Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема Нощният живот на нашите деца  
Автор rosima (непознат)
Публикувано03.03.08 21:34



Как се справяте с вечерните излизания на порасналите ни деца? Говоря за 16-17-18 годишните. Спокойни ли сте, когато те са навън? Определяте ли вечерен час и изобщо всичко, което бихте искали да споделите. Аз мисля, че вече губя контрол, а може би не съм и имала такъв. Не мога да си легна, преди сина ми да се е прибрал/тази година става на 18/, искам да знам къде е и с кого е , но все по-рядко получавам отговори на тези въпроси. И не знам как да превключа, че вече е голям, че би трябвало да се пази сам и т.н. Как е при вас?



Тема Re: Нощният живот на нашите децанови [re: rosima]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.03.08 08:01



И аз не знам къде ходи, но си има вечерен час 23,30 и пресрочването с повече от десет минути обикновено води до санкции. Не съм спокойна, не за друго, ами щото всякакви идиоти ходят по улиците, но иначе за неговото поведение съм спокойна. Така или иначе няма как да го спра, щото пълнолетието си е пълнолетие и е малко нахално от моя страна да му поставям ограничения на възраст, на която аз вече бях почти женена.



Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Нощният живот на нашите децанови [re: rosima]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано04.03.08 09:09



Моят 17- годишен има много стабилни приятели, с които се знаят от съвсем малки. Тайфата има инови членове, горе долу са десетина души. Предпочита да прекарва времето си с тях, като комбинациите са различни някой път с двама-трима, другия път с други. Не си пада много по купони и дискотеки. От време на време се събират в дом, в който родителите ги няма и остават до сутринта. Закъснява не повече от веднъж месечно, като под закъснение разбирам прибиране около 11,00.
Ако ходи на купон в друг квартал, обикновено на рожден ден на гадже на някой от тайфата, имат пари за такси, винаги могат да се приберат, без да се мотаят по улиците.
Казах му, че ако иска да си прави каквото му харесва без да дава отчет, може да го прави за своя сметка, да се издържа, да си плаща квартира и не ни дължи обяснение, но докато е на родителска издръжка, го дължи.
В общи линии, обаче, обича да споделя, трябва да хванеш момента.





Тема Re: Нощният живот на нашите децанови [re: rosima]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано04.03.08 10:50



Не, не съм спокойна. Мъжа ми даже ми се смее. Истината е, че искам да съм с тях непрекъснато. Разбира се те не знаят това. Имат вечерен час и носят телефоните си за връзка с нас. Преди няколко месеца компанията на големия беше нападната от пияници. Наложи се с още няколко родители да вземем мерки. За щастие никое дете не беше пострадало сериозно, но пък сега знаят, че подобен инцидент със същите къркандели никога няма да се повтори...





Тема Re: Нощният живот на нашите децанови [re: kakata]  
АвторDaCat (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 15:53



Така е и у нас, приятелите са 5-8, познаваме се от много време. Оставям го да преспива, когато е на купон, по-добре да се върне сутринта и по светло, отколкото да ходят като лалави но нощите

А и имам доверие на детето. То, да пази господ от идиоти.... Иначе няма закъснения, програмата му е много претоварена. Купони - 1-2 пъти на месец. Не си падат /цялата тайфа/ по дискотеки и клубове, предпочитат купонче в по-тесен кръг.

А относно правенето каквото му харесва - положението е същото като при теб



Тема Re: Нощният живот на нашите децанови [re: rosima]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано04.03.08 21:44



Уф, много сериозна тема си захванала.От има няма 10-тина дни, малкият ми (15 навършени години, 9 кл.)започна с приятелчетата си да ходят на билярд и ми е толкова необичайно,че като се прибера и него го няма.А доскоро се притеснявах,че си седи у дома...Виж, с каката не искам да споделям какво ми е на сърцето - от 8.кл. е в София.Надявам се все така да е разумна и да има късмет да не я уплаши някой!Иначе познавам приятелите й от компанията- свестни деца.

На чешмата видях едно дете да пие от шепите си - и захвърлих чашата си.


Тема Re: Нощният живот на нашите децанови [re: rosima]  
АвторДи (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 18:40



Просто в петък вечер полудявам, сестро!
Тогава ги пускам - двама са -тийнове...момче и момиче!
Не мога да спя. Да пази Господ!
Малък е града, знаем се, но докато не се приберат, не мигвам. В началото ги пусках до 12 ч, после се разбра, че те дискотеките тогава започват...хайде до 2...дуднене, че тогава само те си тръгвали, но вече бях непреклонна. Повечето ми приятелки и познати имат тези проблеми и вълнения, та с тях си сверявам часовника да знам къде греша...


Почти с "кофража" си лягам, да съм готова...мани, мани...
И пак ще кажа - да пази Господ!



Тема Re: Нощният живот на нашите децанови [re: Ди]  
Автор DaCat ()
Публикувано06.03.08 18:57



Пак си късметлийка, че момичето е с брат си, друго е.



Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто - да го направиш


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.