Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:52 11.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Първи клас - на 6 или на 7 г.нови  
АвторLiana (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 12:55



Здравейте! Детето ми е родено януари м. Пред мен стои дилемата кога да го пусна на училище - на 6 г. и 8 м. или на 7 г. и 8 м. Родителите на връстниците му са на различно мнение. Едните казват, че няма по-голяма глупост от това да съкратиш детството на едно дете. Дори, ако можело, на 8 щели да ги пуснат. Другите пък не искали да си бавят децата, да си губят времето и т. н.
Вие от личен опит какви наблюдения имате, какво бихте ме посъветвали?



Тема Re: Първи клас - на 6 или на 7 г.нови [re: Liana]  
Авторoпитнa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 16:25



Здравей,
аз съм родена през м. януари и тръгнах на училище на 7 г.и 8 мес.
Изобщо не съжалявам - беше ми лесно в у-ще Когато спортувах също бях по-голяма от другите / с някой друг месец/ защото се гледа само годината в която е роден някой и това също ми помагаше.
Сега като родител / сена ми е роден през март/ бях непоколебима за възрастта, на която той да тръгне на училище, въпреки разни мнения на околните от рода7 "Той е много умен, запиши го в първи клас на 6 г. и 3 м. ...
Сега материала в у-щето е и без това безобразно поднесен, всеки нов учебник /за да е различен от предишния/ преобръща съдържанието на всякакви посоки .. по- лесно ще е за едно седемгодишно дете!
Имаш късмет, че може да тръгне на 7 год !



Тема Re: Първи клас - на 6 или на 7 г.нови [re: Liana]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано19.04.08 21:58



На 7. Във втори клас програмата става много натоварена и се изисква абстрактно мислене, развито до определено ниво. Ако детето не е достигнало до това ниво ще закъса.
Поне до този извод стигнахме на една родителска среща в камерен състав. Повечето от децата от класа на дъщеря ми бяха тръгнали на 6 и имаха големи трудности по математика и английски.



Тема Re: Първи клас - на 6 или на 7 г.нови [re: Liana]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано19.04.08 23:36



Без да е от личен опит /в нашата рода се множим само през есента/ - аз съм категорично за по-късното тръгване. Верно, че си зависи от детето, ама пак мисля, че даже и гениите трябва да имат време да са деца. Ако е пък чак толкова умно и напредничаво, ще му намериш начин да се развива или извънкласно или в подходящо училище. Но една година по-рано не ти решава проблема. Така си мисля аз.

И все пак, важно е какво мислиш ти и баща му. Това е вашето дете, вие трябва да сте убедени, че постъпвате правилно. А не според мнението на комшииките и родата.

Успех на детето, че верно им разказват играта с тия безумни програми.



Тема Re: Първи клас - на 6 или на 7 г.нови [re: Liana]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.04.08 09:57



И аз подкрепям мненията за започване на 7 г. и нещо.Дъщеря ми беше много зряла на 6, н о и през ум не ни е минавало да я дадем на училище по-рано, родена е през февруари.Преди започване на 1.клас я водихме на среща с психолог, психиатър и педиатър и тя се представи блестящо.И досега е един от първенците на випуска си.Трагедийката дойде след 2 години - започване на училището за сина ни.Той е роден на 24.12.- винаги е най-малкият и психологът ни сподели, че не е готов.Мъжът ми много се обиди

(не пропуснах да му припомня, че въпросната дама преди 2 години ,когато хвалеше дъщеря ни, много разбираше).И до днес, вече е 9.кл не си дава многозор нашето момче - за него 5.е супер оценка.

Мисля, че така или иначе, ще се премахне този ненужен 12.клас - харчене на излишни данъци.А и имам познати, чиято дъщеря завърши на 22 г. магистърска степен и сега работи....

На чешмата видях едно дете да пие от шепите си ...... захвърлих чашата.

Тема Re: Първи клас - на 6 или на 7 г.нови [re: Liana]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано20.04.08 10:44



Твърдо на 7 г. и 8 м. Най-важните причини вече бяха казани:

1. Не бива децата да се лишават от детството им.

2. Живеем в капитализЪма, основната парадигма на когото е конкуренцията. Детето ще бъде по-конкурентноспособно в началните класове, ако е по-голямо. А набраната инерция и създаденото самочувствие в тези години са много важни за успеха до края на образованието (че и след това).

3. За къде по дяволите да бързате? Какво време ще "изгубите"?!?!

Моите деца са родени през февруари и март и никога не сме си и помисляли да ги пращаме на 6 г. на училище. С жена ми сме университетски преподаватели и не можем да бъдем упрекнати в подценяване на значението на образованието





Тема Re: Първи клас - на 6 или на 7 г.нови [re: Liana]  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано20.04.08 15:08



Аз съм тръгнала на 6 години на училище, родена съм юни, била съм на 6 години 3 месеца.
Тръгнала съм против желанието на родителите ми, но ме е хващала някаква наредба от "онова"време.
Според семейството ми е било голяма драма, била съм слабо хлапе, към обяд съм заспивала на чина и понеже сме били там по цял ден, следобяд са ме прибирали със главоболие-това, виж, и аз го помня.
НО-аз лично смятам това, че да тръгнеш по-рано на училище за предимство житейско. Имаш повече време...да експериментираш в живота, не съм се чуствала "по-малка" интелектуално, можех да пиша и чета в 1 клас, така че лично на мен ми беше даже скучно.
На този етап, за децата в момента, не мога да преценя-защото програмата е много усложнена за първи клас и според много учители не си струва детето да тръгва на училище по-рано.
Виждам, обаче, че питаш за лишаване от детство-т.е. на друго място ти пада акцента-много зависи пак-ако детето ти общува с деца, които ще станат ученици, то пак няма да си има компания, а и честно казано, не смятам, че бях лишена от детство, с тази една година по-рано.


Прецени какво е по-добро за твоето дете, защото категорично мнение няма.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Първи клас - на 6 или на 7 г. [re: Liana]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано23.04.08 11:31



И за двете си деца изчаках максимално с пускането на училище. Смятай, че целия първи срок ще си го карате като детска градина. Децата са малки, нямат навици, че трябва да седят седнали толкова време, че трябва да пазят тишина... Следобед искат да спят. Още си искат играчките и не им се пише повече от колкото госпожата е казала. Да не говорим за учебните програми, които непрекъснато се сменят... Учебниците са ужасни. Решението си е ваше, но на 6 децата са твърде малки и стреса за тях е прекалено голям.



Тема Re: Първи клас - на 6 или на 7 г.нови [re: Пъpпъл]  
Авторpoli (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 20:16



Deteto ni e rodeno v kraya na dekemvri i tragna na 7,8 meseca,kato megduvremenno hodeshe na ezik .Ne sazelyavam,no uchitelkata mu kakto i nyakoi babi vse iztakvaha che toy e po golyam i se spravya dobre.Ne sam im iskala mnenieto, no go natrapvaha kakto na nas roditelite, taka i na deteto.Beshe mi protivno i deteto se stresirashe.Veche sme 6 klas i na nikoy ne mu pravi vpechatlenie.A sega bivshata ni daskalka ima dete v parvi klas i sashto ne go dade po rano,a na 7,7 meseca.Dokato uzree shto ni e natyakvala!!!Tova e v uchilishte, gledayte da vi e svestna gospogata i ne barzayte.



Тема Re: Първи клас - на 6 или на 7 г.нови [re: poli]  
АвторLiana (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 19:23



Изключително благодарна съм на всички, които ми отговориха. Наистина ми помогнахте и затвърдих позицията си да не си давам детето толкова рано. Весели празници на всички!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.