Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 16.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано21.06.08 08:16



Абе не си, ма вече спира да ни пука.



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
АвторMapинa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 11:56



Прочетох цялата тема и стигнах до извода, че не търсиш съвет за това как да общуваш нормално с дъщеря си, а търсиш потвърждение на собствената си непогрешимост и нищо повече. Потвърждение, което не получи. Съвети не смея да ти давам. Първо, защото съм почти на годините на дъщеря ти(на 15 съм) и второ - защото не виждам смисъл. Мисля си, че ако недай боже имах родители като теб, как щях да се чувствам...

. А това в последния ти пост "Строга, но справедлива..." - чудя се да се смея ли, да плача ли. Куче ли дресираш или какво? Баба ми, лека й пръст, казваше "Вижда треската в чуждото око, а гредата в своето - не." - та и ти така - дъщеря си я изкара по-черна от дявола, а за своите собствени грешки и пропуски (и каруцарски речник) и дума не обелваш. Естествено, както всеки човек, смятащ себе си за непогрешим прехвърли цялата вина на дъщеря си. Желая на дъщеря ти много сили да се справи с такъв властен родител като теб и да успее в близко бъдеще да си извоюва независимост във всяко едно отношение.



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Mapинa]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано23.06.08 21:40



Много си права.
Човек се учи докато е жив, това, че се учиш от по-млад човек не прави урока по-малко значим. Всеки има какво да каже, просто трябва да се слушаме и да се учим един от друг.
Никой родител не е безгрешен.



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
Автор Бyнe (непознат )
Публикувано26.06.08 00:36



Не знам какво да мисля за тази дискусия тук? Звучи отчайващо с такива родители


Ако смятате да воювате с децата си, знайте, че битката ви е загубена! Децата искат любов, разбиране, ясни правила и дисциплина, Ето така ще ви уважават. Но ако сте либерални и мекушави спукана ви е работата. Също, няма такъв филм "Приятелство" с децата ви, но има майка, баща, семейството. Е, разбира се ако майката и бащата са простаци (нали простотията ходи само по хората), облъчват децата си с лошият си пример тогава перспективите не са добри и за дечицата

Ей хора, опичайте си акъла!



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Taти]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано26.06.08 08:41



Американцкият подход... Взимаш една книга, по възможност телефонен указател и бой,бой,бой,бой,бой. После и стинка не може ти каже, щото няма следи от физическо насилие



First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано26.06.08 09:01



Кейт... Май като цяло подхода ти е много грешен. В тази ситуация не е бил нужен шамар. Просто щеше да е достатъчн да й покажеш колко си наранена от държанието й.
Един сериозен разговор също няма да навреди. Опитай се да говори с нея като с голям човек, не да й криеш дрехите и да я пращаш на село. Ако и тогава не пожелае да те изслуша има още методи, но никога не викай - символ на безсилие е.
Ако продължава да се държи прекалено арогантно може да блъфираш. Повикай я пак на разговор и й кажи, че й даваш един месец да си намери работа и къде да живее. След това спираш да й даваш пари и не е желана в твоя дом, щом и тя не желае да живее нормално с теб. Нищо повече. Един месец е много време за размисъл, почти съм сигурен на 99% че ще се предаде, когато в края на месеца се прибере от плаж с приятели и намери 2 пътни чанти с дрехите й пред входната врата.


Знам, че е много брутално, но някой поведения изискват крайни мерки.
Самата ти трябва да се замислиш дали не я "юркаш" твърде много за ученето а да не оценяваш после какво е постигнала. Децата силно се нуждаят от одобрени за това което вършат и ако си мислиш, че е нейно задължение да изкарва 6-ци в училище - грешиш! Отделяй внимание на малките й постижения, колкото и глупави да ти изглеждат.

П.П. Ако се замислиш и дълбоко в себе си откриеш, че може би и ти си сгрешила като не си я пуснала на екскурзията - извини й се първо ти. Покажи й, че съжаляваш и, че решението ти не е било най-правилното, но си мислила, че ще е за нейно добро... Ако е човек на място - тя също ще ти се извини и няма да има нужда да й криеш дрехите

First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Тема Re: Една потърпевшанови [re: Бyнe]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано26.06.08 09:10




Втори твой коментар и за втори път ме разсмиваш искрено

От родителите ми съм получил много любов. На дисциплина така и не ме научиха - сутрин не си оправям леглото и стаята ми е един подреден Хаос. Но с цялата си любов и възпитание което са ми дали съм се научил да ги ценя и тях и труда им. За това може да не си оправям леглото, защото това на никой не пречи, но ще се сетя сам да измия чиниите или да пусна прахосмукачка.
И смело мога да заявя, че с майка ми сме и приятели. Така, че лично за мен теорията ти е разбита на пух и прах
Мога само да се надявам един ден и аз да бъда родител като тях, колкото и да са досадни понякога

First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Тема Re: Една потърпевшанови [re: yниKaлнa]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано26.06.08 09:19



Ако се замислите лесно ще се сетите, защо точно към мъжете се обръща. Тя отглежда дъщеря си сама и смята, че поведението й се дължи на липсата на "Мъжа в семейството". За това иска съвет от един мъж, как би постъпил той за да се опита и тя да пробута същите мъжки номера на дъщеря си



First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Тема Re: Една потърпевшанови [re: The Fallen Angel]  
АвторБyнe (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 23:18



Леле Ангеле, какво направи, как можа да ми разбиеш теорията



Радвам се и аз, че имаш такива добри и любящи родители и говориш за тях с уважение! Но защо така буквално приемаш думите ми?

И ако съм успял, както казваш искрено да те разсмея то значи писането ми не е утишло съвсем на вятъра, защото от писанията на някои хора по-горе може да му се доплаче на човек



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Бyнe]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано27.06.08 06:23



Ако не е буквално - приеми искрените ми извинения



First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.