Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема дайте съветнови  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 09:45



Здравейте на всички! Синът ми е на 12 години и е ужасно разсеян. Дали го прави защото така му е удобно не зная, но много ми се иска да не е така. Не учи изобщо а постоянно твърди че учи много. В бележника се вижда колко учи. Като започна да се занимавам с него и при първата трудност ревва и така вчер например е стоял пет часа над две задачи. През това време аз обяснявам, карам го да чете урока. Във всичко е така, постоянно забравя. Какво да правя? Как да го накарам да се стегне? Да го бия ли!! Като го наказвам резултат особен няма. започва да реве че само на него му се случвало така.





Тема Re: дайте съветнови [re: мaйka]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано09.06.08 11:01



Като че ли си малко строга. Детето е в такава възраст, че е нормално да е разсеяно. И по-зле ще става. Успокой се и се въоръжи с повече търпение. Когато си нервна изнервяш и него. Четете уроците заедно, бавно. Виж дали разбира написаното. Установих, че някои думички са им непознати. Търпение, усмивка и много толерантност. Няма друг начин. Успех!



Тема Re: дайте съветнови [re: мaйka]  
Автор бяcнa_cъм (сърцАта)
Публикувано09.06.08 12:10



...това е началото...

, а края не знам кога е ..няма тука съвети, но не бъди строга- проявявай разбиране, на него хич не му е лесно...



Тема Re: дайте съветнови [re: бяcнa_cъм]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 12:25



ох, ами опитвам се да направя нещо адекватно. може би съм строга. но ние работим по цял ден и той използва това за да играе. не пипва уроци. като се прибера вечер започваме да пишем и да четем, но от 18,00 до 22,00 да не може да ме разбере за едно действие по математика???? четохме урока два три пъти...обяснявах...става въпрос за деление! ами другите предмети? госпожата заплашва да го остави в същия клас!мотка ме докато стане време за лягане и с подути очи отива да спи. крие си тетрадките, не знае домашние или НЯМА??... търпелив съм и не избухвам лесно, обяснявам му, че това е за негово добро. Пращам го да напише задачата на чисто /вече решена но одраскана/ а той половин час реве че не можел!



Тема Re: дайте съветнови [re: мaйka]  
Автор _Meдeя_ (може би)
Публикувано09.06.08 13:14



Заведи го на психолог, това не звучи нормално. Вярно, че е в специална възраст, но чак пък толкова ми се вижда прекалено. Звучи ми като преумора, депресия ... или има някакъв проблем, който го мъчи. Ако имаше проблем с умственото развитие, това отдавна щеше да е проличало, значи не става дума за такова нещо. Потърси професионална помощ, това е моят съвет. А преди това говори с учителите му.



Тема Re: дайте съветнови [re: мaйka]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 14:14



здравей
значи да ти кажа че не само твоето дете така това явно си е някаква практика казвам го защото на свекърва ми второто едте е на 10 и прави същите номера
това според мен си е номер защото той вижда че така може и друк да му пише домашните а той само да ги преписва
това си е чист мързел и инат и за да става на неговото
казвам го защото свекърва ми направо вдигна ръце и изобщо не вярваше че може да се направи нещо и на психиятър и по доктори го води да провери какво става и всички и казаха че нищо му няма и тогава се намесих аз
седахме да решаваме домашните да четем
но под това имам предвид тои чете и аз му обеснявам всяко нещо което прочетем давам примери с нещо което го интересува (трябва да си пуснеш фантазията и да мислиш като него) и така сега завършихме а щяха да го оставят
и наи важното което трябва да се знае че не можеш да го научиш на нещо на което му е изпуснал основата
сега сме се споразумяли с него всеки втори ден да сядаме по 1-2 часа вечер или на обяд зависи как са ми смените и да се опражняваме като естествено почваме от 2 клас и чак тогава отиваме на 3 клас защото има пропоски по почити всичко
а и най важното е да го накараш той да иска да учи а това става много лесно като използваш метода на изнудването
аз напримр съм му обещала че ако полага усилия и спазваме графика ще му купя една игра която той много иска а всеки родител знае за какво си мечтае детето му и да ти кажа струва си да дадеш някой лев за играчка и да го накараш сам да иска да учи и да учи а не да ги даваш после по частни уроци
а за да го накарам да седне да учи за да изкласим му обещах скейборд и го получи и беше много щастлив и доволен от себе си
надявам се да поиташ и да има успех пожелавам ти го искренно



Тема Re: дайте съветнови [re: cиcи]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 14:25



забравих да ти кажа че се фукаше пред бащаси (те са разведени със свекървата )цяла седмица защото от 2 оценката по математика стана 4 което си беше иначе напълно невъзможно
а има и нещо друго че детето понякога се чустава много глупаво в сравнение с останалите тои много пъти ми казваше че бил много тъп и ми вика како сисе искам да стана умен като другите и това също го използвах като стимул и за това и каза на татко си виж тате вече не съм най- тъпия вече съм умен
и да ви кажа много се радвам че успявам да му помагам защото децата имат нужда да им се обяснява и да ги лъскаеш повече от колкото да им сакараш и наказваш



Тема Re: дайте съветнови [re: cиcи]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 14:26



пожелавам ти успех и се надявам да съм ти помогнала с нещо че се радвам да споделиш ако и при теб има ефект или да споделиш метода който си решила да използваш



Тема Re: дайте съветнови [re: cиcи]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 15:43



благодаря ти за разбирането! много познато ми звучи всичко, което си написала и смятам да започна с твоите методи още тази вечер. наистина не съм максималист и няма да изисквам само шестици и четворка ще ме зарадва. пък после да дойде и петица

ще пиша тук докъде сме стигнали. Благодаря ти още веднъж!



Тема Re: дайте съветнови [re: _Meдeя_]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 15:47



мислила съм го това, но това ми действие ще потвърди неговото мнение "ето щом ме води на лекар значи имам проблем и..... не ме закачайте да не се влоша" Училищната психоложка го наблюдава тайничко и според нея си е много добре детето, просто мързела му е по-голям.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.