Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема рожден деннови  
Автор oliwia99 ()
Публикувано03.01.08 19:11



И така сина ми прави 18 точно след месец и си нямам идея какво да купувам, да правя за неговия рожден ден. Положението е доста конфузно в къщи, което прави ситуацията още по-стресираща.
Вие какво правите по повод такова събитие?
Мерси за съветите.





Тема Re: рожден деннови [re: oliwia99]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано07.01.08 11:39



?! Той е достатъчно голям да реши сам как иска да празнува. Дай му колкото пари поиска и го остави да купонясва някъде с приятелите си.



Тема Re: рожден деннови [re: palatka]  
Автор oliwia99 ()
Публикувано07.01.08 20:31



А ако нямам възможност да му дам колкото пари поиска?



Тема Re: рожден деннови [re: oliwia99]  
Авторпeпo (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 21:14



купи му една хубава книга за четене и една вратовръзка. Ако изрази недоволство, кажи му че може да смята като голям подарък намерението ти на първо време да не му искаш наем за това че продължаваш да го подслоняваш след пълнолетието му. Що се отнася до това какво да направиш, можеш да посетиш празненството, което пълнолетният е организирал сам и да изпиеш чаша вино за ногово здраве.
Но ако трябва да съм честен, мисля че положението е изпуснато, след като майка и 18 годишен мъж цял месец се стресират на тема кой на кого какво ще подари и по този повод напрягат и "сконфузват" атмосферата в дома си.





Тема Re: рожден деннови [re: oliwia99]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано07.01.08 22:39



Хе, че какво толкова страшно има, един месец още може да измисляте.Още повече, точно покрай новогодишните суетни на никой не му хрумва лесно идея.
Според това какво предпочита момчето-малко алкохол и цигари (но само ако вече пуши!!!) който да сподели с вас.Останалото, стандартното ядене и пиене.За гости, близките и някой по кротки приятели.Ако ще правите купон-без близки, в смисъл разни баби, лели и така нататък.Тоест, ако е семейно тържество-няма възрастово ограничение, докато е джангър-фиеста, по скоро е задължително.
Символа на 18 тия рожден ден е свободата (на празненство не върви да се приказва и за вървящите с нея отговорности и задължения), затова са малкото алкохол и цигари споделени с близките (пак казвам, ако пуши), весело настроение и това е.

За подарък... еми пак в тоя дух, 18 г-свобода, но подаръка може да изразява едновременно отговорност и свобода.Ако подаръка е символичен, си спомням за нещо-подарък, малка бутилка, пакет цигари, дамски бикини, белезници и пликове за писма.Символа на подаръка е че някой неща можеш да си ги позволиш вече, но прекалявайки с тях може да ти сложат белезниците, а ако и тогава продължиш, пликовете за писма ще ти трябват за затвора.Грубо, но мъдро.


Елате повече!

Редактирано от Frysco на 07.01.08 22:43.



Тема Re: рожден деннови [re: oliwia99]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано09.01.08 11:57



Зависи. Моите деца отдавна предпочитат да празнуват в заведение с приятели. А и наистина е по-добре. Широко е, сервира се всичко, не миеш чинии и съседите не се оплакват от шума.

Можеш да се разбереш със собственика на заведението (сигурно познаваш някой) да доплатиш сметката после.



Тема Re: рожден деннови [re: palatka]  
Автор oliwia99 ()
Публикувано09.01.08 20:33



Той тук няма още приятели и не обича заведенията. Интересуват го само компютрите засега.



Тема Re: рожден ден [re: oliwia99]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.01.08 21:00



А защо не го попиташ ТОЙ какво иска? Не вярвам да не е наясно с материалните ти възможности и в тази връзка още по-малко вярвам, че ще ти поиска Мерцедес, или каквото и да е друго, каквото не можеш да си разрешиш. Така ще му дадеш възможност наистина да получи нещо, което му трябва. А към това, което той си е пожелал, може да добавиш някои дреболии, майтапчийски, каквито бяха ти препоръчани в предишен хостинг - хитро ми се струва. От моя страна мога да предложа смешна идея - направи като подарък един Договор за наем между теб и него, за жилището, в което живеете. С намек, че сега вече би трябвало да ти плаща наем. И го накарай да го подпише. И в графата на размера на наема напиши например : "300 евро или 3 пъти месечно миене на чинии" или майтапи в този дух. Ако си навита - прати ми бележка с имейл-адрес, ще ти пратя празен договор за наем (това ми е работата).



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: рожден деннови [re: oliwia99]  
АвторBibi. (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 11:34



Дъщеря ми също навършва 18 год. след месец. Мисля да й платя шофьорски курс. Тя самата е мног запалена по идеята





Тема Re: рожден деннови [re: Bibi.]  
Автор oliwia99 ()
Публикувано29.01.08 15:42



И така времето накъсява а аз все още и идея си нямам по въпроса.
Абсолютно никаква.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.