Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 18.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Една потърпевшанови  
АвторKeйт (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 23:16



Дъщеря ми ми каза неотдавна: "Пичка ти лелина!". Много съм разстроена. Бащата си би камшика още когато детето беше на 3 годинки. Никой не ме е питал как съм я гледала, а липсата на твърда мъжка ръка явно си казва думата. Най-лошото е, че стъписвайки се от обидата, не можах да извадя ответа реакция и тя си излезе от стаята като победител. Оттогава е с вирнат нос и пораснало самочувстие, а аз все се укорявам, че шамарът е закъснял и че контролът ми се изплъзва. Скарахме се за една екскурзия с класа, на която не я пуснах, защото й предстоеше кандидатстване в елитна гимназия. С приятелят ми умуваме какво да правим, но той е доста по-млад от мен, няма деца и си мисли, че такова поведение е нормално за тинейджърка. За мен мога да кажа, че не съм си позволявала псувни към родителите ми освен наум. Много съм объркана и просто не знам какво да правя. Ако може зрелите мъже да ме посъветват как да й свия юздите (сармите)...





Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
АвторЮли (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 09:33



Наистина неприятна случка, която може би наистина е нормална за тази възраст. Дъщеря ми е на 16, караме се понякога и зная как реагират децата в тази възраст. Не съм на мнение, че едно "свиване на сърмите" е правилния подход в случая, тъй като отново би отприщило подобна реакция. По-скоро разговор, който би я накарал да се замисли за нещата, които върши, начина, по който се държи и т.н.
Не знам, може би съм твърде либерален родител, но според мен не е трябвало да я спирате от екскурзията, което разбира се, не оправдава нейната реакция. 2 или 3, дори 4 дни неучене не са фатални, дори и за кандидатстване в елитна гимназия. Съдя за това по дъщеря ми, която след 7 клас отиде на подобна екскурзия за 5 дни, което не й попречи след това да влезе в испанската гимназия. В никакъв случай не казвам, че кандидатсването не е важно, но на детето щеше да остане много приятен спомен от тази ексурзия и от хората, с които е учила 7 години.



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано05.06.08 09:34



Спри и джобните. И прекарвай повече време с нея. Може да се набуташ когато е с приятелки и да й развалиш удоволствието - сега тя иска да минава за самостоятелна. А пък ако намериш общ език с приятелите й вече наистина ще я изплашиш.





Тема Re: Една потърпевшанови [re: Kaлoмaин]  
Автор kremenskata (оцветявка)
Публикувано05.06.08 13:28



абе тя да и спре джобните, ама да не започне да и краде от портмонето. Според мен да потрае малко, докато дъщеря и я помоли за нещо. Веднага след молбата следва отказ. Внимателно, културно с тих тон отказваш и питаш "Няма да стане маме а, да те питам: пичка ти коя беше.... че забравих как ме нарече преди време?" Все пак тя е зависима все още от теб и ще я накара да си помисли . Може после да и обясниш, че си готова да помогнеш с всичко на човек с приятно, културно отношение и има ли го, всичко ще бъде наред.

[image]myDokuments/kremena/z_ile3513[/image]

Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
АвторTaти (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 12:24



Много методи има. Мога да те посъветвам да пробваш "Американският".
Намери си книгата "Позитивно възпитание за тинейджъри или как да възпитаме положителни личности с много любов но и с твърдост". Там ще прочетеш доста добри идеи, макар и да има сред тях неприложими за Бг условията.



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
АвторEДHO ДETE (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 17:42



ЗДРАВЕЙ МНОГО ВНИМАТЕЛНО ПРОЧЕТОХ ПРОБЛЕМА ТИ И АЗ КАТО ВЕЧЕ ПОРАСНАЛО ДЕТЕ ИСКАМ ДА ТИ ДАМ ЕДИН СЪВЕТ -СПОРЕД МЕН ТОВА ДЪРЖАНИЕ КЪМ МАИКА Е НЕДОПУСТИМО АЗ ДОРИ НЕ МОГА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ ДА ГО НАПРАВЯ НО ЩОМ ТЯ СИ Е ПОЗВОЛИЛА да ти говори по този начин сега какво ли те очаква по нататък затова мисля че трябва да я накажеш по безобиден но много болезнен начин и за теб че е така но и за нея наи доброто наказание за мен е да спреш да и говориш но наистина за каквото и да те попита да и мълчиш и когато те попита защо го правиш да и обясниш че такова отношение към теб е недопостимо нито пък такава комуникация и че това ще продължи докато не получиш искренното и извенение а относно джобните пак можеш да и ги спреш но според мен това трябва да се прави на момента но пък с мълчанието можеш да го направиш и по късно и да и кажеш че много си мислила какво да направиш и си решила че спирането на комуникацията е най- доброто решение незнам това според мен е правилно и от опит знам че е ефикасно
ако решиш опитай пожелавам ти УСПЕХ



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано06.06.08 20:00



Как са отношенията ти с приятеля? Да не те ревнува, отделяш ли й достатъчно време? Отделеното време, прекарано заедно, е страшно важно на тази възраст.
Не те съдя, не го приемай така, но някой път, вторачени в себе си и проблемите си, не забелязваме малкте знаци, които децата ни дават. Да не е влюбена?
Имала ли си случаи на "съскане" зад гърба ти или някаква отявлено бунтарска изява, по-мека от споделената? Защото децата обикновено започват от малкото и пробват къде ще им кажат "стига".
А "стига" определено трябва да кажеш в този случай, имате още поне 2 години пубертет. Методът на ЕДНО ДЕТЕ ми хареса, пробвала съм го към сина ми, дава резултат.
Успех!





Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано07.06.08 17:17



Не търси под вола теле!
Дъщеря ти просто не те уважава! Това поведение демонстрира липса на уважение и нищо друго!
Нищо лошо не е станало, не е "тръгнало по лош път" момичето или някакви други подобни щуротии.
А защо не си успяла да й вдъхнеш уважение не мога да кажа. Вероятността да успееш да го направиш тепърва обаче е малка...
Бтв, няма как да й "свиеш сърмите", ако не те уважава. Можеш да се налагаш над нея с различни методи, защото засега тя все още зависи от теб. Но дългосрочен ефект няма да има, защото за нея ти не си компетентна да й даваш съвети.



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
АвторEДHO ДETE (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 14:52



ЗДРАВЕИ ОТНОВО ще се радвам ако си ме послушала и си изпробвала метода на мълчанието надяван се да ти помогнем и след това да ни разкажеш какво е станало и какво точно се е получило
но все пак мисля че проблема не е в това дали и отделяш достатъчно внимание защото в наще времена не винаги можеш да си навсякъде и по всяко време когато на някой му скимне че му трябваш
и все пак трябва да си отделяш време и и за теб и твоя приятел
не е нужно да ставаш роб на децата си за да те уважават
чао за сега ако ми дойде нещо на ум ще пиша пак



Тема Re: Една потърпевшанови [re: EДHO ДETE]  
АвторKeйт (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 20:02



Дъщеря ми ме изпревари с метода на мълчанието т.е. това наказание няма да има ефект. Просто не може да прежали екскурзията, а е и много терсенява. Мисля за нещо по-сериозно. Може би е радикално, но мисля, че най-много би се засегнала, ако нещо се случи с дрехите й. Затова мисля да й изхвърля или поне скрия за известен период най-хубавите дрехи, като едновременно с това намаля джобните й до 2 лева на ден. Съответно за лятото ще износва остатъка от старите дрехи, сандали, обувки и т.н. и няма да подновявам гардероба й до началото на учебнаа година. За ваканцията вместо да я пращам на море при баба й, ще й намеря надомна работа за 2-3 месеца. Веднага след първата надница ще прекратя и джобните от 2 лева.

Тя може да е отличничка, да има самочувствие на "голяма " и "независима", но все още живее в къщата ми и яде от моите пари. И ще си плати за неуважението към майка си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.