Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Иска ми се да Крещя!нови  
АвторTъpcя Aнreлcka Пoдkpeпa (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 01:00



Иска ми се да крещя заради моите родители. Никога не сме се разбирали особено, но с възрастта става по-зле и по-зле.

Те говорят неща, които са напълно измислени (да речем, че не съм дала някакви пари, които аз добре помня, че съм дала), при това с абсолютна убеденост и дори украса от разни (нелогични и невъзможни) подробности. Не става дума за опит за измама, а за някаква абсурдна психологическа защита във вид на нагаждане на реалността така, както на тях им се иска да бъде. Фактите, доказателствата и спомените на други хора за тях не променят нищо. Те искрено вярват в това, което са си решили, дори когато не е възможно да не знаят, че не е истина. Те не могат да приемат за възможно, че могат да не са прави, че могат да сбъркат, че може да са им дала пари за нещо, пък те да са ги похарчили за друго. Собствената им убеденост не им стига, но те говорят така изкривено и пред брат ми, с което сами се изтъкват, а мен представят като вечно заблуждаваща се и нищо не помнеща. Сигурно трябва да съм по-снизходителна, та те са стари и болни, но все пак понякога ми се иска да крещя!!!

Просто искам да си излея мъката и да питам откъде черпите вие безкраен резерв от любов и сили за справяне с подобни ситуации.

Ще обърна внимание на всички съвети.



Тема Re: Иска ми се да Крещя!нови [re: Tъpcя Aнreлcka Пoдkp]  
АвторTъpcя Aнreлcka Пoдkpeпa (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 01:24



Ако това има значение, родителите ми са на 70 и 78 години. И давамата са със заболявания. Ако има някой с родители на подобна възраст, моля да сподели дали се е сблъсквал с подобно нещо (и как се справя).

Сетих се да добавя, че когато им представя доказателства за обратното (примерно документи), те не искат да чуят и да видят, а реагират примерно с : "Айде стига си приказвала за това (е, малко по-грубичко казано) ... " или нещо подобно. Но като видят, че много се разстройвам (а аз наистина се разстройвам от тези истории) "признават", че истината е друга, но аз виждам, че го правят само формално и ме гледат почти със съжаление, което пък ме кара да се чувствам като че ли аз съм някаква заблудена/невежа/непомнеща/луда и да си задавам философския въпрос какво изобщо е реалността.

Всъщност, те цял живот са имали тази тенденция, да отричат тази част от реалността, която не им харесва. Мисля, че тя е по-изразена при баща ми, майка ми я възприе от него. Примерно, когато имаше проблеми в работата си едно време, баща ми разправяше наляво и надясно без да го питат колко голям авторитет имал в работата си.

Нямаме психически заболявания в рода, макар че за психологически проблеми май може да се говори.

Дайте съвет.



Тема Re: Иска ми се да Крещя!нови [re: Tъpcя Aнreлcka Пoдkp]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано16.09.07 11:04



Успокой се, скъпа!
Може ли да започнем с това: ти на каква възраст си и с родителите си ли живееш?



Тема Re: Иска ми се да Крещя!нови [re: Jennifer:)]  
АвторTAП (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 12:37



Не живея с родителите си.

Ще съм благодарна на конструктивни мнения от хора, които са се сблъсквали с подобна ситуация.



Тема Re: Иска ми се да Крещя!нови [re: TAП]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано16.09.07 13:20



склероза..
има старци които дори забравят че са се хранили преди малко и като дойде някой се оплакват че децата им ги държат гладни.
още по куриозен случай беше с моя приятелка- бабабй и дядо й се наложи да ги вземат в града в апартамента да ги гледат и бабата отказа да спи в една стая с дядото защото не била курва и с непознати мъже не можела да остава насаме вечер... абе чудо ти казвам.... изобщо непомнеше че това е съпруга й...
бяха запазили само спомени и стереотипи от младостта си
така че има и по-тежки случаи, и ако нещата при вас започнат да се влошават може и дотам да я докаратродителите ти


трябва да правиш разлика- твоите родители не забравят, те са загубили способността си да ЗАПОМНЯТ
а да осъзнаят това значи да осъзнаят и че не савред и че са на крачка от смъртта така да се каже- тоест мисията невъзможна
приеми че те са една торба със страхове и не им се сърди, толкова могат, а като се чувстват уязвими и стават агресивни нали атаката била най-добрата защита, а и може това да те обвиняват и ти да почватш да им доказваш каква е истината да е "тайния им метод" да разберат какво е станало без да се издават че толкова забравят, смешно но ..... много вероятно
пробвай като направиш нещо да те няма , а вместо това да им оставяш бележки- мамо оставям ти 20 лева за лекарства, обичам те : име...
така ако ти прилатгат тези плоски хитрости за да си спомнят, ще им помогнеш да нямат нужда да го правят. може тайно да започнат да си събират бележките обаче

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Иска ми се да Крещя!нови [re: Tъpcя Aнreлcka Пoдkp]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 15:23



Виж, мила, няма да срещнеш подкрепа и разбиране от хора, на които този проблем е чужд. Ще те изкарат, че ти си лошата и неблагодарната, ето на - горките възрастни родители, отгледали са я, жертвали са се, а тя...Лесно е когато цял живот си имал любящи и подкрепящи родители на стари години да изтърпиш капризите им с обич и снизходителност. Но когато те винаги са били такива-към теб, защото към други хора вероятно не са се държали така, то тогава е трудно. Всеки случай е инидивидуалнен, но мога да те уверя, че прекрасно те разбирам. Потърси една книга-"Отровните родители" на Лилиан Глас, от която се надявам да се почустваш малко по-добре.



Тема Re: Иска ми се да Крещя!нови [re: fascinating oceanid]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано16.09.07 23:23



-Как се казваше оня немец баби,дето все ни крие вещите из къщата?
-Алцхймер бабо,Алцхаймер.

като ми се доработи,сядам и чакам да ми мине


Тема Re: Иска ми се да Крещя!нови [re: Bили]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 08:01



питай ги виждали ли са крава да суче от теле?!



Тема Re: Иска ми се да Крещя!нови [re: Tъpcя Aнreлcka Пoдkp]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано18.09.07 12:13



Нормално е (каква дума избрах само...е, добре, често се случва) когато човек е болен да е раздразнителен, капризен и да разиграва околните. Така се чувства по-значим и център на събитията, от които иначе е изолиран.

Едва ли е във властта ти да промениш ситуацията, защото дори и хора, които дълги години са гледали болните си родители или баби и са се оплаквали и са били потърпевши от такова поведение, когато остареят и се разболеят започват да действат по същия начин.

Забелязала съм, че колкото повече внимание им обръщаш, толкова по-недоволни и капризни стават.



Тема Re: Иска ми се да Крещя!нови [re: Tъpcя Aнreлcka Пoдkp]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 10:56



Само не разбрах на колко години са родителите ти? Това е важно.
Аз също имам и възрастен родител и деца - пубери, така,че съм и в двете роли. Купона е пълен? Едните ме лъжат заради спорта, другия ме лъже защото не помни!


Баща ми е на 72 години. Изкуква с часове. Разкъсвам се между умелението и благодарността си към него и сегашното му "детинско "състояние. Той ми даде невероятно детство, обеспечил ме е от всякъде, страхотен човек беше и СЪМ ДЛЪЖНА да помня всичко това.Той НЕ Е ВИНОВЕН ЗА СЪСТОЯНИЕТО СИ! Има и друго. /това за кравата го знам../. Преди години бях на лекции при една много готина доцентка. Една от нейните мъдрости беше:"всички вие сте майки, не мислете, че трябва да очаквате благодарност от децата си. Те не са виновни че са ви деца, а вашето социално задължение е да ги отгледате.Запомните ли това, отношенията ви ще са като хората, а не като длъжник и "заемодател"""




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.