Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 19.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема Към тези, които още си спомнят детските книжки  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано04.11.07 14:07



Здравейте на всички. Имам едно малко странно питане, но търсих и питах на доста места безуспешно, затова сега питам и тук.
Спомня ли си някой книгата на Кенет Греъм "Шумът на върбите" ? Аз съм преводачка и като мото на една глава от книгата, която превеждам в момента, е използвано четиристишие, което вероятно е от тази книга - не съм сигурна, защото съм я чела доста отдавна. Опитвам се да немеря "официалния" му превод, тъй като е доста "завъртяно", а и нямам особен опит в превеждането на поезия. Ще цитирам тук четиристишието на английски; много ще съм благодарна, ако някой може да ми каже откъде точно е и да ме насочи към някакъв негов превод, ако има такъв. Ето го:

The clever men at Oxford
Know all that there is to be knowed
But they none of them know one half as much
As intelligent Mr Toad.



Тема Re: Към тези, които още си спомнят детските книжкинови [re: denny]  
Автор tausendwasser (besy)
Публикувано09.11.07 08:36



Умният човек от Оксфорд знае всичко, което трябва да се знае. Но никой от тях не знае и наполовина колкото г-н Тоад е интелитентен.

Малко няма смисъл, но и английският не е никак правилен.




In esprit veritas!

Тема Re: Към тези, които още си спомнят детските книжкинови [re: denny]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано09.11.07 15:25



Написах го в гугъл и ми излезе, от Шумът на върбите е, да, ето линк:




За съжаление нямам книжката и нямам идея как е преведено в нея, но предполагам,ч е можеш да я намериш в книжарниците.

Струва ми се,чеДжорджОруел е схванал всичко погрешно.НеГолемия брат наблюдава нас.Ние го наблюдаваме

Тема Re: Към тези, които още си спомнят детските книжкинови [re: ladyMarian]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано10.11.07 11:00



Намерих я вече, мерси.



Тема Re: Към тези, които още си спомнят детските книжкинови [re: tausendwasser]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано10.11.07 11:02



В проза и аз си го превеждам - това ми е работата, в края на краищата, въпросът беше дали някой има самата книга, откъдето е взето. Както и да е, въпросът вече не е актуален, справих се.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.