Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 20.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема абе майче...нови [re: Maм4e]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано22.08.08 21:28



Нали момчетата я харесват щерка ти, какво ви пука и на двете завистливите кокони в класа й какво казват?!

Ми на 12 момичетата са си още деца, що зорлем се опитвате жени да ги правите, не разбирам, честно. Менструация на тази възраст имахме вече всички, но за жени никой не ни е броил и с право.
И не помня някой мъж да се е впечатлявал изобщо от наличието и липсата на косми по мен (еле пък на ръцете ми), а си водя редовен полов живот от 16 годишна. Това няма нищо общо с хигиената, както и мъжете, които държат да имат брада, мустаци или дълги коси не са непременно мърляви и слабо културни.

Ако е чак такъв проблем на живот и смърт - препоръчвам ти един тип епилатори, които нагорещяват патрончета с восък. Плъзгаш ролката по крака, лепиш отгоре една лента и дърпаш. С това можеш да епилираш и кучето си, без да усети болка.
Имам го от 5 години и като изключим досадата да се разкарвам да купувам патрончета (освен във фирмата, от която го купих, другаде не съм виждала да продават... водят се някакви професионални модели за козметични салони май), с това се родих. Краката ми са неспасяем случай, съжалявам, че майка ми не ми тегли един бой, когато си махнах за сефте космите в 7 клас, но на ръцете ги махам с този епилатор едва от 1 година и са доста оредели...

Накарай го да бъде дете това момиче бе... цял живот после ще е жена, ще й писне.



Тема Re: абе майче...нови [re: Hell]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано23.08.08 12:23



Хелче, дай малко данни за това чудо на техниката, моля те



Ти си сладка отрова, глътка самота
Ти си болка, която крия вътре в мен


Тема Re: абе майче...нови [re: Hell]  
Автор babaToHka (мумия)
Публикувано23.08.08 22:36



Мдам, я сподели повече поробности. За първи път чувам за подобен уред.




Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: Maм4e]  
Автормaм4e (Нерегистриран)
Публикувано28.08.08 20:03



Здравейте! Прочетох всичките мнения по въпроса ми! Отсях тези, които ще ми свършат работа



Но, явно, сте се подразнили от умалителните дими, които съм използвала...
Как ще прозвучи, ако преоформя постинга си така....

"Имам една щерка на 12 години. Имам щерка, имам проблем...Хем красива, хем космата...., Да знаете какво окосмяване има по ръцете, по краката, чак до чатала. Дайте съвет, щото космите й са черни и твърди, и отдалеч се забелязват..."



А това, че българите са космати, не ме топли нищо, защото децата на същите българи са Чудовища за по-различно изглеждащите от тях....

Та поне, аз гледам да смекча тежината на думите, защото като по-възрастен човек зная, че външността е преходна...Предпочитам да говоря за космичките на шега, като нещо, което е контролируемо. Все пак, думите оказват трайно влияние върху човек, особено върху подрастващия...
И друго се чудя...Защо някой от вас е подразнило умалителната дума - момиченце...Не забравяйте, че заедно с децата си растем и ние, разликата в годините винаги ще си стой между нас.

И един риторичен въпрос... Как ви е по-приятно да ви наричат вашите деца - майко или майче (мамче)!




Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: мaм4e]  
Автор kremenskata (пич бре)
Публикувано29.08.08 10:09



"Имам една щерка на 12 години. Имам щерка, имам проблем...Хем красива, хем космата...., Да знаете какво окосмяване има по ръцете, по краката, чак до чатала. Дайте съвет, щото космите й са черни и твърди, и отдалеч се забелязват..."

много ме разсмя

, и аз използвам умалителни.
Ако имаш възможност я заведи на кола маска. Първия път не е никак приятно ако не са скубани никога, но с всеки следващ път оредяват /няма да ги чакате да израстат наново дълги/ на месеца веднъж ходете. Не ги бръснете, защото ще станат твърди. Ако нямаш възможност да ходите на козметик или тя се притеснява пиши ми на мейла. Ще помогна с каквото мога.



Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: мaм4e]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано29.08.08 20:36



Да, наистина са Чудовища за по-различно изглеждащите.
На прав път си, свястна и интелигентна майка си. Много боли от думите на тази възраст, колкото повече проблемът се преекспонира, толкова по-възможно е да се появят комплекси. Синът ми беше по-нисичък на 12, всичко разбирам.

Помня драмите вкъщи, сега порастна, не се и сеща дори, но аз си знам през какво преминах!

А, да, харесва ми наследникът да ми вика "мамоуу" с басов глас.

Успех с дъщерята!



Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: DaCat]  
Автормaм4e (Нерегистриран)
Публикувано29.08.08 23:06



DaCat - че,

, глезена маминка ще да си:) Ми, всичко се връща:)



Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: мaм4e]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 03:58



Използването на умалителни имена и обръщения се тълкува като любеобвилност (доброта)!



Тема сори за забавянето...нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано01.09.08 16:38



ама твърдо бях решила през отпуската да не пускам компютър :)

Значи реклама не искам да правя, сигурно такива (че и по-хубави) джаджи могат да се купят от много фирми... аз щото една колежка навремето си беше взела оттам и за това :)

Фирмата е "Бонивито" и се намира близо до НДК.

Рулончето с восък изглежда така:

. Едно рулонче стига за 2-3 епилации на целите крака.

Като моя уред не виждам, явно това са по-новите модели... най-близко до това, което ползвам е този: . Моят няма държач за затопляне на допълнителен рулон и в повечето случаи ще ви е излишно това. За домашно ползване е достатъчно само 1 да грее - този в уреда.

Едно голямо руло лента и 10 рулона ми стигат за около година.
В големите жеги е малко гадничко с горещ восък, особено ако са къси космите - гледам да е вечер по хладното, след цикъл (тогава не само, че не ме боли, но и по-бавно растат) и восъка се маже на тънък слой, само с 1 нанасяне. Мазилото за изчистване на остатъците от восъка след епилация е скъпичко, но бебешкото олио върши същата работа.

п.с. На морето пробвах един рулон със студен восък, но беше 13 лв и на дългогодишно бръснатите ми крака нямаше никакъв ефект. Виж за ръцете свърши добра работа.
Предполагам, че за тънки (детски) косъмчета това ще е по-подходящо... поне за първи опит.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.