Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да постъпя?нови  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 21:52



Здравейте. Имам проблеми с майка ми и просто не зная как да постъпя. Дъщеря ми е на 15 и както всяко(или почти всяко) момиче на тази възраст е влюбена. Всъщност влюбена не е точната дума, тъй като вече почти година е в това "състояние" :) Ние с баща й нямаме нищо против нейния "избранник" - наистина чудесно момче на почти 20 години, което учи и работи и в общи линии само се справя с живота. Разликата в годините им не ни притеснява. Според мен си пасват чудесно като характери и като възгледи за живота. Но това далеч не е всичко. Както вече споменах, имам проблеми с майка ми или по-точно, тя има проблем с връзката на дъщеря ми. След множеството разправии по темата и след като официално обяви, че двамата с мъжа ми за родители "не ставаме", сега прехвърли "атаката" върху дъщеря ми. Подмятанията на тема "леки жени" и тем подобни вече не са рядкост

. Обяснявала съм много пъти на дъщеря ми какво подтиква баба й да се държи така и се нядавам да ме разбира. Но като всяка майка, естесвено, искам най-доброто за детето ми - а именно да се чувства щастлива и обичана. В общи линии съм изправена пред дилемата "майка ми или дъщеря ми". Без да се замислям избирам дъщеря ми. Всеки родител трябва да подкрепя децата си, особено в тази трудна възраст, в която е дъщеря ми в момента. Наясно съм, че майка ми прави това подтиквана от някаква криворазбрана грижа, но не е това начина . Всякакъв опит за разговор с нея, обаче, бива туширан още в началото - абсолютно непреклонна е. Даже ми е казвала, че тя вече няма дъщеря и съответно няма какво да си каже с мен. Знам, че въпроса ми е глупав, но как да постъпя? Няма да й позволя да обижда и наранява детето ми повече, това е сигурно. Но какво да правя с нея, не искам да загубя майка си заради, извинете ме за грубия израз,собствена й простотия .



Тема Няма лесен начин....нови [re: Toни]  
Автор Beчep (звезди в косите)
Публикувано28.04.08 09:14



и правилен отговор...


Ако майка ти не живее у вас- я помоли да не ви идва на гости... и като се възпротиви й кажи- "На кого идваш на гости като нямаш дъщеря тук? Върви си" ... и ако е от тоя тип хора, който си мисля - ще си отиде и няма да се върне, докато детето ти порасне, а на теб сърцето не ти се скъса и не отидеш да й се извиниш... и плачеш... (през цялото това време ще разказва на съседите за несправедливото ви отношение към нея).., а като отидеш да й плачеш на колене - ще каже.. "Е, нищо , мама - аз ти прощавам всичко"

.. , а може и да не ти прости... "несправедливото" отношение...


Но поне дъщеря ти ще знае, че си я защитила, и че за разлика от баба й не я смяташ за курва....

(Докато сърцето ти се къса от тези мъки- не се отдалечавай от мъжа си.. нека сте си взаимна утеха.. )

----------


Тема Re: Как да постъпя?нови [re: Toни]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.08 23:34



Твърдо и категорично застани зад детето си. Гласно, пред всички, в присъствието на бабата и на дъщеря си. Да няма хър-мър, скрито-покрито и тиха дипломация. Явно тя не действа. От опит ще ти кажа, че пасивното отношение в подобна ситуация може да ти заложи такъв капан за бъдещите отношения с дъщеря ти, че да си биеш главата в стената след години ама полза никаква. Бабата като иска да се изживява като дърта моралистка, да си го прави насаме. Сори, ама те навремето да знаеш, все девствени са се женили и на по 20 поне, нали

Ай, сиктир. Вие сте родителите, отговорността е ваша, щом сте одобрили и сте съгласни, другите да си затварят човките.

Крайна съм, но както казах - личен опит. И мама и до днес се мъчи и чуди що не споделям с нея. Ама преди години фучеше и бучеше и бях виновна, че си имам гадже.



Тема Re: Как да постъпя?нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 11:18



Благодаря ви. Знаех си, че постъпвам правилно. Мама Мърморана, никак не сте крайна, напротив. Благодаря ви още веднъж

!



Тема Re: Как да постъпя?нови [re: Toни]  
Автор Beчep (звезди в косите)
Публикувано29.04.08 13:14



Моля.. дано да сме ти били утеха.. Успех !

----------



Тема Re: Как да постъпя? [re: Toни]  
Авторpoзa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 15:15



Подкрепи дъщеря си, майка ви трябва да разбере че не може да се меси в нечий човешки живот! А и дъщерята така или иначе ще избере нейния приятел, не създавайте бариери по между си, а така както ми описахте бабата и майка ми ще е точно такава след години и ако ви навиква то е защото тя и безсилна самата и вече не може нищо да прави но да обижда. Което ще рече че просто играе номера, инатлива и просто иска да е нейната. Незнам вие си познавате майката по добре но ако на мен така ми говореха, нямаше да се съобрязявам.



Тема Re: Как да постъпя?нови [re: Toни]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано30.04.08 22:34



Забравих да напиша и друго, което мислех. Не Вие губите майка си, тя губи Вас. Така смятам аз. Независимо от възрастта, родителят трябва да се съобразява много повече с детето си и да пази връзката с него. Но това е май по-скорошна теория. Като четох темата, все едно моята баба виждах и чувах.
Гледайте си щерката и доверието с нея. Там щетите могат да са много по-страшни.

Успех, виждам, че ще се справите





Тема Re: Как да постъпя?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 00:25



Права сте. Може да звучи грозно, но един ден майка ми ще има нужда от моята помощ и ще очаква да я получи(и разбира се ще я получи, независимо от сегашното си поведение). Така че, ако някой губи нещо, това основно е тя. Децата и семейството ми са по-важни от всичко останало и няма да оставя никой да ми се бърка, още повече да трови живота на детето ми. Благодаря ви още веднъж и приятни почивни дни





Тема Re: Как да постъпя?нови [re: Toни]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано02.05.08 17:13



Всъщност не сте изолиран случай. Има и по-коварни ситуации - когато например бабата има драстично различно поведение към доброто и към "пропадналото" дете. Но позицията ти е абсолютно правилна. Няма да загубиш майка си. Но може да опиташ да й обясниш колко различно е времето сега. Може да я пуснеш на компютъра например.

И колко малко значение в наши дни има движещият мотив "какво ще кажат хората".



Тема Re: Как да постъпя?нови [re: Toни]  
АвторГepraнa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 17:35



Застани зад дъщеря си. И аз в момента имам подобни проблеми(макар и в доста по-слаба степен) с майчето по повод това, че дъщеря ми(на 16 години) ходи с един 19 годишен момък

- малка била за такива работи. На хората от това поколение(а даже и на някои от моето поколение) им е трудно да разберат, че в днешно време децата ни съзряват доста по-рано от нас и на 15-16 години вече са почти истински мъже/жени със своите физиологични и душевни нужди. Не прави грешката да се отчуждаваш от дъщеря си, намери начин да й покажеш, че освен майка си и нейна най-добра приятелка. Успех и горе главата .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.