Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 31.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Стачката от 24.09 и детските градини?  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано15.09.07 10:32



Ако започне такава стачка, какво ще чиним тези с децата, които посещават градина?/за тези дето нямаме баби...става кофти/


От сега го мисля! Болнични ли, що ли...а тези дето имат собствен бизнес и са зарити с работа...а дете не може да се води на работата...ужас!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: Стачката от 24.09 и детските градини?нови [re: makeover]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано15.09.07 11:44



Ние си го водихме по работите миналата седмица, когато се оказа, че градината е в ремонт и почва от 10-ти, а не от 1, както се очакваше. Явно пак ще се редуваме да го водим на работа, като почне стачката.

Струва ми се,чеДжорджОруел е схванал всичко погрешно.НеГолемия брат наблюдава нас.Ние го наблюдаваме


Тема Re: Стачката от 24.09 и детските градини?нови [re: makeover]  
Автор babaToHka (2 в 1)
Публикувано17.09.07 18:08



Нашата детска ще стачкува. Това няма как да не предизвика напрежение и голямо неудобство за родителите, но въпреки всичко ги подкрепям изцяло!

Пий си кукумицина, жено!


Тема Re: Стачката от 24.09 и детските градини?нови [re: makeover]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано18.09.07 09:18



еми ти сещаш ли се за друг начин и теб да те ангажират в протеста?
... на всяка стачуваща учителка колко косвено стачуващи/подкрепящи родителя се падат... та така
бъди активна (ако си с тях и против тях) и всичко ще приключи бързо
хе баш на теб ли ги обяснявам

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Стачката от 24.09 и детските градини?нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано24.09.07 09:57



Учителите да се готвят, след като им се изпълнят "исканията", разбира се в разумни граници....за нашите "РОДИТЕЛСКИ ИСКАНИЯ"! А те ще са сериозни и безкомпромисни!!! Така че УСПЕХ! И до скоро виждане на родителските срещи!!!
Цинизъм е да се използват децата за заложници!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: Стачката от 24.09 и детските градини?нови [re: makeover]  
АвторБaлoни (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 11:58



Явно уважаеми г-н "Лукс", по цял ден бродите из форумите! Не е лошо !Но и ние, учителите докато стачкуваме имаме тази възможност!
Отговарям Ви и тук! С тези закани може да виреете само във вашия офис или пред гувернантката Ви!Колегите ще Ви посрещнат с удоволсвие на учителските срещи, ! И какво от това!? Умряхме от страх!


Много ми е интересно какви искания ще изложите. Крайно време е и вие да изкажете мнение. Може пък и да ви чуят ТАМ ГОРЕ! Не е лошо да се оплачете от липсата на учители, когато децата ви се изпращат от помощен персонал/180лв.ЗАПЛАТА!/; когато с уклад 1.29лв. на ден на дете, трябва да се правят чудеса с менюто, когато в групите вместо норматив 22, има по 32 деца, когато Ви се молим за 2 лв. за театър, после вие забравяте и ние ги плащаме, когато 70% от майките са "самотни и соц.слаби", а се возят на Мерцедеси, когато вместо ремонт, общината изпраща 4 баки боя и учителките боядисват, и т.н.т. ИСКАЙТЕ, има какво да се иска и ние ще ви подкрепим!



Тема Re:ползвайте възможностите на нета, моля))нови [re: Бaлoни]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 13:18



Ако кликнете на ника ми ще разберете повече за мен! Даже и пола ми))...имам и сайт))Ами бродя по нета))...нали сме заложници, арестанти)) ...с малката де 5 годишната!
Нямам нищо против да се увеличи таксата за Детските градини....това обаче е работа на едни други хора)) Като преценят, като излезе закон, супер, плащаме новата такса!
Каквото мога съм подкрепила с дарение...имам си и сертификат за това))

Обаче съм безкомпромисна към дъщеря ми "учителката" да се обръща с "Мариноооо!", когато детето я моли да и закопчае ципа да и се отговаря "Майка ти да те научи!"/и то ходи и му е студено навън!/. Когато искам ония прословути тетрадки по 20лв. за да видим какво са писали и учили 4годишните/адски съм против тия помагала!!!/ за тази възраст! - учителката да се прави на разсеяна, а когато твърдо застанахме да си ги вземем...се видя, че те са си чисто нови!/само с 1-2 изписани листа!/оправданието...ами то детето Ви отсъствало...айде бре))/. Безкомпромисна съм да виждам как учителката напуска през задния вход градината, а лелката се прави на ударена, като и казвам..."Извикайте моля, еди кой си!"))...и се чуди къде да се почеше! Безкомпромисна съм към нехайството, когато дечкото бил паднал в градината и 3 часа го държат само с изплакната с вода рана, дълбока и кървяща. В 17ч. я вземам и се ужасявам. Тя играе на всичкото отгоре и в пясъка. Питам какво става, защо не са се обадили за да я заведа аз на хирург след като мед. пункта им бил заключен, защото по кофти обстоятелство точно в този ден мед. сестрата я нямало и не можели да намерят ключа?!? Затова няма превръзка и промивка с кисл. вода и риванол...най-малко! Тичаме на лекар, бият и тетанус,промивки и пр. Лекарите цъкаха като швейцарски часовници на нехайството!
Да продължавам ли да изброявам?



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: А ако сте доблестен човек...нови [re: Бaлoни]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 13:21



...може и да се регистрирате, с данните си))...аз не се страхувам от това! Така, че мнението Ви е невалидно де факто!))



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re:пропусах за следобедните сапунки!нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 13:44



Сериалите...учителкиет си ги гледат тия тъпотии и ги слагат по столчетата и не им дават да мръднат, защото шумели и не чувала!/представете си!/ Когато си е у дома през седмицата сама ми казва..."Аа ние това го гледаме в детската градина!"
Нещо да коментирате?
А нещо с хорцата и песничките хич ги няма децата! Я хващайте акордеоните и музика и песни да се разнасят от стаите!

А не да ми пробутвате - платените народни танци, платен футбол, плуване, худ. занаяти....
Не сикривя душата има и свестни възпитатели, например викат за заместване една г-жа, Петрова се казва, пенсионирана учителка...ами децата като я видят търчат гушкат я, и тя за всяко има прегръдка и добра дума...като пиленца са около нея...не можеш да ги откъснеш! За мен е празник като я видя там)) Е, да тези, с претенциите хич не я дишат! Защо ли?

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: А ако сте доблестен човек...нови [re: makeover]  
АвторБaлoни (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 13:49



Уважаема госпожо, /не бързай да се ядосваш, казвам го БЕЗ ирония/,
Всичко това, което ми описа, ме ВТРЕЩИ!!!!!!!!!!!!!! сРАМУВАМ СЕ ОТ "КОЛЕЖКАТА" И ти се извинявам, но признай си , че и ти тръгна много"нахъсано"!
Тези неща се случват в детските градини, не го отричам и именно заради такива "колежки", вие родителите имате това отношение и сте прави.
Аз също съм родител, имала съм проблем с колежки. Въпросът е, че има и много капризни родители, които не само ме довеждат до лудост, но и ме унижават!!!
Добре, при тези инциденти и безхаберие, не се ли опита да говориш и с директорката! Трудно е да се изпълни всичко подадено от МОН. Според хорариума, Под.група имат 25 ситуации седмично....! Да, де но има дни, в които дечицата искат и да поиграят! Но празна тетрадка...! Децата падат често и на мен се е случвало, но -1. веднага се обаждам на родителите;2. взимам ВСИЧКИ възможни мерки./нима "тази" не е могла да отиде да купи кис.вода?!3. детето се успокоява /гушка/, и е под наблюдение докато дойде мама.
Уважаема, вярвай ми, не всички сме като "ТАЗИ"!



Тема Re: Да!нови [re: Бaлoни]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 13:59



В клуба на "бъдещи и настоящи майки " току що се вихри една тема за ясли и там им казах , че аз за всичко се обръщам към Директорката! 85-то ОДЗ, Дружба 2, Петрова!
Първо вербално, когато трябва и с писмени жалби....и така сме вече 3-та година)) Последното беше /преди седмица, за обръщението "Маринооо!" Да, знам че г-жа Георгиева/едната от учителките и не може да ме диша защото отказвам да комуникирам с тях след масовите изцепки!/понякога наистина тя има странни отклонения в поведението, оперирана е и от щитовидна жлеза, което ме навежда намисълта за прекомерна изнервеност и може би е редно да спре с тази професия...но...не знам!/
Факт - 2 майки вече си махнаха децата от групата...едното го пратиха без време в предучилищна , в училище...само да не тормозят детето..., другото го преместиха в друга градина!
Та затова чакам родителската! Защото стояха като безподобни мастити и ни се усмихваха иронично за стачката! Е , така не става! Затова и аз така....не визирам хора, които не познавам и нямам нищо против други учители! За заплатите също....виждам че е безобразие....но тази пошла наглост няма да простя!
Знаете ли в градинките как и другите родители се оплакват, ама никой не смее да каже нещо! Те са и млади , аз съм на 45....малката ми е от стара коза,яре....и нещата са ми ясни и не ме страх от никой!
Сега разбрахте ли ме?



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re:Лошото обаче...е, че...нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 14:04



Директорката им е много рядко в градината! Факт....и това също ме дразни...все е по отпуски, болнични. И тогава учителките се подхилкват и вдигат рамене...ами не знаем когаще дойде, чакайте си я! Те и нямат особен респект....и това съм и го казвала! Естествено пред нея сигурно са по ниски от тревата...абе лицемерие...какви игри се вихрят не знам....
От родителите съм , които си води детето в 8.30 и го вземам преди 17 часа...понякога и често наобяд....дори не спи там...особено през лятото заради жегите....мдааа....нещата са сериозни!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде



Тема Re:Лошото обаче...е, че...нови [re: makeover]  
АвторБAЛOHИ (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 14:38



Повечето директорки на държавни градини имат "плаващо" работно време и определени дни за приемани на родители! Факт! Учителката, която е оперирана, е защитена от закона и никой не може да я мръдне! Факт! За да бъде уволнена една учителка пътеката е ТРУДНА И ТРЪНЛИВА. Много директорки с години се влачат по съдилища! Трябва да има поне 3 писменни жалби от родители! Освен това, имате инспектор по предучилищното образование в общината! "Висшите" органи, които отговарят за нас са ст.експерт по ПУВ в Инспектората на пл. Възраждане /ІVет.стая417/ - Б.Калева и В.Василева, които по сигнал могат да предизвикат проверка. Извини ме....а, опита ли се да говориш с тях човешки, не от позиция на силата?



Тема Re:Лошото обаче...е, че...нови [re: БAЛOHИ]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 14:55



Има една клубарка от клуба , където влизам най-често 'клуба на разведените", /модератора де))/, та нейното мото е:
"Който не разбре мълчанието ви, няма да разбере и думите ви!"

Честно ще кажа...има едни такива хора дето въобще не искаш да говориш с тях! Дето просто не те кефят!))) Флуиди! Така са се поставили...а и като се прибави и моя характер....никакъв шанс! Сори))

С директорката се разбираме по човешки....ама когато се улучим))

А и всяка човещина ти се изпарява, когато ти бутат под носа листчето с предупреждението да не си водиш детето и подпис ти искат даже! Човещина щеше да бъде да се извинят предварително за неудобствата, които ще бъдат причинени, да се прояви разбиране...абе да те замангелосат някак си, та дори и да кажат ..."все пак ако някой е много на зор нека да доведе дечкото"...ние така или иначе ще сме тук/та дори и със суха храна/....разбирате ли, има начини! Те въобще не ни спечелиха за каузата си! Родителите , повечето май се чувстват като заложници и изнудени заедно с децата! Не може скръстените ръце на някой и клатенето на глава да те предразположи за нечия кауза!/Но да не се повтарям!/



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re:Лошото обаче...е, че...нови [re: makeover]  
Авторбaлoни (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 15:57



Права си за поведението. А това със сухата храна няма как да стане, повярвай ми. Точно в това е проблема, че ако се получи договаряне с г-н министърчето/и по-точно със станиШЕФчето/, би могло да се изготви критериален списък, според който твоята "кисела "госпожа ще вземе 1лв.34ст. увеличение, но учителки, които работят от сърце и душа да достигнат далеч по-висок праг/примерно 600лв./.Така ще се получи сериозна разлика-за едни стимул за работа, за други стимул сами да си отидат.И така, като дойде едно кадърно младо същество с висше образование и покаже, че иска и може да работи, да има право да вземе "тавана"! Не е ли така? А сега млади учителки няма. При нас търсим 2; в предишната ми детска градина още работи пенсионерка на моето място.Е как да работят за социална помощ?



Тема Re: новини от последния час!нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 16:19



Разхождаме се с малката,за хляб отивахме...и минаваме покрай детската. В 15.20ч, цялата тумба от учителки тържествено и надуто напуска заведението....гледах ги в очите с насмешка! Те не комуникират....на 10м. няколко майки с децата...извърнаха глава!

Великите учителки с гордо вдигната глава...щото те сега са неземни...минаха покрай нас и се разделих ана 2 групи...едната отива към спирката, другата към квартала....ама на групички))

Та възникна у мен въпроса...Така като стачкуват, до колко ли часа трябва да си отчитат работното време в градината? Защото сутринта са от към 9 часа....пък сега не са претоварени с деца? Едната майка ми каза, че и вчера са се изнизали към 14,30!

А тоалетите съвсем не им бяха от магазини втора ръка))
И въобще как да им кажеш , че така не се стачкува....ама глей им акъла, па им крои...хахах))
Много ме дразнят лично мен тия постановки....та ако ще да не съм права!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде



Тема Re: Стачката от 24.09 и детските градини?нови [re: makeover]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано27.09.07 02:31



И ние сме от тези,дето имаме всичко на всичко една баба(да ни е жива и здрава още дълги години),че е и на далече от нас...
Отгърмях 1 седмица от платения отпуск и толкова...какво да му мисля...
Подкрепям учителите,защото имат право...
Стандарта ни е най-нисък в цяла Европа...
По-назад сме даже от Албания..
И министър-председателя вместо да обяснява как нямало пари да се понапъне да обясни защо аджеба сме на този хал?!?
И да се замисли дали не е време да се омита барабар с всички некадърници от това злощастно правителство!



...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: новини от последния час!нови [re: makeover]  
Авторбaлoни (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 09:59



ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, стига де! От къде събра този хъс? Гледали надуто, ами явно на теб ти харесва да гледат в земята. Аз лично гледам майките в очите! И колкото по-надута е една майка, толкова по-надуто се държа и аз! Това,че си огорчена от една некадърна учителка те прави зла/не се обиждай/. Не всички сме такива.Много ми се ще, да ми дойдеш на гости/но за съжаление сигурно не може/ и да видиш как ме гушкат дечицата и как приятелски си говоря с майчиците.
Що се отнася до часовете, всеки ден в 9ч;12ч.;15ч от всяка градина се дават сведения в инспектората. Нали се сещаш, че всеки ден тези учителки губят по 15лв.,въпреки че са в градината. Ами още 1;2 дни и ще са без заплата.



Тема Re: начина!нови [re: бaлoни]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано27.09.07 10:25



Не не ми харесва никой да гледа в земята! Не...и аз не съм от тези, които броят камъните)) Но номера е точно в това: "Колкото по надуто те гледа някой, не да връщаш със същото , а да отидеш дето се казва и да приложиш момента на изненадата))..."Здравейте, разбирам, че Ви причиняваме неудобство...но мога ли да споделя с Вас....и.т.н." Мдааа...психология му се вика)) Обръщане на играта, метод, стратегия, тактика....ама като си го нямаш вътрешно, няма как да се получи)) Или ако някой н ете подготви!
Едно време в Щатите , евреи са ме учили на"Работа с клиенти", "Поведение в екстремни ситуации", "Работа с различни възрастови групи" , и т.н. Някои хора имат този усет природно...но за тези, които го нямат, може да се усвои, ако има кой да ти открехне завесата))
И затова сега е тази психолохическа битка с управляващите/дето са си и те маскари/, ама са по-напред с материала с тия хватки! А Такева бързайки, пропусна този момент....да положи стачката на едни други основи! А не юруш на шушулките, защото трябва сега да стана:Ела изгрейййй!))) И ще го отнесат самите учители в края на краищата ....за съжаление!
Не знам дали ме разбирате какво искам да Ви кажа...надявам се!)) Има една такава наука дето изучава и "Психология на стачките"....мдааа
А иначе имам впечатление и за прекрасни учители....в някой от форумите разказвах за такива учители дето децата ги гледам как тичат и ги гушкат....на рождения ден на щерката в Макдоналдс имаше такива поканени и присъстващи представители)) ...ама те не бяха нейните госпожи)) За съжаление!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 27.09.07 10:29.



Тема Re: начина!/продължение/нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано27.09.07 10:40



Понеже и аз преподавам)))...парадокс, но имам мое частно учебно и професионално студио))...та, на моите хора им казвам една случка, която ме втрещи навремето .
Годината е 1994, града Ню Йорк, скъп ресторант)) На масата отбрано общество, аз малко ни в клин , ни в ръкав...все пак съм отрасла в Кв. Красно село))...пак си е село де)) Та, до мен настанен /нали знаете надписани листчета кой къде да седне))/, един евреин, от тези с масурите и черните бомбета...та той ръководител на счетоводството на човека, който даваше вечерята!

Като мина време и се поразговорихме се осмелих да му задам един въпрос /с моя тогава английски с шопско наречие)))/. Въпроса ми беше -'Моля Ви, кажете ми с какво са толкова престижни - престижните университети, например Йейлския, Кембридж, Оксфорд и т.н. Защо се водят такива? Аз като разсъждавам какво ли толкова учат, освен , че са за отбрани хора))...че математиката си е математика, физиката- физика...точни науки? Кажете ми ?....

Той се усмихна и ми сподели следното:'Да , права сте...ето и във Вашия университет се изучават същите науки. Разликата е в това , че всичко се изучава под МЕТОДА -с това, което получаваш като знание , да успяваш да МАНИПУЛИРАШ света около теб, така, че света да ти служи на теб. Затова от там излизат неслучайни политици, юристи и пр.!!!"

Те , евреите...тия по източното крайбрежие не говорят много....ама ми даде голямо домашно!)))

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 27.09.07 10:44.



Тема a kade e moralatнови [re: makeover]  
АвторBaba Jaga (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 03:45



Manipulazijata ot pragmati4na gledna to4ka e opravdana,no ot eti4na......


Moja bratov4edka e asistent v Oxford-mlada gena,otide sgar4ena ot balkanski kompleksi otnosno nivoto si i s oblek4enie ve4e otkri,4e podbora na u4astite se dargi letvata navisoko......njama vraskari,ima uvagenie kam tradiziite,prepodavatelite i respekt kam samija predmet,a ina4e i tam hodjat v toaletnata i sled sapoi povrastat........... S edna duma ravinat vi e dal doma6no,ama ne ste go rasbrali,nali angliiskija vi e bil s 6opsko nare4ie.......patrizijat nikoga njama da prisnae svoeto shodstvo s plebsa,sastoto togava matematikata ste si e matematika,a fisikata-fisika.....a toi iska da vi upravljava,naso4va,eksploatira,vaprosat e ,dali ste se ostavite da badete manipuliran????????
Isvan tasi tema.......pitah se,ako moeto dete e v gradinata i pri gospogata na va6eto,dali sa men ste e po-vagno da se oplakvam na direktorkata ili bih smenila detskoto savedenie.......Pitah se i ako darga 4ak tolkova na opredelen tip vaspitanie,dali njama da e po-sigurno da go vaspitavam az li4no ili pri lipsata na takasva vasmognost poradi edna ili druga pri4ina,dali ne bih naela srestu saotvetnata suma podgotven i otgovoren personal da isvar6i saotvetnata pedagogo4eska deinost varhu moeto dete.........Ne moga da si otgovorja,kakvo bih napravila na va6e mjasto,no sas sigurnost njama da imam nahalstvoto da postavjam va6ite pretenzii sa sme6nata suma ot40 lv na mesez( sa sravnenie ste kaga,4e pri nekvalifizirana bava4ka tesi 40 leva otivat sa 2 dni i v sumata ne vlisa transporta na bava4kata,hranata sa va6eto dete i eventualno sa gospogata).Taka 4e -da u4itelite trjabva da si var6at sadalgenijata,no pri pologenie 4e gledaneto na va6et0 dete e subsidirano 19 ot 21 vasmogni dni,si sapasete visokomernoto povedenie i pretenzii sa dnite,kogato ste plastate edni evropeiski zeni ot po da re4em 600 euro na mesez,sega ste v posizijata na hraneniza ot ostanalite danakoplatzi i isobsto njamate moralnoto pravoto da komentirate u4itelkata na va6eto dete.Vie srestu kakva suma ste dundurkate po 8 4asa na den 30 deza na po 1-5 godini?Az li4no-srestu nikakva i se preklanjam pred tesi,koito go pravjat sa 200 ili 300leva.
Sa svedenie mojat sin posestava6e 4astna detska gradina,podbrana predvaritelno,s 10 deza v grupata i 2prepodavateli +2 lelki v grupa....e ne struva6e 40 leva i verojatno saplatite im bjaha po-visoki,no njamam oplakvanija sa 3-te godini,iskarani tam!!!!!



Тема Re: 40-те лева...нови [re: Baba Jaga]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано20.10.07 10:19



...за градините са определени не от нас родителите! Нека ги вдигнат цените..., но така или иначе ние си доплащаме с дарения и други събирани суми!
Пишете моля Ви на кирилица, трудно се чете на латиницата!
Благодаря!

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде



Тема Re: Да!нови [re: makeover]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.10.07 10:39



Съгласна съм, че учителката е трябвало да покаже на детето как да се закопчае, но наистина не виждам защо трябва да пишеш жалба за "Марино-о-о". Какво нередно видя в това обръщение? Според мен си е съвсем според правилата.



щото аз няма да понеса ако другия ме обича повече мене...

Тема Re: Да!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано21.10.07 11:11



Самото дете е притеснено, оплаква се и казва, че не иска да и казват така....чувства се обидена, все пак детето се обръща към нея с Госпожо, а не и казва : Георгиева))
Ама тоя проблем го оправихме))....а иначе в контеста на разкрилата се реалност в наше заведение май е повече от нормално))


А ти какво си се зачела в "стари вестници"))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Да!нови [re: makeover]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.10.07 18:26



Ми, обясни на детето, че това си е съвсем правилно от гледна точка на българския език. Съвсем сериозно говоря.

Аз на моята щерка така и завършвам името на -о, защото така е правилно. Чета стари вестници, щото нещо умирам от скука.

щото аз няма да понеса ако другия ме обича повече мене...

Тема Re: Мила госпогонови [re: makeover]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 08:34



ма много ви е 4увствително детето

, нуждае се от специално внимание......поне гувернантка,а и в шератон има курсове по светски маниери за благородни девици и бадещи хай-персони....Не си губете времето с остарялата ни образователна система и тези невьзпитани у4ителки,които използват прости грамати4ески обращения кьм Вашето ськровище!!!!!!!



Тема Re:каке, айде беж на площада!нови [re: kaka]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано22.10.07 11:55



Закъсня, да не те глобят лидерите ти!))



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Да!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано22.10.07 11:57



Аз тази госпожа си я знам, защото 2 жалби съм писала с/у нея...просто защото не и е там мястото! Та, знам защо е и това отношение....анадъмо?))



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Njama!Wsela sam so otpuska..sa da propagandiram wнови [re: makeover]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 09:29









Тема Re: След стачката!нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано05.11.07 11:15



Родители, какво е отношението на учителите в градините и училищата към децата и родителите след стачката?

Повдигам този въпрос, защото при мен се случи, точно това, което очаквах , за съжаление. Даже се разочаровах, че не се прояви повече разум от страна на възпитателката на дъщеря ми в детската градина. Искаш ми се някак си да се изненадам...ама не би))

Накратко:Днес заведох детето за първи ден на градина след стачката. На поздрава ни за "Добро утро", ме посрещна смръщеното лице на учителката и , и тирада от рода: "Как имам очи да водя детето си на градина след изказването си по БТВ и мнението ми за стачката! Какво да очаквам сега да ми гледат детето, как не ме било срам и пр."

Изслушах я и не взех отношение по въпроса пред нея, лошото е , че го направи пред детето, което се притесни, но аз и обясних на малката /5г./ пред госпожата: 'Ако госпожата не се грижи за теб и ти прави нещо лошо отиваш и казваш на госпожа Петрова/директорката/ или им кажи че ще кажеш всичко на мама и тате!". Детето кимна утвърдително, учителката гледаше....да не казвам как...)))

Отидох при директорката и я запознах със случая, после написах и пуснах и жалба срещу учителката, където упоменах, че ако някой има някакви лични претенции към мен има си законен ред за излагането им. Директорката се съгласи , че това е недопустим акт и веднага взе мерки...ще видим как ще се развият нещата)) Другата седмица са родителските срещи!

Засега детето е спокойно и нямам намерение да я местя в друга група, защото съм на принципа, когато има проблем трябва да си упорит и да го решаваш на място! С хората, с които е този проблем))

Надявам се , че ако си имаме работа с истински професионалисти, те ще превъзмогнат субективизма си и ще си вършат работата! Ако не им харесва...знаят също начина...)))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде



Тема Re: След стачката!нови [re: makeover]  
АвторPoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 14:16



Евала!



Тема Re: По Сталински!нови [re: makeover]  
Автор tausendwasser (besy)
Публикувано06.11.07 08:37



Я вземи е я увОлни таз проклета даскалица!Тя ще ти приказва на теб!
Само пощади директорката, че няма да има до кого да изпращаш жалби!
Можеш да отвориш и ли4на(само за твоите нужди) детска градина, където да правиш родителски срещи всеки ден, там към детето ти ще се обръщат с ВАШЕ ВЕЛИЧЕСТВО....

Не си забравяй обаче и хапченцата срещу климакс, че само с жалби няма да си оправиш вълните......

In esprit veritas!

Тема Re: По Сталински!нови [re: tausendwasser]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано06.11.07 09:23



Е, как значи рошави по характер)) даскалки да се ерчат...а ние да вдигаме чинно ръчичка с две пръстчета и да питаме "Моля, другарко!"...Така ли? Хахаха...не съм в климакс, сори, тук не улучи!
По площадите имаше повече от въпросния възрастов тип)))

Няма нужда от дразги ...нали? А само от хладнокръвно и постъпателно освобождаване от излишните елементи в системата Ви!)) Защото там има и страшно свестни хора!

Ма я какви нервнички се върнаха на работа...хахах))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде



Тема Re: Радвам се за теб!нови [re: makeover]  
Автор tausendwasser (besy)
Публикувано06.11.07 14:34



системата Ви!
Точно, за да няма в системата НИ(щом имаш дете и ти си вътре, нали така?)само на преклонна предпенсионна възраст, трябва стимул-не само финансов, но и ясни изисквания.....
Хайде сега, без да се пениш, кажи , какви изисквания би предявила към учителите на твоето дете и каква заплата би отпуснала( аме не популистки и с извинения за вътрешния ни продукт, защото на този принцип Станишев съвсем никакъв брутен продукт не произвежда и няма и 1 ден стаж в никаква област, освен частно партийната си-която не ме топли!)
Още по-важен въпрос, как би диференцирала училищата, за да стане ясно, кои от тях са реномирани, та за да получат там учителите по-високи заплати, а учениците -по-добри преподаватели?

In esprit veritas!


Тема Re: Ноу хауто...)))нови [re: tausendwasser]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано06.11.07 14:47



..Го давам само срещу патент и заплащане!


Аз съм от пазарната среда))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Ноу хауто...)))Стискай си го!нови [re: makeover]  
Автор tausendwasser (besy)
Публикувано07.11.07 08:53



Ама накрая и твоите, и моите дЕца ще трябва да учат със СБРАНИ ОТ КОЛ И ВЪЖЕ, а аз съм защитник на диференциациите.....
Центърът на София, например си е все още на определене класа хора(по финансови причини), кв.Изток(,където съм се настанила трайно и аз), също не допуска много,много странни екземпляри,но останалата част......не ми се говори!



In esprit veritas!

Тема Re: Ноу хауто...)))Стискай си го!нови [re: tausendwasser]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано07.11.07 10:00



За Държавните училища скоро няма да има оправия! Това мисля никой не се заблуждава....за съжаление! Евентуално по-голям родителски контрол може да внесе малко дисциплина и сред работещите по училищата! Картинката в общи линии е мрачна...колкото и да не ми се иска да споделям това на глас))
Е, на този твоя колега ))) Панов, голямата щерка се изучи в Италианския колеж , малкия също сега е в частно училище...няма друг начин!

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде



Тема Re: Ноу хауто...)))Стискай си го!нови [re: makeover]  
Автор tausendwasser (besy)
Публикувано07.11.07 14:23



За Държавните училища скоро няма да има оправия!
Това ме тревожи, защото не искам децата ми да живият сред невежи, нито в барокамера!
Не вярвам, че ще се промени системата на образование с родителски контрол, защото няма кой пък да контролира разни тъпи родители със самочувствие....
Ти като говориш за Италианския......е,върви и виж понякога родителите с какви возила се извозват и от тях, каква музика се чува пък после ще си говорим...


Панов не ме вълнува!Аз пък познавам жената на КОКЛИН(и каякво от това)

In esprit veritas!

Тема Re: ми щото се предполага...нови [re: tausendwasser]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано07.11.07 14:48



...че архитектите са хора с пари и положение))....а не като нас -бедните гримьори!)))


Казвам ти за мен положението е безнадежно! Със стари еди какви си нов бардак не става!

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 07.11.07 14:49.



Тема Re: ми щото се предполага...нови [re: makeover]  
Автор tausendwasser (besy)
Публикувано07.11.07 16:31



Недей да хленчиш, недей да страдаш.....Не ти вЕрвам, че си бедна!!!!


Анджек, де.....за новия бардак, трябват нови к...ви!Да сменим И сводника, и гредите на бардака.....предлагам аз!И не се лъжи с частните училища-в някои отношения имат предимства, но нищо повече(личен опит).А Италианският лицей не може да пръдне на х-я на Английската(извинявай за езика!),даже и на немската и френската-доколкото чувам

In esprit veritas!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.