Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 14.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дайте съвет  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано11.02.08 03:53



днес докато разговаряхме със сина ми за някои негови постъпки, той ми заяви, че иска братче. Малкият е на 4 години и говореше за 'бебе-братче'. Не знам как тази идея му се е появила в главата, няма други деца в къщата ни, за детската градина още не можем да се класираме - та не ми се вярва да го е чул от други деца.

Опитах се да говоря с него, но нещата при нас са малко по-сложни - ние си нямаме татко и единствения начин да си имаме братче е да си осиновим. Но за съжаление в момента не може да си позволяим финансово. Та така ми стана тъжно, че сина ми ще расте сам, а сама знам, че това не е много добро за него.

Та ако има някой, който да ми даде съвет как да постъпя в тази ситуация много ще съм му благодарна.


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Дайте съветнови [re: LadyMorgana]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.02.08 06:42



Мисля, че синът ти иска бебе-братче със същата сила, с която иска камионче или шоколадче, например. Не е нужно според мен да задълбаваш в темата. Ако на тази възраст можеш да се го научиш, че не е възможно да получава непременно всичко, което пожелае - ще му бъдеш много полезна.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Дайте съветнови [re: yниKaлнa]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано11.02.08 09:59



Няма нищо общо между братчето или камиончето! Що за глупост!
И аз исках братче или сестриче като дете, и ми беше безкрайно тъжно, че родителите ми не бяха в състояние да си родят още едно детенце.
Изключително тъжно е да растеш сам, а още по-тъжно е, че и като пораснеш си оставаш сам и няма на кого да разчиташ, на кого да се опреш в труден момент и много други неща.
Сравнявайки и сега с мои приятели, които имат брат/сестра, също стигам до извода, че самите деца сме много ощетени.
Човек не може да получава всичко, и родителят не бива да се чувства виновен, когато не може да осигури нещо на детето си.
Но трябва да се признае, че желанието за братче за компания и дружинка и желанието за нова играчка са две съвсем различни неща и не трябва да се бърка едното с другото.

Редактирано от Kitten на 11.02.08 10:00.



Тема Re: Дайте съветнови [re: LadyMorgana]  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 10:11



Ако няма ка да се сдобие с братче на този етап, то може да си намери приятелчета.
Нямате ли близки с дете около тази възраст, опитайте се да създадете редовни контакти. Моята дъщеря/13/ и племенницата ми /3,5/ имат много силна емоционална връзка. П отози начин и двете взаимно задоволяват нуждата си от сестричка.
Иначе, искрено ти пожелавам в скоро време да се сдобиете с татко и братчета.





Тема Re: Дайте съветнови [re: LadyMorgana]  
Автор XeйЖивoт! (magic dance)
Публикувано11.02.08 12:40



Здравей! Абе дощя ми се да ти кажа, че се връзваш прекалено много и мислиш твърде много в негативни посоки... а не трябва!


Първо, детето сигурно гледа детски филмчета или телевизия - все отнякъде е чул за бебето-братче и му е харесала идеята за малко същество, за което той да се грижи като голям батко. Което веднага ме подсеща, че на този етап най-бързото решение за удовлетворяване на такива грижовности и нежни детски чувства е да си вземете кученце или котенце.

И не се натъжавай, че ще расте сам - това никой не го знае. Живот и здраве, може да се появи и любящ татко и бебе! А децата винаги усещат, ако мама е тъжна. Според мен е кофти за детето да се натъжаваш за такива неща, нещо като нероден Петко, ама в обратен вариант... Така със собственото си настроение го караш да се чувства ощетен - без да има реална причина за това!

Хубав ден!

Peel me a grape, crush me some ice...

Тема Re: Дайте съветнови [re: Kitten]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.02.08 15:39



Благодаря за категоризациета на мнението ми.

Считам за по-голяма глупост твърдение, че дете НА ЧЕТИРИ ГОДИНИ си слага дълбоко в сърцето идеи за братчета и сестричета. Ти може и да си страдал, но със сигурност страданието ти не е било най-силно точно на тази възраст. Точно заради това майката трябва да си прецени дали може да даде на детето си братче и ако за моменти не може - да намери заместител - както са съветите в другите постинги. Куче, коте, роднинско дете, приятелче и пр. Но в никакъв случай не трябва да го оставя да смята, в по-зряла възраст вече, че липсата на братче е някаква катастрофа или трагедия. Всичко зависи от това как майката ще представи на детето си ситуацията.

Може би родителите са виновни за самотата на децата си. Едно дете може да не бъде самотно и без това да е свързано непременно с братче или сестриче.

Да, по принцип по-добре е СЪС.....но дали винаги е така?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Дайте съветнови [re: Kitten]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано11.02.08 16:42



Напълно съм съгласна с теб, въпреки, че аз имам брат. Но той в момента е 'мъжкия пример' за сина ми, и ми беше голяма упора, когато стана ясно, че сме без 'татко'.

А сина ми ще е самичък .... затова даже си мисля за варианта осиновяване - но наистина ми трябва една идея още малко финансова стабилност за такава стъпка. И много обич в семейството (която сина ми чувства) , за да изградят децата силна положителна връзка помежду си.


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Дайте съветнови [re: LadyMorgana]  
АвторPaдocлaвa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 17:52



Ами, намерете си татко, та да може да си позволите, така всички ще са доволни, и най-вече ти самата.



Тема То ако ставашенови [re: Paдocлaвa]  
Автор XeйЖивoт! (magic dance)
Публикувано11.02.08 21:35



с пляс-пляс ръчички и щрак пръсти - и таткото се явява... и не татко, ами направо опашка, кастинг да си прави...


А и отдавна съм забелязала, че ако таткото се търсеше с цел "да си позволяме нещо си", работата става повече от измъчена.

Peel me a grape, crush me some ice...

Тема Re: Дайте съветнови [re: XeйЖивoт!]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.02.08 09:09



Изключително си права в това, че настроенията на майката се предават и на детето, колкото и тя да НЕ го съзнава. Дочути от детето разговори на тази тема, подслушани тюхкания и обсъждания МОГАТ ДА НАВРЕДЯТ И ДА ЗАДЪЛБОЧАТ ПРОБЛЕМА. Точно заради това посъветвах майката да се опита да предаде на детето си усещането, че и без братче животът може да бъде прекрасен. Което си е самата истина. Както и без шоколад!

Моля, не се шокирайте пак от това с шоколада. Никой не може да ме убеди, че ценностната система на 4 годишно дете е толкова перфектно и правилно развита, че то вече може да направи ОГРОМНА разлика между липсата на братче и липсата на мечтана играчка. В този смисъл - какво да кажем за дете, което СИ ИМА братче и за него най-голямата трагедия е, че няма електрическа тротинетка например??? Мислите ли, че липсата на братче в първия случай В СЪЗНАНИЕТО на четиригодишника е по-силна от липсата на тротинетката във втория случай - сравнено КАТО ЕМОЦИЯ?

Сега ми идва на ум например, че моят син също няма ни братче, ни сестричка, и от време на време ми поставя такива изисквания и въпроси, естествено. Но, уверявам ви, МНОГО повече страда в моментите, в които го лишавам от компютър, отколкото в тези, когато се сети за проблема на "самотата" си. А си представям колко нещастен наистина щеше да бъде, ако около него всички угрижено си обсъждахме защо и как се е случило това, че няма как да имаме второ дете и колко сме отчаяни от това.

Редактирано от yниKaлнa на 12.02.08 09:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.