си баби
Доволна съм, водят ги във физкултурният салон и играят игри...малката е очарована, когато времето е хубаво имат занимания и навън....

за стола купонът остана 1, 50 - фирмата не иска да сваля цената и намалява порциите за дребосъците...но госпожата им излезе свястна и си носим по едн апластмасова кутиика и им слага второто в нея...за вечеря))...а държи да си изядат супата с филийка хляб и десерта! Това ми хареса!

за английски /който иска/ ни казаха 20лв. на месец - 2 пъти занимания седмично по 40 мин./пак е с външна фирма/...миналата година не е било така, но за предучилищна сега почти всичко е орязано



още обаче няма от прословутите безплатни закуски!...тази сутрин по ТВ-то нещо споменаха че май ще се окажат голям проблем...т ами е интересно в някои училища дават ли ги вече?

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Нямаме закуски все ощенови [re: LlRA..]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано23.09.08 16:45



т.е. нямаме закуски от безплатната програма.
Миналата година им даваха по една филия с нещо (сирене, шунка, конфитюр) и мляко. Тази година май и толкова няма да има като слушам какъв бил порциона - 32 стотинки!!!





Тема Re: Нямаме закуски все ощенови [re: Smile]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано24.09.08 09:36



ние също! директорката ми каза, че официално нещата се задвижвали от 1.10.
ако ще се подиграват с децата...считам, че след 1.10...трябва да се пораздвижим малко))...мисълта ми е или да е като хората тази работа със закуските...или да махнат тази разпоредба въобще! защото това е абсолютна подигравка!



въпреки че мен ако питате предпочитам да си носи закуска от дома...
Ако може да се извоюва поне чаша топло мляко да получават ...също не е зле...ама като си помисля какво сухо мляко-боклук ще им раздават ...и ми се отщява и това

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Re:нови [re: LlRA..]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.09.08 13:03



Здравей,

Не съм в България, но поне можем да си менкаме информация.

Тук (Германия) има училища със zанималня, която се плаща според доходите, има и целодневни училища, там не се плаща доколкото zнам.

Ако трябва да сравнявам таксите zа zанималня и детска градина.... zанималнята е по_малко и е от обяд до 15_ 16 часа.

За детска градина от 8 до 16 часа според доходи скачам почти до върха (250 евро е горната граница) аz стигам до 238 на месец.

За Монтесори zанималня се стига до 150 евро zа месец.

by himbeer


Тема Re: Нямаме закуски все ощенови [re: LlRA..]  
АвторOOO (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 22:17



- А защо не звъннете в Инспектората и да получите информация от първа ръка? Какво си спестявате любопитството? То по всичко намирисва на далавера от страна на училищното ръководство. Вземете мерки, смело действайте, НО сигурно ви е страх да не ви нарочат детето... Що се отнася до това, че се индексира цената на купона за храна - нормално го приемете. Синът ми е в у-ще, в което общината плаща за закуска и обяд, но миналата година един татко стана и рече: храните децата ни със сурово тесто ... Директорът каза, че на определената цена само една-единствена фирма се съгласила да пече закуски... Предложихме да дават през ден, но с по-добро качество - нарушение на закона било... не успяхме да направим нищо - вземат си суровите кифли и хранят бездомните кучета...



Тема Re: нее))нови [re: OOO]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано26.09.08 09:58



не ме е страх да не ми нарочат детето))...такъв скендъл им спретнах вече за стола, че нещата тръгнаха вече по друг начин там))..хехе, н еме познаваш))
обаче за закуските не ми се занимава...защото мен ако питаш, предпочитам да ги няма! кой знае какви боклуци дават- нагледахме се вече на тези от миналите години...предпочитам да си и спретна домашна такава, поне да знам че сутрин храната е качествена))
за стола я пращам с кутийка и второто и го слагат там...за вечеря, защото се оказва че нормалните порции за които плащаме не са и по силите!
а когато отидох на проверката /още на 17 септември/ , се оказа, че им сипват по-малко, оправданието беше , че не се справяли с порцията...ама не пожелаха за предучилищната да намалят малко цената купона! та като прани гащи ги разнасях от възмущение! сега и други майки си носят кутийки като мен...



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Re:случка от нашата занималня - предупреждение!нови [re: LlRA..]  
АвторLlRA.. (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 11:56



Внимавайте , за да не Ви с еслучи и на Вас...най-вече към тези, които посещават занималня за предучилищна!

Напоследък , като си вземах щерката ми направи впечетление, че някакви по-голямшки 2-3 деца учат по наставленията на нашата си госпожа/тази, която е на малките!/...останалите от предучилищната си играеха със строители и нещо си драскаха -оцветяваха.

Вчера отивам и пак виждам тези деца учат с госпожата...а нашите малчуганите ги няма! Опулих се и питам - къде са децата? Госпожата малко притеснена ми казва:..."Хайде, да идем да ги вземем, оставила съм ги във физкултурният салон за малко сами!"...попитах дали все пак има контрол на голям човек около тях? Отговорът и беше, да съм спокойна...с тях е братчето на едно от децата ...което е 2-ри клас!!!...и било много отговорно дете!
Полудях...но си казвам - чакай да видя ситуацията.

Качваме се горе в салона - и какво виждам: Моята плаче в един ъгъл, около нея децата я успокояват...какво стана?...ами едно от децата я ухапало над лакътя, през дрехата, за да и вземе топката!
Понеже тя ревеше, а и исках да видя у дома, какви са пораженията, се разбързах да си тръгнем...но днес бях мнооого лоша в училището!!

Питам - тази занималня нали е само за предучилищна, освен това и плащаме...що чинят голями ученици да учите с тях/разбрах, че е срещу заплащане!/...а не се занимават с малките!!! Отговор на госпожата: - "Ами това са мои бивши деца, сега ученици ...та родителите ме молят да поработя с тях!"...казах и че това е недопустимо и желая да се спазва принципа и идеята на занималнята за предучилищна възраст, а голямите да си ходят на занималня предназначена за техните класове!

Казах и да не си позволябва да оставя децата на някакви уж по-голями деца...а да са само пред нейните очи! Аз съм ПОВЕРИЛА детето си на нея...и както родителите бяхме така добри да помагаме финансово за организацията и ремонта на стаята, занималнята и пр. да се занимава единствено с преките си задължения!



Парадокса беше реакцията на някои майки , които ме чуха за какво говоря с госпожата, реакцията на 3 от 4 от тях беше: "Ами като не ви харесва занималнята не си водете детето!"...обърнаха се и си тръгнаха...само едната майка застана и каза: "Права е майката да изисква! И аз се присъединявам!"
Учителката каза, че нещата вече ще бъдат както трябва - и искрено се надявам да е така!

След това се обадих във фирмата, която организира занималнята, поисках си за пореден път личният договор между мен и фирмата , на която поверявам детето!/този път ми казаха че ще го имам до 3 дни...извиниха ми се!/...знаете ли че само аз искам този личен договор и касови бележки за заплащането всеки месец...защото те са външна фирма все пак и имам това право- аз им плащам на тях...сред родителите цари пълна незаинтересованост...и ме гледат като извънземна!
Шефката на фирмата отговаряща за занималнята , каза, че е недопустимо да се случват такива неща в занималнята и ми обеща, че от понеделник/само че не уточни кой понеделник хехе))/...всичко ще е ок...да видим!

Днес след обяд си уредих и среща с директорката на училието д ая предупредя на какво съм станала свидетел! Все пак занималнята упражнява дейсност на територията на нейното училище!

Знам че нашата госпожа ще и стане криво че и секвам частното ...ама аз съм ги предупредила на всеослушание още на първа родителска среща , че съм от тези родители, които не ги е страх, както как ще си променят отношението към детето и дали ще е в ущърб на малкта...а да си карат нормално и принципно с работата...за да не се налага да се налагат корекции))
Казала съм им , че имам повече свободно време понякога и ще съблюдавам стриктно как вървят нещата в школото!

Другите родители не знам защо ме гледат като луда май))......ама народа яко си мълчи))...е аз не съм от тези и нещата се фиксират лека-полека, вече малката си носи съдинка и си взема второто в стола и си го носи у дома! И определено това, което носи си има тежест и посмъртно не може да изяде сам аи тритеси порции наведнъж... не са онези малки порции за които дигах джабала в началото! Сега със стола нещата са наред!

Така че , учителите донякъде са такива, защото родителите им позволяваме да се поразпускат!

Вие какво мислите?
Най вече ме интересува да си пишем с родители, които имат предучилищник в школото!...но гледам клуба не е много динамичен...жалко!



Тема Re:случка от нашата занималня - предупреждение!нови [re: LlRA..]  
Автор *Paл* (ветеран)
Публикувано03.10.08 16:14



Мила родна картинка. Нормално е да се учудваш. Все пак сте само в първи клас. Няма да повярваш с какви простотии съм се сблъсквала... И с какви незаинтересовани и инертни родители. Преди две-три години се стигна до скандал и в нашето училище. От шест паралелки, които бяха засегнати се осмелиха да се опълчат само четирима родители. Разклатихме му стола на директора, но бяхме малко...



Тема Re:случка от нашата занималня - предупреждение!нови [re: *Paл*]  
АвторLlRA.. (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 17:16



само че ние даже не сме първи клас))...а предучилищна!..някои от децата даже не са навършили 6г. , тези които са родени към края на годината))...за първи клас имат безплатна занималня за 25 деца само...отпусната е само 1 бройка учител от общината...за останалите ако искат ходят на платена занималня при външни - фирмени учители.
Проблемът е този, че родители на деца от първи и втори клас...искат да са при госпожата, нашата , която е на предучилищната, наистин атя е дългогодишен преподавател и е мн. добра, не споря! Та от там и конфликта...днес след обяд имаше пак яко конфронтиране...даже майките имаха нахалството да ме посъветват да си върна детето в градината!
Цял ден поддържам контакт с директора на фирмата , която отговаря за платената занималня...в понеделник настоях да има родителска среща с шефа на фирмата! Извиниха ми се , че до сега не са ни събирали от фирмата...и обещаха , че предучилищната ще си е с отделна платена занималня и няма да ги мешат с по-голямите...съгласиха се че съм права и че може да се тълкува, че са ни въвели в заблуда с 2-те родителски срещи, на които не се споменаваше , че ще има и деца от по горни класове!Винаги с ее говорело за занималня за предучищна, че няма нищо общо с останалат а- за учениците!Омайваха ни с фирмена занимателна програма и пр.

На въпросът ми защо тези по голямите не си ходят на тяхната занималня...отговорът на 3-те майки беше, че не харесват тамошната учителка и си държат на тази, която е нашата! В последствие току що разбрах, че родителите на тези приходящите деца освен че плащат официалната такса към фирмата , доплащат и на учителката за да учат по-усилено...демек на частно!...и си личи как учителката не ще да ги изпусне!
От фирмата казаха , че най-вероятно за предучилищната ще назначат друг учител...а тази нашата , ще я прехвърлят към по-голямите!
Мисля, че това е добро решение, защото за мъниците се иска учител , който просто да играе с тях, да ги занимава ...защото в предучилищна няма все още учебен процес, изискващ домашни и по-интензивни следкласни занимания!

преди малко срещнах и директорката на училището и тя ми каза , че е запозната със случая, но не може да вземе отношение, защото това е частна външна фирма...и си е права! Е, намекнах и само, че не е съвсем непричом, защото все пак тази фирма извършва дейност на нейна територия и и плаща наем все пак...тя се усмихна и каза, че закъснявала за някъде))...и аз се усмихнах и и пожелах приятен уикенд))

Квартала вече ме мрази))...супер съм





Тема Re:случка от нашата занималня - предупреждение!нови [re: LlRA..]  
Автор dolor (непознат )
Публикувано04.10.08 16:38



а в нашето квартално 100 годишно у-ще ''Д-р Петьр Берон''в кв.Лагера занималнята е по 10лв.на ден/около 220-230 на месец/.''Умната''директорка Ставрева е закрила дьржавната занималня,а е приела офертата на някакви частни мошенници и децата от 15-20 миналата година сега са 7-8 посещаващи занималнята от 12,30 до 17,00ч.За всеки час до 19ч. по още 2 лв.,купоните за стол са 1,50лв.На месец един ученик излиза около 250лв.без да броим необходимите помагала,извьнучебни занимания,екскурзии и т.н.





Тема Re:това е училището))нови [re: dolor]  
АвторLlRA.. (Нерегистриран)
Публикувано04.10.08 19:50



в което учих до 5-ти клас едно време))...иначе си спомням, че беше много кокетно и прилично училище...ама направо ударихте класацията за сега по цени на занимални





Тема Re:това е училището))нови [re: LlRA..]  
Автор dolor (непознат )
Публикувано05.10.08 14:06



много мои приятелки на които децата им учат в елитни у-ща в центьра имат и дьржавна и частна занималня,но за такава цена като в нашето у-ще никои не е чувал.При тях е от 40-80лв. в зависимост дали е в у-щето или извьн него .А относно''кокетното''25-то дори немога да си го представя...днес е с ужасна фасада,за която постоянно ни принуждават да'' даряваме ''средства,салона е за ремонт,а за тоалетните нямам думи.Смрад и ужас,децата ги е страх да ходят и се стискат.А за занималнята забравих да спомена че я води класната,не някои'' специалист ''от фирмата.



Тема Re:това е училището))нови [re: dolor]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано05.10.08 16:23



при нас също нашата госпожа, която им преподава сутринта води занималнята! В първият момент си казахме ОК, те са предучилищна...май така е по-добре, да са си със своята позната госпожа...но откакато започнах да я сварвам с друго по-голями ученици да учат заедно...а нашите в един край натирени със строители, вместо да им отдава цялото си внимание и да ги занимава с нещо...а не да стоят като бавноразвиващи се настрана...или както стана последният път...даже бяха оставени сами в салона по физическо/по-горе съм описала случката!/...а нашата госпожа явно частни уроци раздава...е тогава ми кипнаха тотално еди какво си...и направих голям петъчен джумбуш

...сега имаме спешна род. среща с фирмата...цял петък им звънях, луди ги направих и им казах че тая нямам да я бъде!!!
Или да си пращат фирмен учител да занимава малчуганите...щом са обещали занималня и пари ни събират...или госпожата да си остава с тях....но да спира частното!...госпожата я усетих , че иска да се отърве май от малките и да си ходи в ученическите занимални!!!...щото , то е ясно защо!
Ама е решила първоначално май - що ли да не и мине номера - хем пари от малките/с фирмената заплата/, хем покрай малките и частното...така и така си е в класнат астая!
Е да ...ама има и такива проклети като мен дето им развалят хатъра! Сега под лупа ще я следя да не вземе да си прояви отношение някакво към малката))...ама и с това ще се справим))


...и един мармот завива шоколади))

Тема Re:а иначе, защо не надигнете глас !нови [re: dolor]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано05.10.08 16:32



и да си защитите децата и интересите?...

прави ми впечатление как и при нас едни родители си мълчат, почесват се, разсейват се...аз все питам, кое как е...изисквам, напомням...и вместо да се радват , че получават инфо чрез моите въпроси...за една част от родителите ги усещам, как не могат да ме дишат-хехехе)))



абе ето имате вече инфо, като как я карат занималните...опитайте се да фиксирате нещата! щото то бива фирмена нахалство и алчност...ама има и конкуренция...е то е ясно ,че директора си лобира май за негови фирми...ама вземете че проявете и родителите някаква инициатива и упражнете полагащ ви се контрол и претенции!

язък за училището...в него са завършили и майка ми и леля ми...и аз учих до 5-ти клас, тоест до към 1974-5та година...и много си го обичах, вътре винаги беше топло и уютно...с пътеки по коридорите...а и на мен даже ми преподаваше все още и учителя по физическо , който е преподавал и на майка ми навремето - Др. Колев)))...той почина през 80-те години, но беше живата история на училището))

Никога няма да забравя лика н апатрона му, който ни посрещаше...на д-р Петър Берон...а от долу надписа, негова мисъл: "Научи първо родният език, а след това чужди езици!"
Ха ха ,ако трябва да идвам да помагам за проблема в стария квартал)) хехе))
Така и така ми е излязло име вече на лудата майка))


...и един мармот завива шоколади))

Редактирано от LlRA.. на 05.10.08 19:23.



Тема Добре си направила!нови [re: LlRA..]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.10.08 19:34



Това наистина е голям скандал, а това, Че родителите са неориентирани, го има навсякъде и то масово и във всяка възраст на децата

Ама какво да правиш, докато не си лиЧно засегната, да не ти пука.

Само ако става въпрос в организацията и прилагане на теория в системата, си заслужава (както в твоя слуЧай)

п.п. Има ли някаква организация на родителите, нещо като родителски клуб, в който обменяте информация и изявявате желания и т.н.

by himbeer


Тема Re: Чалгата и демоса тържествуват в 68-мо у-ще!нови [re: himbeer]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано06.10.08 20:19



за пореден път!

Поредните излъгани от фирмите , които държат занималните! Утре ще публикувам от коя фирма да се пазите като от холера!

Баламосват за едни условия, а в последствие ги променят...и отново тържествува чалга манталитета! От днес спрях детето от занималнята...и сме си казали до догодина може на хляб и зъби да караме...но аз ще си се занимавам с нея у дома след обяд! защото е безобразие да съберат дечицата от предучилищна с тези от 1-ви и 2-ри клас, при условие, че от началото на септември ни зарибяват че занималните за тях и учениците ще са отделни!
Днес в хубавата стая на малчуганите тържествуваше демоса!

18 деца, хаос и половина!!!- 8 от предучилищната и 10 голями деца!!/с победоносни усмивки на техните родители..."ето видяхте ли, малките не ни интересуват, по-важни са учениците!" /
Учителката, /която нарекох- г-жа Търговката!!...така и казах че вече ще и казвам, защото е лицемерна и не защити групата на предучилищната, но когато събирахте пари от нас...друго говорехте!/... се навеждаше над тетрадките на голямите , а милите малки дечковци бяха отделени в един край на стаята и си редяха строители като сирачета! Оглеждаха се какво става в тяхната стая....дъщеря ми ме посрещна с думите..."мамо, какви са тези хора тук!?"...представих си колко много ще бъдат пренебрегвани горките деца с техните потребности за да може даскалката и да учи с голямите и да си пробутва и частните уроци, от малките няма келепир.
Излизат с номера , че бройката им не била достатъчна! Попитах , а колко трябва да е минимума - казват - поне 10 деца...хубаво казах, разпределете парите за тези 2 недостигащи деца между нас...ще ни поскъпне с още един лев...отговора: "Не можело, вече били направили новите групи!"

Толкова съм възмутена , че отказахме със съпруга и да посетим и родителската среща, на която ще им съобщят промените...но директно и на всеослушание им казах, че това "чалга - поколение" се възпитава и подкрепя именно в УЧИЛИЩЕТО!

Пак казвам: демоса няма да ме разбере...те така или иначе отдавна ме заплюха за възгледите ми и за това, че се опитвах до последно да спася хубавата идея за уютна и привлекателна детска занималня...която да приобщи децата към бъдещият учебен процес и да не се чувстват пренебрегнати! Още повече , че вече на 2 род. срещи не ни се съобщава какви ги мислят, а ни успиват и винаги се говореше за предучилищна занималня и тази за учениците от 1-ви клас...и нагоре.!

Голяма част от родителит е- 85%...въобще не са в час. Ето пример: Днес един баща идва и хвърля пари з астола на детето на учителката, чува ме че недоволствам, за това , че са ни въвели в заблуда - въпроснат афирма и казва: Хайде , запишете ме бързо...после си говорете!...казах му , че това касае и неговото дете и иска ли да разбере за какво става дума?...отговор: "Не ме интересува, бързам за работа!"
Не предполагах и колко много злоб аима у родителите на по-голямите - които неяпрекъснато повтарят: Върнете си децата в градината, не ни интересувате! Учениците са по важни!

Знам , че вина за това има най-вече фирмата организатор, която заради мръсното си печелбарство.../не отричам бизнеса, и аз имам такъв!/...но тук ако родителите на децата от предучилищната се бяха обединили да спасим занималнята, та дори и да вдигнат цената с 1 или 2 лева...щеше да се получи! Но народа в цялост е много неинициативен и лаещ))...е така, не знае за какво става дума...ама си джавка))



Нещата ги мисля така: Нека това им е наказанието, щом не знаят какво е да си отстояваш удобствата и правата на детето!!

Парадоксален е изразът им: "Така казаха!"...абе кой е казал така бре?...фирмата ли?...ами нали си гражданин, преговаряй, притискай, изисквай...кой е казал, Сталин ли?...прост народ!


...и един мармот завива шоколади))

Редактирано от LlRA.. на 06.10.08 20:27.



Тема аххх това го има навсякъде, и аз много се палих...нови [re: LlRA..]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.10.08 20:39



Това,Че малките деца са с големите по време на занималня и някои проекти, ги има навсякъде. В най-тънкия и кокетен наЧин могат да ти кажат евентуално, Че е форма на социализиране на децата в по-горно стъпало и продължение на работата на детската градина. ( Това е мое лиЧно самоубеждение, за да не натрия на някой носа

)

И затова, като се избира уЧилище, 1вия ми въпрос е за проектите, които се правят в уЧилището и моменталното намиране на други родители с деца 1-2 години по-големи от моето.

Това горното (за педагогиЧеския замисъл с интеграцията и социализацията) съм го срещала в елитно уЧилище с Монтессори занималня и разни шикозни неща. Бях Чувала, Че било мноого трудно да влезеш там, аз си организирах една среща в секретариата и дъщеря ми беше на 1 во място за следващата уЧебна година, когато стане на 6. Но междувременно се колебая, защото това се разминава с моята представа за социализация и обуЧение и май ще премина на план Б......още не съм решила оконЧателно.

Та и идвам на темата с "представа" за възпитание, обуЧение и т.н.
На досегашните ми родителски срещи съм видяла достатъЧно родители, които идея си нямат защо са си раждали децата.
Да не говорим за някакви цели и идеи във възпитанието.
Нивото е свалено до изхранване и баналности като "Изпитаха ли те днес"

А най-големия майтап е, като дойде някой тук във форумите и запоЧне да се притеснява какво споделяла и не споделяла щерката, и дали тя евентуално ще кривне от пьтя и т.н. Смяяххх

by himbeer


Тема Re: Сагата продължава! Нахалството им и то!нови [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано08.10.08 19:04



Е, не...тия надминаха себе си Ви казвам в това училище)) Аз започнай даже искрено да се забавлявам и заигравам с тях))

Махнах както ви казах малката от занималня, след като ги омешаха с по-голямите и стаята заприлича след обяд на обор, зоопарк...но не и уютна занималня, както се предвиждаше.

Въпросът е , че ни кандардисваха и ние кандисахме децата да учат английски, лошо няма! Английският го води фирмата дето се занимава и със занималнята. Казаха по 20лв. на месец- ок, съгласихме се. После казаха , ако всички деца се запишат таксата ще падне на 5лв. на месец и започват от началото на м. октомври. Ще си платим и по 40лв. за учебниците. Хубаво прозвуча и тук получиха съгласие.
Так стана , че изведнъж ни казаха, че ни предлагат и час по музика, и една госпожа, която е от съседната градина идва да им свири по един учебен час сутрин 2 пъти седмично, ама това ни го казаха ребром, без уговорки, не били предвидени музикални часове по стандарт /стори ми се странно/, а децата се нуждаели от такова възпитание.... щяло да ни струва по 3лв. на дете...ок, съгласихме се, нека пеят децата!

Сега обаче аз като най- засегната от случая със занималнята започнах тази нощ да си премислям нещата с английския и тази музика! Защо платените дейности са в сутрешната програма? От Министерството на образованието нямат ли спусната програма да си учат там по учебниците за предучилищна? Толкова ли няма с какво да си пълнят норматива , та се налага да се нахакват платени занимания във времето, което трябва да се спазва държавната програма?

И на сутринта днес бях с ново решение и идея!



Отивам сутринта и питам госпожата , като как и защо тия дейности се мъдрят в сутрешното време?/абе то ми е ясно, ама аз пак си питам))/
Тя ми казва, че за да могат да учат всички английски и музика и з ада плащаме по-ниската такса, трябва да ги обхванат докато всички са там заедно. Питам , а няма ли да изостанете с другият материал, докато фирмите се опаричват?...отговора на госпожата: "А, не , децата имат по 15 мин .междучасия, намалявам това време с по 5 мин. и ще наваксаме"...само я гледах и и се чудих, за толкова ли елементарни НИ вземат. Накрая казах:
" Моето дете не искам да учи тук английски и музика, какво ще прави тя в това време, защото от 12,15 часа е на стол...ще стои някъде сама или какво?"...шах с пешката!!"...
Казах да се стягат бързо в кръста и по-най бързият начин да си местят платените неща след обяд и да се занимават само със спуснатата от МОН програма...че не знам какво ще ги направя)))

Като за начало отидох и оставих съобщение за тази подкрепяна от Директора инициатива на секретарката и /щото пък тя приятелка с фирмаджийката за занималните)))...после се прибрах и се обадих на инспектора по образованието в нашата община Искър/Дружба. - г-жа Цветанова. Тя ме изслуша внимателно и каза, че това, което правят там е недопустимо и веднага ще се свърже с директора. Остана обаче супер учудена, какво прави преподавателката по музика в 10 часа сутрин в училището , след като въпросната работи на щат в детската градина...значи бяга от работа за да печели на частно в училището, когато де факто трябва да се изпълнява учебната програма за децата ...смЕх ви казвам...смЕх))
Остана още по учудена, защо ни събират по 3лв. за часове по музика, при условие, че по програмата спусната от МОН за предучилищните има 2 пъти седмично пеене, което госпожата им трябва да води, затова били длъжни да имат и касетофон!!!...а явно на нашата не и се занимава..и айде, давай външна госпожа, родителите - бецален и туй то!

Затварям телефона с инспектора...и ми звъни директора на училището))...Извини се за недоразумението)) хехе..недоразумението))/поне се е научила да излиза от ситуации))/...и каза, че наистина е неправилно да се бъркат държавната с частната програма ...английският отива след 13 часа, а музиката се маха , защото госпожата ще им води часовете...ама все пак било по-добре с професионалист...ама, ама...и т.н. Та оставяла опция, който желае от 16 часа след обяд да пее на платено))...хубаво рекох!! браво на вас!...айде живи , здрави и без повече недоразумения


мдааа...стана дълго, но се чувствам длъжна да ви запозная с евтините номера дето се опитват д ани пробутват...а народа си мълчи!!


И още нещо- днес фирмата за занималнята оставила отрязъци от квитанции за платените пари))...че като се форсирах и викам:" Абе утре на масата да има касови бележки бре!!!...кви са тия листчета?"..обещаха! Напомних им че искам и визитка на фирмата за да Ви дам точно указание и инфо за коя фирма став адума))...е колкото вие имате до сега тяхна картичка ...толкова и аз...ама аз си продължава да настоявам))...и като ми се представят най-накрая...ще ви представя най-официално...да знаете от кои да се пазите!

ако чуете за набита майка от Дружба...да знаете това съм аз)))...най-големият парадокс е че мерника са ми вдигнали родителите

Иначе днес след обяд отидох с детето до една местна нова професионална школа и я записах на английски - започват от понеделник...та чак до м.май догодина...80 часа за 180лв. + цената на учебниците...специална програма за малките. Луксозна и оборудваназа изучаване на чужди езици школа! Щото иначе аман от измислени печелбарски училищни програми!


...и един мармот завива шоколади))

Редактирано от LlRA.. на 08.10.08 19:20.



Тема Яхааа твоя фенка съмнови [re: LlRA..]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано11.10.08 18:35



Хехех ще zапочна с малко напасване, zа да не говорим една преz друга.

При мен в Германия детските градини са zа деца, ненавършили 6 години.
След 6 години решаваш дали да ходи на уилище. В нормалния случай детето на 6 години е в 1ви клас.

Такааа...

Дъщеря ми ще стане преz лятото на 2009 на 6 и наесен е в 1ви клас.

Английски се учи в детската градина, който иска и сам си го плащаш.
В детската градина има раzлични проекти, като
-христианско въzпитание zа Коледа, zащо праzнуваме Коледа или Великден
-ролева игра с фигурки или други предмети на сцени от Библията (Рожество Христово)
-Има група zа раzвитие на речта,
-има фиzическо,
-муzика,
-проект zа цирк, в който участват децата,
-театър с магьосник, клоун или какво беше там още, според групата.............

Рисуването, строителите и иzобретяването са неща между другото.

Сутрин zакусват от 8 до 10 часа, това zначи че детето идва в детската градина и решава кога точно ще zакусва. Може първо да рисува, играе и т.н. и по_късно да zакусва и да се "отбележи" с един zнак на един лист че е zакусвало. Идеята е децата да се приучатда се грижат zа собствените си нужди. (това е zа много малки деца)

И в това време на чудене кога да ядат, по_големите ходят на курс по англйиски, т.е от 8.30 до 10 часа.



Това, което ти пишеш е абсолютно недопустимо. Другото е, че zа първокласници англйиски в програмата няма. На мен дори ми е трудно да намеря иzвънучилищен английски zа първокласници, дори и да става дума zа едни и същи букви, но раzлични и въпреки това сходни еzици.

Та може ли да ми раzкажеш накратко какъв им е принципа на учене на английски?

И другото.....не е предвиден час по муzика??

Хм?? Егати...

by himbeer


Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано11.10.08 19:55



май не си ме чела много внимателно))

предвидени са им 2 часа седмично музика!!!...по програма на министерството...обаче на нашата госпожа не и се занимава явно с тези часове сама да си ги води, се опита да ни пробута платени , с външен преподавател...като ни заблуди, че уж нямало предвидени такива часове, а било хубаво децата да попеят с акордеон и професионалист!

обаче като се обадих в инспектората - друго се оказа! Че тези часове ги има, с касетофони и раздадена програма какво да учат и пеят...а и всеки учител с начална педагогика е длъжен да може да се справя с тези часове/те го имат и като заложен испитен предмет в университета/, които са на елементарно ниво за малчуганите!
и че не е необходимо да заплащаме за тях! има ги по държавна програма!
а ако някой иска да си пее платено...това да си става като извънкласно занимание!


за английският! - аз я записах в една професионална школа близо до нас...2 пъти седмично по 1 час. Видях и по какво ще учат и страшно ми допадна! Книжките са предназначени за мъници дето не могат още да четат - оцветяват едни картинки...например топка, а учителят им казва името на предмета на английски, играят, пеят...пускат им английски песни, видео филмчета- специализирани. Така до края на януари....после започват да пишат една по една буквите и да ги учат - но само печатни!!! Всичко е под формата на занимателна игра! Едно време така си спомням ходех в алианса на детска забавачка и там така учехме и френски!
Иначе така е и в предучилищната - българските букви се учат само печатни...чак в първи клас започват да ги учат леко -полека ръкописни.


та това е в общи линии! английският епо желание на родителите и нямат право зорлем да ги насилват да го учат- както се опитаха...само и само да вземат някой лев фирмите за обучение...ама аз като се разкряках))...всичко си дойде на мястото...абе опитват бре)) ако мине номера))




...и един мармот завива шоколади))

Тема Re: Краят на трагикомедията!/надявам се))/нови [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано14.10.08 22:30



Първо искам да поздравя всички онези VIP-педагози дето се проявиха като супер -смешници по целият този трилър във въпросното училище, напомням- 68-мо, Дружба 2))/щото просто нЕма как да не бъдат поздравени))/...а после ще поразкажа как най-сетне завърши историята!



Тъкмо предположих , че всички платени занимания са изолирани след 13 часа и ново 20. Отивам вчера да взема малката в предполагаемото време около 12,45ч. след обяда в стола, намирам ги в стаята - учат английски! Питах се какво е това с английският по никое време- започнал бил от 12.30 ч., но реших да не отварям приказка и я извиках да си тръгваме.
Детето излиза и ми се оплаква че я боли стомахчето. Казва ми: "Моля те, помоли госпожата да не ни казва - яж бързо, че ще започне английският! Накара ме да си изпия бързо супата и компота и ме заболя коремчето".

Днес отивам и ги питам, така ли ще се форсират децата в стола, за да не изпусне оная фирма печалбата сакън?
Госпожата ме подхваща обаче за друго - казва ми: "Искам да поговоря с вас, като първо искам да ви кажа , че от вас специално не искаме никакви пари за нищо! Въпросът е, че музиката /платената/ се налага да е в петък от 12 часа. Та да не пречите да се проведе занаятието...а след като свършим, тогава ще водим децата на стол. Много ни е необходимо да имаме и жива музика/акордеон/, за празници и тържества, а аз не мога да свиря...та затова, разберете ни! Нека детето си стои и да пее, нека и на английски остава- пари от вас не искаме- но да си остане между нас!"

Е точно това ми трябваше...направо ми отвърза ръцете!

Айде пак инспектората - директорката автоматично я пропускам вече)) - щото то е ясно)) Разказах случката, посъветвах ги като толкова не могат без жизнено важният акордеон...да назначат на граждански договор поне музикантката и училището да си и плаща хонорар или заплата...а не да събират пари от родителите!
Да вземат и наистина вече да преместят платените дейности около 13 часа и да не ми ги навират по времето, когато децата трябва да се хранят! ...щото знаем гладна мечка хоро не играе...и не пее))

И мама му стара/това не го казах така, само си го помислих))/...да вземат да ни кажат най-накрая учебната програма за предучилищната, понеделник, вторник и т.н....ако въобще има такава!

В 12, 45 отивам да я взема и вратата на школото облепена с информации разни- прономеровани и прошнуровани)):

1. Програма на предучилищната
2. График на извънкласните дейности...не повярвах- всички изтеглени след 12,45
3. График за консултациите с учителите- за учениците ...и тези за родителите

Жива да не бях ...естествено намерих пак нещо дето леко ме смущава:
Консултацията с нашата госпожа е всеки петък от 12,30 до 13,30 часа. В същото време по незнайни причини е обявено и платеното занимание по музика! и на двете е отбелязано стая 107))...та като ида на тази консултация в петък...не знам кое ще е с приоритет- музиката или ще трябва да се надвикваме с госпожата като си говорим как е минала учебната седмица на детето))

Като цяло обаче, вече нещата излязоха официално и звучат разумно!

От днес вече е забранено и да се влиза в сградата на училището - покрай другите заповеди, директоршата е издала и тази))...смятам че е добре такава инициатива...въпреки, че госпожата се била изказала пред други родители, че благодарение на мен сега цяла зима родителите ще чакат децата навън))

Черешката на тортата!!! - Днес ме извика една майка и ми снесе една информация- е така за уведомяване)) Каза ми, че е правена подписка от родителите да махнат детето от класа)))...веселба))...представили я на госпожата и тя реагирала така: "Моля ви, скъсайте тая подписка и не ми създавайте повече проблеми!"
Пък мен направо ме е яд , че не е пусната да се придвижва по етапен ред))...тъкмо и една ТВ бях активирала...ма нЕма да има явно купон
Чудя се само що на мен не ми казват нищо...даже се поздравяваме като се разминаваме в даскалото))...странни хора...хехе))

абе хиля се...ама не ми е съвсем до смях...и то е защото е адски гнусно да се занимаваш и цапаш с дребни душици, мижитурки, тарикати и страхливци!!!...но понякога просто няма как...ТРЯБВА!


...и един мармот завива шоколади))

Тема Re:искам да се извиня на четящите!нови [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано17.10.08 22:42



че в някои от постовете отдолу има картинка , която не мога да изтрия...но не съм я слагал ааз...явно врагът не спи...колкото и ние да бдим!





Тема Re:случка от нашата занималня - предупреждение!нови [re: LlRA..]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.08 00:35



Лира,

Коментарите ви ми харесват, особено с това, че показвате принципност и отношение. Овчедушието на повечето родители вероятно е защото самите те на своето място са двигатели на корупцията и ниската професионална култура. Разбира се, че от нас родителите зависи много, дори повече от колкото може да си представим, но за това трябва гражданско съзнание.
Браво!



Тема Re:искам да се извиня на четящите!нови [re: LlRA..]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.08 01:08



Лира, а това школо няма ли нещо като "Родителски комитет"? Едно време ги имаше? Иначе браво за постигнатото! А представяш ли си колко по-различно щеше да бъде всичко ако родителите бяхте единни и действахте заедно?



Тема Re:нови [re: eдин бaщa]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано18.10.08 09:27



Не ме допуснаха до родителският комитет, казаха ми , че той взема отношение само от първи клас нагоре! За предучилищната...пълен самотек



абе ще изкараме тази година))...нещата се поуспокоиха...е учителката и е доста сдържана вече с мен, /това ни най-малко не ме смущава/ , обаче към детето няма индикации за проблем някакъв, напротив, малката ми казва , че са приятелки))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.