Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Не е ли временови  
АвторTaтko (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 09:07



и ние да стачкуваме...



Тема Re: Не е ли временови [re: Taтko]  
Авторmoli (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 10:18



ДА



Тема Заедно с учителите- данови [re: Taтko]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.10.07 11:23



срещу учителите- не. Щом има заплати за толкова полицаи, които по цял ден си бъркат в носа и "работят", само когато някой реши да прави митинг, значи ще се намерят и за учителите.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Не е ли временови [re: Taтko]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 13:52



Незнам за стачка, но започвам да си мисля за подписка на родители които са готови да съдят държавата за нарушаване на конституционни права на децата. А що се отнася до учителите - подкрепям исканията им, но не подкрепям начина - погазиха правата на детето ми - питам заслужават ли това за което се борят?



Тема Re: Не е ли временови [re: Taтko]  
Автор Ripple (невЕрваща)
Публикувано15.10.07 14:21



Стачкувах в семеен аспект онзи ден-не пусках пералня, не простирах после, не готвих, не чистих, не домакинствах грам...резултата върна ми се тъпкано:) Всичко това го свърших вечерта уморена, щото явно дрехи чисти още имало, манджа на всеки ъгъл готова, прашно било-карай..
Демек файда нямаше..
Колкото до учителите-те имат законовото право на стачка. Подкрепям ги, като стачкуваха шоферите, веднага се усети неудобството, като блокираха такситата София- всички пак клекнаха, не съм сигурна, че учителите могат да "измислят" друг начин, който да се усети.
За статистиката- и аз имам дете, градината му стачкува и си го предаваме от ръце на ръце, детегледачки викам, не е гот, но не съм сигурна, че моя евентуална стачка би помогнала.



Тема Re: Не е ли време - ВРЕМЕ Е!!!нови [re: Taтko]  
Авторleeloo (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 19:12



Нямам думи вече с тая стачка!

Децата искат да ходят на училище - и малки и големи. Жалко, че няма профсъюз на родителите, да се организираме да отидем в училищата и да се преброим - защо няма подписка ПРОТИВ!
Освен някой с роднина учител, не съм виждала друг, който да подкрепя тая простотия. Малко повече време ми трябваше да схвана, че сега протакат заради изборите - да провалят и тях и тогава вече правителството ще му стане много гадно, както е гадно на нас. Осъзнайте се бе, хора - ние сме и РАБОТОДАТЕЛИТЕ и на даскалите и на министрите! Пита ли ни някой нас? Разпределят НАШИТЕ пари. Учителите не разбират, че от тази работа само губят. Дори и да им вдигнат с 200 лева заплатата, те няма да са достатъчно за да не им пука от негативизма, който сме събрали срещу тях. Поне аз вече няма да се връзвам на учителите на децата им и ще имам изисквания към тях. Винаги съм си мислила, че синът ми е тъп и си заслужава петиците. Нищо подобно, сега вече ще държа отговорни за това учителите, ще ги държа отговорни за всяка простотия, която пише в учебниците, ще сложа на сина си скрита камера и макар да ми е трудно с времето - ще контролирам всяка тяхна стъпка! Не може така безотговорно да се отнасят към професията си, която САМИ са избрали.



Тема Re: Не е ли време - ВРЕМЕ Е!!!нови [re: leeloo]  
Авторyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 10:03



"Безотговорно" е дългогодишното ни търпение, г-жо! Ако при синът ви има лоши учители, то не означава, че всички са такива! Най-лесно е да хулиш, трудно е да се поставиш на мястото на човека до теб.Много лесно е да измисляш задължения на другия, лесно е да погазваш правата му. И нямаше ли да бъде по-лесно, ако още в началото с нас бяха тръгнали и родители.Може би не в подкрепа за искане на заплати, а за промяна на системата, на учебниците, на подбора на кадри?!



Тема Re: Не е ли време - ВРЕМЕ Е!!!нови [re: yчитeлka]  
Авторmoli (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 12:06



Не бих тръгнала да стачкувам с вас при тези условия.Бих подкрепила учителите,ако виждах поне малко желание за промяна в системата.До тук вече 3 седмици се говори само за пари.Само,че и 2000 лв. да дадат нищо няма да се промени.Децата пак няма нищо да знаят,учителите ще наглеят повече и всичко познато досега.Да не би да спрат частните уроци?Или ще издават касови бележки?Мечти...както казваха в една реклама.
300лв. заплата е малко на всеки,но положението е трагично в цяла България.
Доколкото ми е известно,обаче всички гласуваме или поне трябва да го правим...



Тема Re: Не е ли време - ВРЕМЕ Е!!!нови [re: leeloo]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.10.07 12:26



Освен някой с роднина учител, не съм виждала друг, който да подкрепя тая простотия. Единствената ми роднина учителка не е между живите, пък и не беше от любимите ми роднини, но въпреки това подкрепям стачката. Има пари за авторски права на по десет учебника годишно (какво им беше на старите по математика, химея, физика...), има пари за полицаи, данъчна администрация, която абсолютно не действа, статистически институт, от който не можеш да получиш актуална справка за почти нищо след 2005 година, здравна каса, която освен да пречи на лекарите да работят, друго не прави, а за учители няма. Е няма как да повярвам. А за ад изкарат на светло учителите доходите си, просто трябва в Закона за данъка върху доходите на физическите лица да се включи като облекчение някакъв процент от парите, които даваме за обучение на децата си. Тогава всички ще си искаме документ и учителите ще декларират тези пари. Да, ама това аз не мога да го направя. Трябва онези кибици в Министерския съвет да направят сметка и да го направят.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Не е ли време - ВРЕМЕ Е!!!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторyчитeлka. (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 10:08



За съжаление, в медииното пространство се изнася само искането за заплати. Учителите искат и РЕФОРМИ, но искат реформи с тяхното мнение, не наложени "от горе" от хора, които не са виждали класна стая.Искат диференцирано заплащане, а не "на калпак", но с разумни критерии. И искат не 35% да края на 2008г- т.е. по 60лв, а конкретно и ясно разсрочено увеличение. Но управляващите предпочитат да се подиграват. Тези първи 35% вече ги има, от "икономията " от стачкуването, а след 3 месеца е нова година и нов бюджет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.