Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За майките и...нови  
АвторEлeнa (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 18:47



За майките и мащехите - каква е разликата между тях?

Доколкото зная и двете имат деца и се грижат за тях. Разликата е в грижите и отношението им към децата.

Бихте ли ми казали именно тази разлика? Кога една майка, съзнателно или несъзнателно се превръща в мащеха? И какво би следвало да направи детето?

Благодаря предварително.



Тема Re: За майките и...нови [re: Eлeнa]  
АвторЦвeти (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 20:44



Разликата е в отношението, както сама си казала. По едно стечение на обстоятелствата, след като мама почина преди 10 години, сега си имам "мащеха". В кавички е, защото е един от най-прекрасните хора, които познавам и е направила страшно много за мен. Не се притеснявам да й казвам "мамо". В интерес на истината само на моменти усещам липсата на истинската ми майка, може би защото я изгубих едва 6 годишна, а може би защото, сегашната съпруга на татко е прекрасен човек, както съм писала по-горе.
Какво може да направи детето-ами нищо. Поне според мен. Въпроса е, възрастните да знаят как да постъпя и "мащехата" да не е мащеха в онзи лошия смисъл на думата.



Тема Re: За майките и... [re: Цвeти]  
Автор Дakoтa_26 (странстваща)
Публикувано22.01.08 18:27



Ей Цвети,по историята която сподели,нещо ме кара да мисля че те познавам.





Тема Re: За майките и...нови [re: Дakoтa_26]  
АвторЦвeти (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 18:38



Ами сподели откъде?

Не се сещам за моя позната, която се подвизава в интернет пространството с такъв ник, ама знае ли се. Света е малък . На 16 съм и се казвам Цветелина (както сигурно си се сетила вече ).



Тема Re: За майките и...нови [re: Цвeти]  
Автор Дakoтa_26 (странстваща)
Публикувано25.01.08 21:48



Е за съжаление всичко си съвпада с моята позната и името и историята(и тя е останала сираче като малка,но пък мащехата и е страхотен човек)само дето не е на 16г.Нищо!
Жива и здрава бъди



Тема Re: За майките и...нови [re: Eлeнa]  
Авторлилия (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 14:14



Една майка няма как да се превърне в мащеха, а само в по - малко заинтересована или просто много уморена майка.
Какво да направи детето? Да говори, да бъде откровено да й каже колко я обича. Не препоръчвам да крещи и да привлича внимание като й създава тревоги и грижи.
Какъв е случая?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.