Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 24.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема С деца на алкохолен туризъм.КОШМАРнови  
Автор mama_diana (непознат )
Публикувано29.01.08 14:25



Здравейте!!
Името ми е Диана Игнатова, на 32 години съм и имам син на 8 години.
Искам да Ви разкажа за едно наше преживяване по време една екскурзия (26-27 Януари 2008), организирана от г-жа Красимира Хорташка – директор на Основното Училище, кв. Бенковски. Аз и синът ми получихме предложение от една много близка жена, която е била учителка в това училище, да отидем на екскурзия с автобус за събота и неделя до бившата резиденция на 5км. от Сандански. Съгласих се, защото нямахме планове за този уикенд, не сме ходили до тази прословута резиденция, а и климата в Сандански щеше да се отрази добре на детето ми. Екскурзията струваше 50лв на човек като в тази цена са включени – пътуване, вечеря, нощувка и закуска, както и ползване на басейн. Децата бяха около 30, две учителки с тях, г-жа Хорташка – ръководител на групата, туроператорката - Нинка, едно семейство от Лесидрен, още едно семейство –приятели на директорката, моята позната, двама шофьори и ние. Потеглихме с автобус в 9 – 9:05 часа. С тръгването шофьорите налапаха цигарите и, повярвайте ми, пушиха през целия път до Сандански и обратно. Спирахме за почивка, обядвахме в Сандански. Когато някое дете имаше нужда, ръководителката спираше автобуса. Качихме се до резиденцията. Бяхме настанени в едно хотелче две звезди до самата резиденция (а не в резиденцията както беше обещано, ама то у нас си е нормално това, нали?). Ние с детето и познатата ми бяхме настанени в стая двойка плюс едно походно легло. Вечерята беше три кебапчета с зелена салата, паста, минерална вода. Закуската - компле и чай. Нормалната цена на стаята в този хотел е 45лева плюс 10 лева за походно легло, в тази цена се включва ползването на басейна, който е в резиденцията. Както и да е, нама да правя калкулация сега, защото целта на това обяснение е не да покажа, че сме излъгани от туроператорката (която изобщо не е читава, позволявайки шофьорите да пушат в автобуса). Целта ми е да информирам всички родители, чиито деца учат в това училище – да не пускат децата на екскурзии с г-жа Хорташка, която цяла вечер пи алкохол като невидяла. Беше толкова пияна, че според мен изпадна в някакво състояние на летаргия. Крещеше на децата, включително и на моето дете – при положение, че аз бях там. Постоянно го гонеше и наричаше с какви ли не имена. Детето се стресира ужасно и плака цяла вечер. “Уволнен си, махай се, нямаш работа тук до възрастните, отивай до децата, лягай, държиш се като бебе, спазвай правилата, МАРШ, уволнен си, махай се, какво си се лепнал за майка си, не реви на рамото на майка си, бебе такова, марш, вън, изгонен си и т.н.!!” Детето ми не е от това училище и не познаваше децата там. Ние отидохме по покана, за да запълним бройката, а не като подчинени на г-жа Хорташка. В този случай, аз определям кога и как моето дете ще си легне. Качихме се в стаята съсипани от отношението на тази пияна жена. През цялото време обяснявах на сина ми, че тази жена не знае какво говори, но той си е дете все пак. Аз не вдигнах скандал пред всички хора от групата, не защитих детето си пред тях от глупава солидарност към жената, която ни беше поканила. Г-жа Хорташка се качи в стаята ни след като аз демонстративно напуснах масата и си прибрах детето. Започна да ми говори несвързано, че тя създава хора и знае как да се държи с тях. Обясни ми, че има правила, които тя създава и такива деца като моето стават престъпници, неспазвайки тези правила. Разбира се, аз не издържаш на унижението и също й повиших тон. Разговорът беше дълъг и несъстоятелен за мен. След първите 10 минути се отказах да обяснявам каквото и да е. За мен тя беше неадекватна. Самият факт, че тази директорка- ръководител на групата беше завела децата на екскурзия, за да се напие с алкохол е недопустим. Аз се чувствам виновна пред детето ми, че позволих да се случи всичко това. Той плачеше и ме умоляваше никога повече да не го пускам на екскурзия. Беше стресиран от думите, злобните погледи и крясъците на една чужда жена, която в присъствието на всички си позволява да се държи така недостойно. Тя го унижи публично пред всички останали хора, а детето ми е много чувствително и наистина добро дете и не заслужаваше това. Днес записах час при специалист да обсъдим случая и да поговорим с него. Но от този ден нататък аз отказвам да се съобразявам с когото и да било, когато става въпрос за достойнството на детето ми. Г-жа Хорташка трябва да се лекува и да не ми се мярка пред погледа никога повече. Ако има родители, които искат да се свържат с мен относно тази екскурзия до Сандански нека да ми пишат на dianaignatova@mail.bg
И още веднъж: Родители не пускайте децата си на екскурзия, зелено училище, лагер без да сте информирани за условията, при които отиват и с какви хора ще бъдат там. Не се доверявайте на г-жа Хорташка! Тя се налива с алкохол и се държи лошо с децата. Все пак не изпращате децата си на концлагер. Едно е да повишиш тон справедливо, а съвсем друго да крещиш с цел да засегнеш детето и да го унижиш. Туроператорите, които транспортират деца трябва да забранят употребата на алкохол на шофьорите (дори и вечерта преди пътуването) и пушенето в автобуса.

С една дума – екскурзия-кошмар за мен и моето дете.

Ще се радвам ако коментирате. Дайте съвет къде и кого да информирам за този случай. Не искам да има унижени и пострадали деца. Кажете, според вас практика ли е учителите да се държат като "господари" с учениците. Аз подкрепих учителската стачка, но ако това държание е нормално за какво пледират те.



Тема Re: С деца на алкохолен туризъм.КОШМАРнови [re: mama_diana]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано30.01.08 11:26



Защо не я унижи и ти публично?
Товеа не разбрах...
Каквото повикало такова се обадило...

Аз лично щях да я навря в кучи г.з.... В описаната от теб ситуация, така щях да постъпя...



Тема Re: С деца на алкохолен туризъм.КОШМАРнови [re: AйeзCeдaй]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано30.01.08 14:16



И аз се чудя същото... Как може да си мълчиш? Това означава на практика, че подкрепяш подобно отношение и поведение!
Това пиянде още на втората фраза щеше да бъде заснето на клипче с подръчен материал, щях да вдигна луд скандал, и ако и това не помогнеше, щях да й счупя поне предните зъби на "учителката". Не се шегувам.



Тема Re: С деца на алкохолен туризъм.КОШМАР [re: mama_diana]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 10:20



Защо наистина не я навря на кучето в г*за тая проста даскалка? Лично аз никога не бих позволил някакво същество, което със сигурност е по-малко интелегентно от кучето ми, да унижава детето ми

. Живота щях да й очерня на твое място...



Тема Re: С деца на алкохолен туризъм.КОШМАРнови [re: mama_diana]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 16:41



Подайте писмено оплакване в регионалния инспекторат на Вашия град. Шокиращото е, че това е поведение на директорка на училище.



Тема Re: С деца на алкохолен туризъм.КОШМАРнови [re: mama_diana]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано05.02.08 17:01



За съжаление, госпожо, въпросният индивид не заслужава вашата тактичност. Тъжно е, но такива разбират само от шут в гъза. Сигурна съм, че много родители ще са ви благодарни за изнесената информация. Все пак когато пращаш детето си някъде разчиташ, че с него има възрастен човек.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.