Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 08.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Шокирана съмнови [re: тoтa]  
Автор Дakoтa_26 (странстваща)
Публикувано20.01.08 21:18



Остави го да му се образува лайняна топка на дупето и като започне да му пречи,ще се научи сам да си я маха


Извинявай ама не бях чувала досега за наличието на подобен "проблем"
трудно ми е да погледна сериозно на това



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Дakoтa_26]  
Автортoтa (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 16:19



Тагикомично е наистина, ама си е проблем. Сетих се да го питам, що бе, аджеба, не ще да си избърше гъза сам и знаете ли какво ми отговори, че го било гнус да не си изцапа ръката с лайно. Значи аз да се цапам, че съм свикнала, пък той да си седи чист.
Ама от друга страна никой не сподели опит как сте си приучили децата сами да се грижат за чистотата си и да се бършат и на каква възраст. Мъж ми изрази съмнение, че в БГ си оставят децата с небърсани гъзове, което май се потвърждава по съветите дето ми давате.



Тема Re: Шокирана съмнови [re: тoтa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.01.08 18:56



Ето ти личен опит. Моят син е на 11 години. До преди 3-4 (не помня точно) години го бършех аз с мокра кърпа, от най-големите. От един момент нататък просто му казах, че е достатъчно голям за да го прави сам, показах му как да го прави и той си започна.

Според мен въпросът не е само в задните части. Ако детето е научено ДА СЛУША (ама че глупав израз!!) - то ще направи каквото му казваш, макар и да помрънка малко за авторитет. А ако е от тези, "свободните кокошки" (така казвам на майтап за децата, чиито родители смятат, че трябва да ги оставят да се "развиват свободно" без всякакви "посегателства над личността им") - ще има проблеми. Не само с бърсането на дупето.

Сигурно защото съм възрастна родителка, все още изповядвам старомодното разбиране, че детето трябва да бъде научено от малко да си знае мястото. Иначе ще изяде много "шамари" от живота.

Може и да греша. То ще се чуе след десетина години!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Шокирана съмнови [re: тoтa]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 17:18



Ние се оправяме с обясняване.

Прави се демонстрация и се обяснява всеки детайл и смисъла, и значението на всяка непозната дума, това от бебе още. Отеман много време и нерви, и по едно време се бях почти отказала, разбих си нервите с подобен метод, но после пак се върнах в родителските плътни редички, още по-настървена.


Сега диалога се води дори спокойно, но определено твърдя, че не е само моя заслугата. Оставих го да се социализира с роднини и братовчеди и сега е по-разбран. Докато бяхме само аз и той, и света се състоеше само от мен като враг и приятел, имахме далеч повече конфликти, макар и безободни.


Сега сме разпределили територии и влияния, и само договаряме следващата стъпка.

Откровено, че изживявам много тежко емоционалното откъсване, свързано с израстването му. Всяка майка винаги живее с онези спомени, как е бавила бебето и как го е хранила, и възприема малко или много детето си като абсолютно безпомощно същество, което се нуждае от закрила. Вградена топлофикация на чувствата....щеш не щеш, плащаш процент за етажна собственост



Шегувка. Най-хубавото усещане е да видиш какво чудесно и умно човече си създал. Поздрави и уважения на съвестните и грижливи родители



Тема Re: Ами, може да си има обективни причини.нови [re: pyrx]  
Авторno name (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 16:24



аз пък почнах сама да се къпя още на 9.и не ми го побира умът подобно нещо,още повече за момче в пубертета,когато са в особено състояние.намирисва ми на едипов комплекс или на други неща,за които ще се въздържа да изкажа предположение,защото са прекалено брутални...обаче сигурно се досещате за какво иде реч.в никакъв случай не искам да прозвучи цинично,обаче 14 годишен да го къпе майка му....





Тема Re: Ами, може да си има обективни причини.нови [re: no name]  
Автор misleading (страстна)
Публикувано16.03.08 12:24



А как ли му мие пишката???И дали му става в банята???



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Авторbluefan (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 23:14



Тревожно щеше да бъде ако баща държи да къпе 14 годишната си дъщеря



Иначе тая майка явно е поредната вманиачена откачалка, кажи и го директно. От друга страна тва 14 годишно момче сливи ли има в устата ?!



Тема Re: Шокирана съмнови [re: bluefan]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.03.08 14:10



Много сте странни. Моят юнак е на почти 12 години, но ако пожелая да го къпя - няма да има нищо против - просто от мързел.

И през ум няма да му мине да се срамува от мен. Имаме си много голямо доверие, не крие нищо от мен, още се гушкаме даже, и си мечтае за деня, в който като го прегръщам - ще трябва да се изправям на пръсти... Да не би да сме извратени?

Като се замисля - какво лошо има един мъж да знае, че ще има ПОНЕ ЕДНА жена през живота му (макар и различни жени в различните му възрасти), от която не трябва да се срамува да показва тялото си?

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Шокирана съмнови [re: yниKaлнa]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано20.03.08 16:57



Никой не е извратен. Дечко обаче все някога трябва да порастне, нали? Има право на лично пространство. Сега навлиза в пубертета.



Тема Re: Шокирана съмнови [re: palatka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.03.08 17:44



Нека си пораства, аз не му преча. Точно когато навлиза в пубертета не е ли най-лошия момент да го "отбивам" и да го напъждам? Нека си запазим доверието, пък после ще видим.



"Винаги има поне още една гледна точка..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.