Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.06.08 10:23



Нямам време да прочета какво са ти написали останалите, но четейки твоя стил, не ми се сърди, но не съм изненадана от речника на дъщеря ти. Фрази като " Бащата си би камшика " и "зрелите мъже да ме посъветват как да й свия юздите (сармите)" изскачат от устата ти очевидно с огромна лекота, което ми говори за личния ти пример. А шамарът, който си пропуснала от вцепенение, едва ли би бил най-добрата реакция.

Накратко - вината е изцяло твоя и ми се струва, че най-напред трябва да удариш един шамар на себе си.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
АвторEДHO ДETE (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 10:42



Привет Кеит напълно те подкрепям. А това че си казала "бащата си би камшика" и "да и свия юздите" не мисля че са нещо което може да се сравнява с псувня или да е нередно да се напише. Още повече че ти се възхищавам на това че даже се сдържаш доста с изразите откосно баща й.
На децата трябва да им се казва НЕ защото после никой няма да и казва само ДА. А тя като свикне да не и се отказва какво ще обижда хората? - не мисля





Тема Re: Една потърпевшанови [re: yниKaлнa]  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 12:54



както е написала "....... зрелите мъже да ме посъветват....." Тази тема е поставена и мъжкият клуб. Значи, тук се търси най-вече мъжкото мнение.Защо? Нима една жена не е способна да даде добър съвет? Виждам, че жените тук, които са изкали своето мнение, мислят доста трезво. Освен това, една жена, може да изходи от личният си опит давайки съвети. Ок, нямам нищо против и мненията на мъжете, но в случая отношенията са между майка и дъщеря, и ми се струва, че логично е да се търси мнението на една майка. в отношението й с дъщерята, която е в трудна възраст. Една жена мисли по съвсем различен начин от мъжа.



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
Автор _Meдeя_ (може би)
Публикувано11.06.08 13:03



Почвам да подозирам, че Кейт и ЕДНО ДЕТЕ са с едно и също IP. Нещо прекалено ревностна ми се види защитата и много неща не ми се връзват.



Тема Re: Една потърпевшанови [re: _Meдeя_]  
Автор kremenskata (оцветявка)
Публикувано11.06.08 13:59



някъде по-горе прочетох, че въпросната дъщеря е добро дете и с изключение на 2-3 случая и този последния всичко си е наред. Според мен прекалино се вдълбаваш Кейт. Дъщеря ти е споменала израз, който може би употребява сред приятелите си и така се чувстват "големи". Казала го е по-скоро по навик, тя пораства и ти трябва да я приемаш по-скоро като голям човек. Не е такава трагедия, ти как искаш да се изразява "Извинямай мамо, но в случая не си права според мен. Аз съм много внимателна и ученолюбива и ти нямаш проблеми с мен и е редно да ми пуснеш на така желаната екскурзия!" Ако това е желаният отговор от теб, замисли се Кейт така ли общуваш ти с нея?

Децата са копие на родителите си и трудностите по отглеждането им не трябва да извиняват родителите, за евентуално лошо отношение. Това с изхвърлянето на дрехи е много лоша идея, според мен, защото ти още веднъж показваш неуважение към самата себе си, към труда си и парите с които си закупила тези дрехи и обувки! Как искаш тогава тя да те уважава??

[image]myDokuments/kremena/z_ile3513[/image]

Тема Re: Една потърпевшанови [re: _Meдeя_]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано11.06.08 14:14



Ама какви съвети са й дали в мъжкия клуб, нямам думи...
Интересно обаче дали всички акълии, дето смятат, че детето трябва да си намери работа, са наясно, че е противозаконно малолетни да работят...

Ако са с едно IP... на това не му ли викат шизофрения...?

Според мен просто хората са различни и всеки си гледа от собствената камбанария.. друга тема е, че някои хора изобщо не се усещат, че съществуват и други камбанарии...



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Beceлa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.06.08 18:19



Изобщо цялата тема понамирисва. Що за майка е тази, която се обръща към мъже за помощ за отношенията й с дъщеря? Да беше поне син - да я разбера донякъде... Според мен всичко е менте, чудя се защо се хванах и аз...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Една потърпевшанови [re: EДHO ДETE]  
АвторEДHO ДETE (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 18:41



ХИ ХИ наистина ли смятате че сме един и същ човек с Кеит хи хи това че я защитавам и мам мнение което съвпада с неиното не означава че сме един и същи човек.
а и да Ви кажа че децата над 14 години могат да работят с разрешение от родителите, ходи се в инспекция по труда и се подава молба детето да работи и че родителите му разрешават знам го защотото сестра ми работи миналото лято и маика и изкара такъв докомент така че не е противозаконно



Тема Re: Една потърпевшанови [re: EДHO ДETE]  
Автордpyro дeтe (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 20:59



ако аз бях на мястото на дъщеря ти напук бих се провалила на изпитите. За да видиш че човек може да се провали и като не ходи на екскурзия.



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт]  
АвторЮли (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 12:18



Гледам темата замря нещо... На госпожата очевидно не й е харесал факта, че очевидно вината за тази "Личка пенина!" е нейния собствен пример. Не й хареса и, че се намериха една шепа умни хора, според които изхвърляне на дрехи и други твърде непедагогични методи, не се понравиха.
Извода за мен от тази тема е, че трябва да говорим с децата си. Че трябва да се опитваме да поглеждаме през техните очи, колкото и трудно да ни се вижда понакога, и да разбираме, че колкото те имат права, толкова и ние. И да не прехвърляме амбициите си за неосъществени от нас неща върху тях. Поздрави на всички!


Юлиан




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.