Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:27 25.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фондация Schiller - пак и отново  
Автор Evita (непознат)
Публикувано26.09.07 17:04



Здравейте,

Дъщеря ми е родена през 2002 г. и едва след 2 години ще е първи клас. Много ми се ще да започне да се занимава с немски като пръв чужд език, потърсих информация в нета и видях, че най-добрия вариант за момента е "Фондация Шилер". Та около това имам няколко въпроса: наистина ли качеството на обучението по немски е добро? Дано се включат родители, чиито деца учат с техни преподаватели....
Скоро разбрах, че започнали да работят и с 145 СОУ в Младост - има ли родители, на които децата учат там. Не ми е познато като номер училище - чувала съм, че добри училища са 125то, 81во, но за 145то нищо не знам

Благодаря ви за отговорите





Тема Re: Фондация Schiller - пак и отновонови [re: Evita]  
Автор kopche (добро)
Публикувано26.09.07 17:39



Само, ако позволиш, да те поправя, не е Фондация, а:
Сдружение “Фридрих Шилер” за разпространение и подпомагане на изучаването на немски език.
Честно, много се дразнят, ако ги наречеш Фондация!



Иначе, да доволни сме от обучението по немски език.
Синът ми сега е 1-ви клас в 55 СОУ в Дървеница.
Писала съм и преди.




Тема Re: Фондация Schiller - пак и отновонови [re: kopche]  
Автор Evita (непознат)
Публикувано26.09.07 23:23



Мда, права си. Искрено се извинявам за грешката - неволна е.
Чела съм всичките ти постове по въпроса. Радвам се, че си доволна от обучението по немски - това наистина е много важно. Аз за момента съм пред дилема, дали да запиша детето си в 145 то СОУ в Младост, защото местата за класа в 55то, набор 2002, отдавна били свършили.


Притеснява ме факта, че самото учлище е с лош имидж относно образованието като цяло и може да се окаже в даден момент, че детето ми учи само немски, а с всичко друго изостава.



Тема Re: Фондация Schiller - пак и отновонови [re: Evita]  
Автор kopche (добро)
Публикувано27.09.07 11:45



Ами, да притесненията ти са основателни.
По същата причина, аз бях недоволна от 133 ЦДГ в Изток, където децата от предучлищната подготовка към Шилер, бяха разпределени.
Немският беше ОК, ама всичко останало- тотално занемарено. Като подготовка, като оношение и пр.
Почиваха на лаврите, че получават деца от Шилер, иначе са под всякаква критика!!





Тема Re: Фондация Schiller - пак и отновонови [re: kopche]  
Автор Evita (непознат)
Публикувано27.09.07 16:13



Именно заради това си мисля, че ще се окаже, че е по-добре да отиде в по-добро училище за всички останали неща, а пък за немския да търся друг вариант - Алианс или нещо подобно...
Как минават иначе първите седмици на първолачето? Там стачкуват ли?



Тема Re: Фондация Schiller - пак и отновонови [re: Evita]  
Автор kopche (добро)
Публикувано28.09.07 22:11



Да, стачкуват, но не и учителите на Шилер.
Те и няма май за какво.....


Та, по време на стачката си карат само часовете по немски език. Нямат нищо друго от българската програма.
За лош късмет, от два дни сина ми е пипнал някакъв вирус, та последните два дни ги изпусна изцяло.




Тема Re: Фондация Schiller - пак и отновонови [re: kopche]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 12:20



Ima li B Schiler predu4ilistna grupa,sastoto deteto mi ne hodi na detska gradina i mi se iska da kara predu4ilistnata podgotovka v u4iliste a ne v detska gradina,kadeto vsi4ki deza ste se posnavat,a moeto ste e novodo6lo? I as sam se naso4ila kam parvi esik nemski-vipusk 2002,no taersja predu4ilistna ,a ne 1-vi klas





Тема Re: Фондация Schiller - пак и отновонови [re: mama]  
Автор molokov (koktail)
Публикувано17.10.07 15:53



има в две мисля детски градини - а не в у-ще

искам да Ви уведомя, че до мин. година имаше групи от 4 годишна възраст.

от тази год. са ги махнали, и има от 5 год. т.е. вашето дете тръгвайки на 6 в предучилищната група, е малко вероятно да е ново, но пък е възможно да е по-назад от другите деца...



Тема Re: Фондация Schiller - пак и отновонови [re: kopche]  
Автор molokov (koktail)
Публикувано17.10.07 15:58



а беше ли в детските им градини

как беше?

и как е в у-ще?

като почне де





Тема Re: Фондация Schiller - пак и отновонови [re: molokov]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 02:14



Kakva e tasi predu4ilistna grupa sa 4 godi6ni??????






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.