Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Домашни за ваканцията - оксиморон или?нови  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано30.04.08 22:41



Абе нещо не я схващам тая работа. Що е то домашно за през ваканцията и каква ваканция е това, като ти наблъскат сума ти задачи за тогава?
Ако е ваканция, не е ли тя за почивка?
Това е все едно, като изляза отпуска, шефа да ми тръсне една папка документи и да каже това ти е за през отпуската.
Ето, днес ходих да върша служебна работа през отпуската, вече съм с херпес дето ми вади душата от болка и сърбеж. И си знам, че е от нервите покрай задачката от днес, щото имаше разни кофти моменти покрай нея.
Е, как да се чувства едно детенце /моето конкретно е втори клас/, когато го изпращат във ваканция с хиляда заръки и домашни. По празниците всеки гледа да разпусне, ама помъкваме децата с камарите учебници и все им дуднем да сядат да пишат, докато ние се забавляваме. Е как да стане?

Може би някой от професията да ми обясни компетентно и подкрепено с документи ако може, къде и как е указано какви домашни трябва да се дават на децата. Каква е мотивацията зад това? Има ли смисъл и полза от тези точно домашни?



Тема Re: Домашни за ваканцията - оксиморон или?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 00:22



Точно оксиморон е. Дъщеричката като беше в малка също я засипваха с домашни за ваканциите, сина ми също го засипват в момента (и той е втори клас). Опитвала съм се да говоря с учителите точно по темата и да ги накарам да ми обяснят какъв е смисъла от това и нали ваканцията е време за почивка - в отговор започват да ми разтягат едни локуми и в крайна сметка говорят много, а нищо не казват. И аз съм изумена...



Тема Re: Домашни за ваканцията - оксиморон или?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано01.05.08 11:32



Все пак да сме благодарни, че има ваканция.



Тема Re: Домашни за ваканцията - оксиморон или?нови [re: kakata]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано02.05.08 14:34



Ето това ме плаши още повече

Постепенно нещата стават все по-страшни и трябва едва ли не да сме благодарни, че благородно ни разрешават децата да вземат малко въздух. Като добавим и масовата истерия "да дадем добър старт на децата" изразяваща се в поне два езика до почването на първи клас, майките надвиснали над класната на родителски срещи и припяващи в захлас "давайте им повече домашни, дръжте ги строго, да, да, правилно" .... брррррр.
Понякога се замислям дали не съм лоша майка, че не се включвам в тази истерия и дали не си ощетявам детето като не го юркам да зубри по цял ден. Вярно, нещата са различни от преди 20 години, но все ми се иска да вярвам, че има и друг начин. Щото инак както е тръгнало, ще си докараме децата до там като япончетата да се самоубиват преди края на срока ако няма да имат по всичко отличен.



Тема Охх [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано03.05.08 20:45



и аз така - във втори клас. Реших, че тя трябва да се учи сама и да свиква с това отрано. Обаче в 3-ти клас като ни светнаха няколко четворки, да ме видиш как учим заедно.
И ти се приготви за това - сериозно - учебника по "човек и общество" е писан от малоумници, та се налага да "превеждам" целия урок.
Иска ми се да има друг начин и го търся, ама засега сме заедно над част от уроците.



Тема Re: Домашни за ваканцията - оксиморон или?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 19:29



Ако някой от професията се опита да обясни, нямали да бъде обвинен, че разтяга локуми?!

Виждам, че чакате деня, когато домашните ще бъдат забранени от поредния небръснат министър, за да му се вдигне рейтинга.

така валентина хасан, иван и педислав ще имат верни безмозъчни фенове.

А как четвъртокласниците ще се явяват на матура след няколко дни, защо никой не вие срещу това, а петокласниците - шест матури за седмица. А тези проверки нямат силата на изходно ниво, тоест ще се прави и то.



Тема Re: Домашни за ваканцията - оксиморон или?нови [re: Пpяkop*]  
Авторбoбo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 10:45



Аве моляви се децата имат нужда да си починат едно хубавичко през ваканцията,нали затова е ваканция да се налодуват,поиграят,гледат детските канали и т.н :) А като почне да пада успехът им не ги съдете строго всяко нещо си има цена

ваканцията(без домашни) също



Тема Re: Домашни за ваканцията - оксиморон или?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор _Meдeя_ (може би)
Публикувано09.05.08 14:16



Парадоксалното е, че децата ни са хем много по-претоварени от нас на времето, хем излизат от училище много по-зле подготвени. Дъщеря ми е в пети клас, и нея до миналата година я затрупваха с домашни за през ваканциите. Е, сега почти няма домашни, но цялата великденска ваканция заедно се опитвахме да научим учебника по български заради матурите. Детето със сигурност не може да се справи с него само, за мен е трудно разбираем, за учителката им - очевидно също. И въобще тия матури откъде изскочиха така ненадейно и тихомълком, като нож в гърба?



Тема Re: Домашни за ваканцията - оксиморон или?нови [re: Пpяkop*]  
АвторEлинop (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 14:21



Много сте прав!
Ето днес учим със синът ми/пети клас/ и се ядосвам на сбърканата образователна система и нехайството на учителите. За въпросните "матури" в пети клас става въпрос. Никой от училителите не сметна за нужно да каже на децата, че ще има такива!

Не искам, разбира се да виня изцяло учителите/и ние като родители трябва да сме заинтересовани, но откъде можех аз да разбера, че ще има такива изпити - нито по медии се чу, ни от учители. В петък от училище са им раздали списък с датите за изпитите. А имаха голяма ваканция, можеха да ни кажат поне да се подготвим.



Тема Re: Домашни за ваканцията - оксиморон или?нови [re: Eлинop]  
Автор _Meдeя_ (може би)
Публикувано13.05.08 16:20



И ние се подготвяме. В класа на дъщеря ми са най-сигурни в знанията си по история. И изненада! Учителката им дала някакви учебни тетрадки, да направят тестовете в тях, да са още по-добре подготвени. Оказа се, че тези тетрадки са към друг учебник и детето не можа да се справи с повечето от въпросите. Така са поднесени, че не става ясно какво точно се пита. Да не говорим, че се споменават исторически факти, които децата не са учили. Така например има въпрос за някакъв Ловешки договор, за който аз за пръв път чувам, а в учебника на дъщеря ми не е споменат.
Очевидно разликите при поднасянето на материала в различните учебници по един и същ предмет са драстични. А тестът за матурата сигурно ще е еднакъв. И ако е написан от "привърженик" на другия учебник, тогава? Цяла година труд на вятъра?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.