Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 19.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Стачката от 24.09 и детските градини?  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано15.09.07 10:32



Ако започне такава стачка, какво ще чиним тези с децата, които посещават градина?/за тези дето нямаме баби...става кофти/


От сега го мисля! Болнични ли, що ли...а тези дето имат собствен бизнес и са зарити с работа...а дете не може да се води на работата...ужас!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: Стачката от 24.09 и детските градини?нови [re: makeover]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано15.09.07 11:44



Ние си го водихме по работите миналата седмица, когато се оказа, че градината е в ремонт и почва от 10-ти, а не от 1, както се очакваше. Явно пак ще се редуваме да го водим на работа, като почне стачката.

Струва ми се,чеДжорджОруел е схванал всичко погрешно.НеГолемия брат наблюдава нас.Ние го наблюдаваме


Тема Re: Стачката от 24.09 и детските градини?нови [re: makeover]  
Автор babaToHka (2 в 1)
Публикувано17.09.07 18:08



Нашата детска ще стачкува. Това няма как да не предизвика напрежение и голямо неудобство за родителите, но въпреки всичко ги подкрепям изцяло!

Пий си кукумицина, жено!


Тема Re: Стачката от 24.09 и детските градини?нови [re: makeover]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано18.09.07 09:18



еми ти сещаш ли се за друг начин и теб да те ангажират в протеста?
... на всяка стачуваща учителка колко косвено стачуващи/подкрепящи родителя се падат... та така
бъди активна (ако си с тях и против тях) и всичко ще приключи бързо
хе баш на теб ли ги обяснявам

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Стачката от 24.09 и детските градини?нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано24.09.07 09:57



Учителите да се готвят, след като им се изпълнят "исканията", разбира се в разумни граници....за нашите "РОДИТЕЛСКИ ИСКАНИЯ"! А те ще са сериозни и безкомпромисни!!! Така че УСПЕХ! И до скоро виждане на родителските срещи!!!
Цинизъм е да се използват децата за заложници!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: Стачката от 24.09 и детските градини?нови [re: makeover]  
АвторБaлoни (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 11:58



Явно уважаеми г-н "Лукс", по цял ден бродите из форумите! Не е лошо !Но и ние, учителите докато стачкуваме имаме тази възможност!
Отговарям Ви и тук! С тези закани може да виреете само във вашия офис или пред гувернантката Ви!Колегите ще Ви посрещнат с удоволсвие на учителските срещи, ! И какво от това!? Умряхме от страх!


Много ми е интересно какви искания ще изложите. Крайно време е и вие да изкажете мнение. Може пък и да ви чуят ТАМ ГОРЕ! Не е лошо да се оплачете от липсата на учители, когато децата ви се изпращат от помощен персонал/180лв.ЗАПЛАТА!/; когато с уклад 1.29лв. на ден на дете, трябва да се правят чудеса с менюто, когато в групите вместо норматив 22, има по 32 деца, когато Ви се молим за 2 лв. за театър, после вие забравяте и ние ги плащаме, когато 70% от майките са "самотни и соц.слаби", а се возят на Мерцедеси, когато вместо ремонт, общината изпраща 4 баки боя и учителките боядисват, и т.н.т. ИСКАЙТЕ, има какво да се иска и ние ще ви подкрепим!



Тема Re:ползвайте възможностите на нета, моля))нови [re: Бaлoни]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 13:18



Ако кликнете на ника ми ще разберете повече за мен! Даже и пола ми))...имам и сайт))Ами бродя по нета))...нали сме заложници, арестанти)) ...с малката де 5 годишната!
Нямам нищо против да се увеличи таксата за Детските градини....това обаче е работа на едни други хора)) Като преценят, като излезе закон, супер, плащаме новата такса!
Каквото мога съм подкрепила с дарение...имам си и сертификат за това))

Обаче съм безкомпромисна към дъщеря ми "учителката" да се обръща с "Мариноооо!", когато детето я моли да и закопчае ципа да и се отговаря "Майка ти да те научи!"/и то ходи и му е студено навън!/. Когато искам ония прословути тетрадки по 20лв. за да видим какво са писали и учили 4годишните/адски съм против тия помагала!!!/ за тази възраст! - учителката да се прави на разсеяна, а когато твърдо застанахме да си ги вземем...се видя, че те са си чисто нови!/само с 1-2 изписани листа!/оправданието...ами то детето Ви отсъствало...айде бре))/. Безкомпромисна съм да виждам как учителката напуска през задния вход градината, а лелката се прави на ударена, като и казвам..."Извикайте моля, еди кой си!"))...и се чуди къде да се почеше! Безкомпромисна съм към нехайството, когато дечкото бил паднал в градината и 3 часа го държат само с изплакната с вода рана, дълбока и кървяща. В 17ч. я вземам и се ужасявам. Тя играе на всичкото отгоре и в пясъка. Питам какво става, защо не са се обадили за да я заведа аз на хирург след като мед. пункта им бил заключен, защото по кофти обстоятелство точно в този ден мед. сестрата я нямало и не можели да намерят ключа?!? Затова няма превръзка и промивка с кисл. вода и риванол...най-малко! Тичаме на лекар, бият и тетанус,промивки и пр. Лекарите цъкаха като швейцарски часовници на нехайството!
Да продължавам ли да изброявам?



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: А ако сте доблестен човек...нови [re: Бaлoни]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 13:21



...може и да се регистрирате, с данните си))...аз не се страхувам от това! Така, че мнението Ви е невалидно де факто!))



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re:пропусах за следобедните сапунки!нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 13:44



Сериалите...учителкиет си ги гледат тия тъпотии и ги слагат по столчетата и не им дават да мръднат, защото шумели и не чувала!/представете си!/ Когато си е у дома през седмицата сама ми казва..."Аа ние това го гледаме в детската градина!"
Нещо да коментирате?
А нещо с хорцата и песничките хич ги няма децата! Я хващайте акордеоните и музика и песни да се разнасят от стаите!

А не да ми пробутвате - платените народни танци, платен футбол, плуване, худ. занаяти....
Не сикривя душата има и свестни възпитатели, например викат за заместване една г-жа, Петрова се казва, пенсионирана учителка...ами децата като я видят търчат гушкат я, и тя за всяко има прегръдка и добра дума...като пиленца са около нея...не можеш да ги откъснеш! За мен е празник като я видя там)) Е, да тези, с претенциите хич не я дишат! Защо ли?

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: А ако сте доблестен човек...нови [re: makeover]  
АвторБaлoни (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 13:49



Уважаема госпожо, /не бързай да се ядосваш, казвам го БЕЗ ирония/,
Всичко това, което ми описа, ме ВТРЕЩИ!!!!!!!!!!!!!! сРАМУВАМ СЕ ОТ "КОЛЕЖКАТА" И ти се извинявам, но признай си , че и ти тръгна много"нахъсано"!
Тези неща се случват в детските градини, не го отричам и именно заради такива "колежки", вие родителите имате това отношение и сте прави.
Аз също съм родител, имала съм проблем с колежки. Въпросът е, че има и много капризни родители, които не само ме довеждат до лудост, но и ме унижават!!!
Добре, при тези инциденти и безхаберие, не се ли опита да говориш и с директорката! Трудно е да се изпълни всичко подадено от МОН. Според хорариума, Под.група имат 25 ситуации седмично....! Да, де но има дни, в които дечицата искат и да поиграят! Но празна тетрадка...! Децата падат често и на мен се е случвало, но -1. веднага се обаждам на родителите;2. взимам ВСИЧКИ възможни мерки./нима "тази" не е могла да отиде да купи кис.вода?!3. детето се успокоява /гушка/, и е под наблюдение докато дойде мама.
Уважаема, вярвай ми, не всички сме като "ТАЗИ"!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.