Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 25.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема как да намеря държ.детска градинанови  
Авторkle4ka (Нерегистриран)
Публикувано11.08.08 11:34



Детето ми е на 3 годинки.От 1.5 годинка ходеше на ясли,но сега не го приеха
в детска градина(не беше ОДЗ)От септември незнам какво да правя?Проблем
имам не само аз естествено,но никой не му пука за нас които не можеме да си
позволиме 500 лв.за частна детска градина.



Тема Re: как да намеря държ.детска градина [re: kle4ka]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано11.08.08 12:19



обиколи още веднъж кварталните градини, някое дете може да се премести в друга, говори с директорката, виж в другите квартали около вас как е, все пак движение има.
това с рушветите как се прави не знам, казват, че вършело работа.
ако и това не помогне-намери жена, която да се грижи за твоето и други дечица-2-3 у тях или някъде у вас, да- ще трябва да си пренесете кошарките за спане, да помислите за храната, ще има реорганизации, но ако сте склонни да и се доверите, ще е по-евтина от лична детегледачка и малко по-скъпо от държавната детската градина.



Тема Re: как да намеря държ.детска градинанови [re: Пъpпъл]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 14:25



това предложение да се обедините и да си наемете една жена, която да ги гледа е перфектно. Скоро проблема с детските градини няма да се реши. Като нахлуват в София хора от другия край на България, а детските градини там са празни.Скоро ходих на гости в едно селце да Пазарджик. Там имаше ОГРОМНА страхотна детска градина-полупразна!
И друг проблем- в група децата са по 33! Това чавешко ли е?!



Тема Re: как да намеря държ.детска градинанови [re: Tя]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано16.08.08 12:02



И ся кво? Дай да вържем хората в селцата при ОГРОМНИТЕ детски градини, щото да не правят калабалък на софиянци?

И в моя роден град има ОГРОМНА детска градина на две крачки от дома. И когато преди няколко години се наложи детето да ходи там за месец-два, учителка му беше моя някогашна учителка. И е празно, и са му се радвали на детето. Ама ако трябва да живея в родния град с 250 лева заплата и да чакам на пенсията на мама и кво?
Айде стига сте обвинявали хората, че търсят начин за оцеляване и по-добър живот. Това е държавна политика, да се задържат хората по родните им места, а не да искат да се гъчкат в два-три по-големи града. Ама така е по-лесно, нали. Да плюем "прованса", че видиш ли е дошъл да ни развали хубавата София. А това, че 2/3 от тая София е дошла малко по-отдавна от същия тоя прованс, това лекинко да го подминем.
Страшно много се дразня на такива изказвания, ама хората правилно са го рекли, че сития на гладния не вярва. Та затова по-лесно дай да плюем по нахлуващите от другия край на България. Не ги е срам, значи

Ти си сладка отрова, глътка самота
Ти си болка, която крия вътре в мен


Тема Re: как да намеря държ.детска градинанови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторV.n (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 17:53



от къде си?



Тема Re: как да намеря държ.детска градинанови [re: V.n]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано16.08.08 18:32



Това пък какво значение има?

Ти си сладка отрова, глътка самота
Ти си болка, която крия вътре в мен


Тема Re: как да намеря държ.детска градинанови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторKeйти (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 17:08



И аз бих попитала от къде си

Много се засягаш на тема прованс явно не можеш да се впишеш .... Момичето търси отговор на проблем а ти прованс срещу софия



Тема Re: как да намеря държ.детска градинанови [re: Keйти]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано18.08.08 22:46



Разбира се, че се впрягам. Щото са ми забръмчали ушите да слушам как всички проблеми на държавата идват от това, че "прованса/селянията" и т.н. се е преселил в Софията.
Ама го има и вица "Софиянци си отидоха по родните места" и той не е от последните 15 години, доколкото ми е известно.
Аз където ми е нужно съм се вписала, мерси за загрижеността. Много ги обичам такива коментарчета. Може ли да предположа, че ти си "коренячка софиянка" та затова не се засягаш?
Ако не си забелязала, аз не съм отговорила на авторката на темата /щото отговор и решение нямам, за съжаление/, а на конкретен коментар към нея и по-точно една определена част от коментара.
И наистина няма значение от къде съм. Голям окръжен град ще помогне ли за загадката? Факт, това което имам сега и тук като възможности няма да го намеря в родния град. И това го разбрах преди доста години. И въпреки първоначалното ми нежелание, останах в София.
Пак повтарям, не обвинявайте хората, които търсят възможности за това, че държавата е абдикирала от отговорностите си.

Айде живи и здрави!

Ти си сладка отрова, глътка самота
Ти си болка, която крия вътре в мен



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.