Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: Xpиcи]  
Автормaм4e (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 10:35



Ако започнем отсега с епилатор, ще трябва догоре да минаваме краченцата с него, защото и нагоре косъмчетата й са по-чернички и твърдички.
Дали няма да й навреди нещо? Притеснена съм!

Не зная защо, но думичката космички ми се харесва пове4е от косъмчета!



Иначе, заради мой проблем днес ще ходим на кожен лекар, дано малката се навие той да погледне и нея, и да ми даде съвет.

В4ера бяхме на плаж на морето...Съблече се без проблем, но горката дълго време стоя легнала, за да се изпича, защото знае, че като почернее, космичките не й личат много...тя е с по-тъмна кожа.



Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: мaм4e]  
АвторKaмeлия (Нерегистриран)
Публикувано09.07.08 11:12



Ох, извинявай, не се заяждам, ама много смешно ми стана с тия "момиченцето ми, космички, краченца, малка женичка, косъмчетата са по-черничики и твърдички..." Абе, Мамче, тя е голямо момиче, отдавна не е бебе! Не ми се вярва да има хорманален проблем, просто май не забелязвате, че детето е пораснало. Ние, българките, сме си космати, общо взето, така че действайте смело с епилатора. Когато беше на 12, синът ми си беше обръснал краката и подмишниците и много сериозно ми обясни, че е неприятно като е облечен с потник и си вдигне ръцете другите да му видят трите косъма, които имаше тогава :)



Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: мaм4e]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано09.07.08 13:19



Мноооого те моля, ПРЕСТАНИ с тези умалителни! Отвратително е! Не се лигави!



Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: мaм4e]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано09.07.08 16:33



Недей травмира детето с гинекологични прегледи. Профилактика за какво да й се направи? Както са писали жените по- горе, просто я научи сама да си почиства косъмчетата и това е. Моята дъщеря е на 11 и от доста месеци си маха сама в банята мъхчетата, които едва се забелязват. Или поне бяха мъхчета като започна, защото така редовно се почиства, че даже и да са се сгъстили, аз не съм ги виждала. И вместо да ходи на гинеколог, я покажи как да си отбелязва цикъла в календара и да се научи да си го следи.



Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: мaм4e]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано12.07.08 08:08



Не знам точно какво ще решите, но епилатор нагоре от коляното е меко казано, много лошо решение!



Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: Maм4e]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.07.08 20:00



Махам и ги с кола маска (или както там се казва). Все някога ще почне да ги маха най-вероятно, така че не виждам причина да си създава притеснения заради нещо, което са оправя за 20 минути на месец.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: Maм4e]  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 22:40



Добре, де и като ги изрусихте, какво стана? Още ли й се подиграват? Моята дъщеря си маха със самобръсначка само под мишниците, защото ходи на плуване. На 11 г. Остонолите косми - по крака и ръце - някак не й правят впечатление.



Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: Maм4e]  
АвторCпokoйo (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 06:43



Абе, mam4e-nce, повечето тук сме майки, безумно обичащи децата си, но мисля, че тук проблемът не е в детето ти, защото е като хиляди други подрастващи момичета /не момиченца!!!/...
Мисля, че причината момичето ти да се смущава чак толкова от този лек козметичен не бих го нарекла и проблем, си ти, майченце, с твоите космички и прочее неестествени умалителни...разбира се всеки има право да си служи и измисля какви ли не имена в процеса на възпитание, но после не бива да се оплаква, недосещайки се, че тези употреби сигнализрират някои проблеми, създадени от страна на родителя спрямо формирането на детето...
Обърни внимание, колко хора обърнаха внимание на неадекватността на "космички"...и се замисли в друга посока.
Да ти е живо и здраво ДЕВОЙЧЕТО!



Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: Cпokoйo]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 14:06



Говорете с дъщеря ти по въпроса направо. Ако тя се смущава от наличието на тези косми, помислете за най-подходящият начин за махането им. Не я спирай, защото се създават комплекси за цял живот. Аз съм от комплексиранете на тази тема...а с къси панталони и поли ходя само и единствено на морето. Едва ли някога ще се отрава от комплека си на "косматка", въпреки че вече съм на доста години.
Много рядко косматеят проблем се дължи на хормонален дисбаланс. Май май си е неследсвен.
Успех.



Тема Re: момиче на 12 и космичкинови [re: Иpa]  
АвторKokiche (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 21:57



Със сигурност окосмяването е наследствено. Баба ми е от щастливите жени, които нямат "космички" (ох, много е забавна тая дума), майка ми също. И двете са с еднаква структура на тялото. За беля обаче наследих структурата на баща ми и съответно "косматички" крака. Помня, че майка ми също беше изпаднал в ужас, когато на 11 години не исках да обуя къси панталони в най-голямата лятна жега....Все пак помислихме, поговорихме и решихме- ще ги махнем, но с кола маска, в никакъв случай с бръсначката.
Мамче, "момиченцето" ти е вече пораснало дете. Осъзнай се и спри да я приемаш като бебе. Още повече, че казваш че вече има менструация. А ако утре доведе ново гадже у вас, гледай да не получиш инфаркт.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.