Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема EMO...нови  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 13:18



Напоследък се заговори за това "течение" на ЕМО-тата? Препоръчвам силно на всички родители, най-вече с деца на възраст 10-18г. да се поразровят в нета, за да са информирани... Чудя се, колко вина носят родителите на ЕМО-тата, защото ми се струва, че там е ключът от бараката, но не съм психолог все пак...



Тема Re: EMO...нови [re: geri]  
АвторГepraнa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 17:23



Здравей. Имам две деца - дъщеря ми е на 16, сина ми е на 8. Най-добрата приятелка на щерка ми се изживява като емо...само поради факта, че го счита за модерно, а не защото е емоционално изтерзана от нещо. Доста голяма част от младежите, които се смятат за емо-та, според мен също го правят подтиквани от идеята, че е модерно.
Иначе, ако децата наистина имат проблеми, които ги карат да поемат по пътя на това...нека го нарека движение - и според мен вината е до голяма степен родителите, които не предразполагат децата си да говорят за проблемите си. В семейството ми имаме навика да си споделяме всичко, така че не се притеснявам, че някое от децата ми може да направи някоя глупост, заради евентуални проблеми(а всички знаем, че през пубертета дори и най-малкия проблем може да изглежда като тотално нерешим). Въпроса е там - да научим децата си, че винаги сме до тях и сме готови да им помогнем, независимо какво им се е случило или са направили.





Тема Re: EMO...нови [re: Гepraнa]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 20:36



Супер:) в смисъл, че е супер, че всичко си споделяте... нещо много ме усмихна твоето писание:)
а това, че го правят, защото е модерно, малко ме притеснява... все пак почваш да се събираш с такива хора и да гледаш на себе си по този начин...не знам... да не би крачката от модерното до самоубийството например да е много малка...
Поздрави





Тема Re: EMO...нови [re: geri]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано24.05.08 20:05



Какво е това емо?



Тема Re: EMO...нови [re: geri]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано25.05.08 11:27



Може в някои случаи да са родителите, но обикновенно е компанията и други фактори.



Тема Re: EMO...нови [re: дaни]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 09:36



най-общо казано - движение/ течение на млади хора (най-вече) тинейджъри, които считат, че нищо добро не им се случва, че никой не ги збелязва и имат за девиз: кухнята, ножа, вените и край на проблемите (цитирам по памет). считат, че много страдат и не могат да се отърват от болката. масово твърдят, че един ден ще се самоубият и че нямат амбиции и цели за бъдещето. в Благоевград две момичета скоро се самоубиха, благодарение на такива виждания...
има доста информация в нета - можете да разберете и как изглеждат и т.н.



Тема Re: EMO...нови [re: geri]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано28.05.08 10:00



Божичко, та аз си мислех, че това е някакъв стил на обличане. Добре че прочетох, сега ще се разровя. И дъщеря ми /12 г./ постоянно гледа някакви снимки на ЕМО-момичета.



Тема Re: Milleyнови [re: Milley]  
АвторГepraнa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 11:47



Подходи внимателно с дъщеря си. В никакъв случай не с викане и/или драматизиране. В тази крехка възраст, всяка една невъздържана реакция от твоя страна би се изтълкувала погрешно от нея и като нищо ще се отдръпне от теб. Поговорете спокойно, опитай се да разбереш какво я привлича в тази "култура". Опитай се да разбереш най-вече дали се възприема на сериозно(като емо) и какво всъщност е мнението й за тези хора. И най-важното, надявам се, не си го пропуснала досега в отношенията ти с нея, защото може би е малко късно - споделяйте си! Тя трябва да знае, че ако има някой, който да разбере проблемите й и да й помогне, то това си ти и/или баща й. Успех и стискам палци дъщеря ти да харесва само стила на обличане, а не и останалите "екстри", които вървят заедно с емо-културата.



Тема Re: Milleyнови [re: Гepraнa]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано28.05.08 14:43



Какви са тия глупости?! Да пази Господ от такава духовна ограниченост! Всеки е бил тийн. Толкова ли няма с какво да се занимават тия деца? Стига да иска човек винаги ще си намери за какво да се направи на жертва. Лигава работа. Трябва да научим децата си да разсъждават със собствените си глави и да реагират адекватно в напрегнати ситуации. Не е лесно, но така се пораства. А някои от тези неразбрани и самотни деца може би няма да успеят да станат възрастни хора.



Тема Re: Milleyнови [re: palatka]  
Авторrepи (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 14:53



според мен, докато си тинейджър, много неща могат да ти минат през главата. не смятам, че в случаят става въпрос за духовна ограниченост... просто тези деца се фокусират върху болката, докато твърдят, че се опитват да избягат от нея. но ако, недайси Боже, детето ти се окаже емо и ти му викнеш: Какви са тези глупости и т.н., то можеш да си сигурна, че то ще се почувства най-неразбраното на този свят и най-емо... не е това пътя - сигурна съм. тези деца крещят за обич и внимание, а не за хулене...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.