Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Чалга културатанови  
Автор DaCat (Драка)
Публикувано08.03.08 09:22



Какво мислите за нея, как се отразява на вашите деца? Не става дума само за музиката, а за всичко друго, което я съпровожда. Мислите ли, че колкото по-проста е една нация, толкова по-лесно се управлява?

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто - да го направиш



Тема Re: Чалга културата [re: DaCat]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.03.08 14:33



Какво точно разбираш под чалга култура?

Ще ти отговоря без да съм видяла дефиницията ти. Помня, че когато растяхме ние с брат ми, се слушаше метъл музика, фънк, пънк и т.н.
Майка ми се ужасяваше на черните тениски на брат ми, ластичните му дънки, визията, косата ..
Драма беше вкъщи голяма.


Сега "детето" порастна, добре се изучи, страхотна работа има, хубави пари прави, жентълмен отвсекъде, любезен и учтив.
Няма да познаеш в него онзи гневен, груб, арогантен тинейджър, даже бях забравила за тази му фаза. Темата ти ми я напомни.
Идеята ми е, че според мен ценностите все пак се възпитават в семейството и дори обкръжението да поведе е определена посока, в един момент всички порастваме, оглеждаме се и преценяваме сами какво и накъде.
Залитанията са неизбежни, но може би необходими за сравнение, за опит житейски.
Чалга не слушам, далеч съм от чалга културата-ако това значи пари, изрязани дрешки и скъпи коли като нещо с първостепенно значение, доста хора поддържат такъв имидж и без чалга.


Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Чалга културатанови [re: Пъpпъл]  
Автор DaCat (Драка)
Публикувано08.03.08 14:53



Под чалга култура разбирам всичко лесно смилаемо, кичозно отруфено, евтино и вулгарно. Начинът на мислене дори, ако щеш...
Тук не визирам само музиката, а цялостната ценностна система на голяма част от поколението на сина ми /15-20 годишните/. В това число влизат и много тъпите филми с пата-кюта само, т.е., не говорим за български феномен, а за световен.

Конкретният повод - беше поканил съученици на купон, те му казали, че ще дойдат само ако пуска яка чалга и има много пиене, после събличане на "девойки". Е, отказа се да ги кани, казал им, че ще пусне всичко друго, но не и това.....

В отговор на:

Помня, че когато растяхме ние с брат ми, се слушаше метъл музика, фънк, пънк и т.н.





Метълът и пънкът са начин за изразяване на протест, т.е. има наличие на мозъчна дейност

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто - да го направиш

Редактирано от DaCat на 08.03.08 14:55.



Тема Re: Чалга културатанови [re: DaCat]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.03.08 16:18



Според мен чалгата се израства-ако не се израсте до към 18- 20, тогава вече може да се говори за начин на мислене и формирана чалга култура у конкретния човек.
На 16-17 не мисля, че е толкова страшно, ако омотаните им глави се опитат да намират по-лесни решения на объркания им душевен свят.

Да, там всичко е просто и на показ. Няма нужда да се стараеш-има ясни параметри-ако имаш пари, ще имаш-ако нямаш, няма да имаш. Колкото по голо, толкова по-добре, жените са нафукани, мъжете мачовци.

Не знам, мен това някак си ме забавлява. Не се плаша, защото няма начин чалгата като музика и като даже ценности да ми повлияе, има я-факт, чула съм това онова, направила съм си изводите, който каквото иска да слуша-на мен не ми влияе.
Може би защото това не е моят свят, не е светът на хората около мен и общо взето в черно белите неща, какъвто е чалга светът, обикновено не ми е интересно. Но може би е вариант за намиране на лесни решения, отърваване от комплекси, когато си тинейджър. В чалгата всичко е лесно, ясно и на показ.


Може метълът да е начин на изразяване на протест, чалгата е начин на опростяване на света.
А като порастнеш се оказва, че не всичко е толкова просто.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Чалга културатанови [re: Пъpпъл]  
Автор DaCat (Драка)
Публикувано08.03.08 17:15



Проблемът е там, че започва да се чувства аутсайдер в класа си /а пък училището съвсем не е зле/. Дори имало и подмятания "ей го тоя, задръстеняка" Нали знаеш как е на тази възраст



Ма нейсе, има си тайфа от приятели със сродни интереси

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто - да го направиш

Тема Re: Чалга културатанови [re: DaCat]  
Автор DaCat (Драка)
Публикувано08.03.08 17:15



Ама и аз съм блондинка...
Благодаря ти, Пърпъл



Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто - да го направиш

Тема Не им се отразяванови [re: DaCat]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано08.03.08 18:47



Не слушат чалга, не се обличат чалгаджийски и въобще си живеят сякаш чалгата не съществува или по-скоро съобразяват се с нея, доколкото гледат да я избягват.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Чалга културатанови [re: DaCat]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.03.08 19:17



Мацките си падат по аутсайдери.


Със сигурност не е само той, който не харесва чалга.
На тази възраст е трудно да се отцепиш от "стадното"-(помня) но като го направиш, веднага се намират съмишлениЧки.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Чалга културатанови [re: DaCat]  
АвторLG_ (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 21:47



Едно дете без значение колко е голямо има нужда да споделя с родителите си и се нуждае от тяхната подкрепа. Ако успееш да му окажеш своята подкрепа, ако говорите на един език, то е напълно без значение в каква среда е. Приятелите се менят но родителите остават!



Тема Re: Чалга културатанови [re: Пъpпъл]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано09.03.08 01:40



Ох, успокои ме


Че сега всичко се върти около мацките.
За момчетата хич не му пука

Въй ;D


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.