Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пият ли деца?  
Авторkiril (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 17:36



Здравейте, на последък все по - силно в медиите се говори (има и видео материали) как децата 15-17 години системно употребяват алкохол, дори и в училище. Какви са вашите наблюдения по въпроса? Прибират ли се вашите пияни? Аз имам син на 15 и знам, че пият със съученици, но досега пиян не съм го хващал.



Тема Re: Пият ли деца?нови [re: kiril]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано17.05.08 16:25



Не, пиян не се е прибирал. Но съм го виждала да пийва бира с приятели из махалата. Но пуши и това ме притеснява.



Тема Re: Пият ли деца?нови [re: kakata]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано17.05.08 19:43



Пият и още как!
Моят /17/ пие само бира, на тежките алкохоли не налита /още?/.
Но нямаш представа какви ми ги е разказвал за купоните, на които е бил, както и тези, които сам е правил /при баща си, ние сме разведени/. То чистене, то чудо! И става дума и за хора 2-3 години по-малки от него.
Съучениците от старото му училище /преди гимназията/ са започнали с ракията в 7-ми клас. В гимназията се пие в междучасията /водка главно/, а училището съвсем не е зле, дори напротив.
Не знам защо пиенето се приема за страхотен израз на мъжественост /а при момичетата на женственост ли, защото и те се наливат като за последно/?
Някак много сбъркани са представите, за мен по-мъж би бил някой, който каже "не, благодаря".

Всеки знае за себе си.



Тема Re: Пият ли деца?нови [re: kiril]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 22:56



Не, не пие. На 17 е. И бира даже. Казва, че не му е вкусно. Аз пък даже леко се притеснявам-да не му се смеят...и да хванат да го напият напук. То човек да не знае...Да пази Господ....



Тема Re: Пият ли деца?нови [re: Bиkи]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано17.05.08 23:04



Браво на детето ти! Има характер, това е много важно.



Тема Re: Пият ли деца?нови [re: kiril]  
АвторГepraнa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 17:29



Здравейте, според мен нещата в медиите се преекспонират. И по мое време(как звучи само

) имаше не малко "деца" на по 15-16 години, които се напиваха с цел да се "докажат" пред някой. Дъщеря ми е на 16, никога не се е прибирала пияна от купон. Алкохол употребява рядко и по малко - предимно бира с приятели или чаша вино с мен и баща й на вечеря. И аз нямам нищо против това. Ако трябва да съм напълно честна - предпочитам децата ми да пият или да пушат пред (със) мен или бащи си качествени неща, отколкото да се крият по градинките и да се тровят с евтини боклуци.



Тема Re: Пият ли деца?нови [re: Гepraнa]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 19:22



Голяма част от децата са опитвали алкохол,разбира се има и такива които често и редовно пият,и такива които се напиват на всеки купон.Според мен зависи много от приятелите и компанията с които се събират.Моето дете не пие,не защо смята че е правилно,а защото негов приятел се напи и го водиха в болница да му правят промивки.Той така се уплаши,че за сега се страхува дори да пробва/не се знае до кога/.
Но на какви истории съм се наслушала,направо ми настръхна косата.
Скоро питах приятеля на синът ми/този който водиха в болницата / "защо пиеш?"
той ми каза "ми така,не ми става по-хубаво ,ама щом всички го правят защо аз да съм по назад!"



Тема Re: Пият ли деца?нови [re: kiril]  
Авторcтyдeнтka (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 22:27



Ами аз пиех на 17 някъде и тогава беше първото ми лошо напиване. А майка и татко не са ме виждали пияна, да не съм луда. Сега съм в университет и пия по-малко, напивах се повече в началото... вече ми мина мерака. Само пропушвам по малко, като не са наред нещата и съм изнервена, а преди никога не съм пушила, въпреки огромните подозрения на наште. Сигурно и вашите деца пият, но изтрезняват до когато трябва да се прибират - аз поне така правех. А сега новото поколение след 90те май пият още повече и са по развратни по мое наблюдение. Разбира се не се опитвам да ги слагам под един знаменател, вие си познавате децата по-добре.



Тема Re: Пият ли деца?нови [re: мaя]  
Авторcтyдeнтka (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 22:34



Ох, такива случки са много поучителни, моето първо пиене на купон, нищо не знаех за алкохола и неусетно пих много различни неща за кратко време и от тогава се научих че така не се прави. Иначе имаше едно момиче дето пияно съм го виждала повече от колкото трезво, и все повръщаше... малеее как издържаше незнам и аз от там.... аааа я да не ставам като нея и пия умерено. Иначе и аз познавам поне няколко души които са били в болница от алкохолно натравяне и аз съм викала линейка за един приятел, добре че той се размина и без болница.

А само и аз да спомена че компанията е много важна. И при мен се случва да пия повече с определени хора отколкото с други.



Тема Re: Пият ли деца?нови [re: kiril]  
АвторKaлoмaин (Нерегистриран)
Публикувано24.05.08 07:34



Има деца - обикновено момичета, които пият, и то много. Едно дете, на което съм преподавала от пети клас завършваше всеки празник в болницата заради алкохолно отравяне. В седми клас дори момчетата в класа й се подиграваха. Друго момиче - седми клас, и то едно от най-интелигетите и възпитани деца в цялата ми практика - се напи до загуба на съзнание на една еднодневна екскурзия защото гаджето й точно там я зарязало. И то стигна до болницата. Аз лично съм им вземала бутилките с бира, и пак намираха начин да се напият. Едно момиче от шести клас всяка вечер на лагер се вмъкваше с бутилка водка. Родителите й изобщо не повярваха.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.