Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 23.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема a kade e moralatнови [re: makeover]  
АвторBaba Jaga (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 03:45



Manipulazijata ot pragmati4na gledna to4ka e opravdana,no ot eti4na......


Moja bratov4edka e asistent v Oxford-mlada gena,otide sgar4ena ot balkanski kompleksi otnosno nivoto si i s oblek4enie ve4e otkri,4e podbora na u4astite se dargi letvata navisoko......njama vraskari,ima uvagenie kam tradiziite,prepodavatelite i respekt kam samija predmet,a ina4e i tam hodjat v toaletnata i sled sapoi povrastat........... S edna duma ravinat vi e dal doma6no,ama ne ste go rasbrali,nali angliiskija vi e bil s 6opsko nare4ie.......patrizijat nikoga njama da prisnae svoeto shodstvo s plebsa,sastoto togava matematikata ste si e matematika,a fisikata-fisika.....a toi iska da vi upravljava,naso4va,eksploatira,vaprosat e ,dali ste se ostavite da badete manipuliran????????
Isvan tasi tema.......pitah se,ako moeto dete e v gradinata i pri gospogata na va6eto,dali sa men ste e po-vagno da se oplakvam na direktorkata ili bih smenila detskoto savedenie.......Pitah se i ako darga 4ak tolkova na opredelen tip vaspitanie,dali njama da e po-sigurno da go vaspitavam az li4no ili pri lipsata na takasva vasmognost poradi edna ili druga pri4ina,dali ne bih naela srestu saotvetnata suma podgotven i otgovoren personal da isvar6i saotvetnata pedagogo4eska deinost varhu moeto dete.........Ne moga da si otgovorja,kakvo bih napravila na va6e mjasto,no sas sigurnost njama da imam nahalstvoto da postavjam va6ite pretenzii sa sme6nata suma ot40 lv na mesez( sa sravnenie ste kaga,4e pri nekvalifizirana bava4ka tesi 40 leva otivat sa 2 dni i v sumata ne vlisa transporta na bava4kata,hranata sa va6eto dete i eventualno sa gospogata).Taka 4e -da u4itelite trjabva da si var6at sadalgenijata,no pri pologenie 4e gledaneto na va6et0 dete e subsidirano 19 ot 21 vasmogni dni,si sapasete visokomernoto povedenie i pretenzii sa dnite,kogato ste plastate edni evropeiski zeni ot po da re4em 600 euro na mesez,sega ste v posizijata na hraneniza ot ostanalite danakoplatzi i isobsto njamate moralnoto pravoto da komentirate u4itelkata na va6eto dete.Vie srestu kakva suma ste dundurkate po 8 4asa na den 30 deza na po 1-5 godini?Az li4no-srestu nikakva i se preklanjam pred tesi,koito go pravjat sa 200 ili 300leva.
Sa svedenie mojat sin posestava6e 4astna detska gradina,podbrana predvaritelno,s 10 deza v grupata i 2prepodavateli +2 lelki v grupa....e ne struva6e 40 leva i verojatno saplatite im bjaha po-visoki,no njamam oplakvanija sa 3-te godini,iskarani tam!!!!!



Тема Re: 40-те лева...нови [re: Baba Jaga]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано20.10.07 10:19



...за градините са определени не от нас родителите! Нека ги вдигнат цените..., но така или иначе ние си доплащаме с дарения и други събирани суми!
Пишете моля Ви на кирилица, трудно се чете на латиницата!
Благодаря!

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде



Тема Re: Да!нови [re: makeover]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.10.07 10:39



Съгласна съм, че учителката е трябвало да покаже на детето как да се закопчае, но наистина не виждам защо трябва да пишеш жалба за "Марино-о-о". Какво нередно видя в това обръщение? Според мен си е съвсем според правилата.



щото аз няма да понеса ако другия ме обича повече мене...

Тема Re: Да!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано21.10.07 11:11



Самото дете е притеснено, оплаква се и казва, че не иска да и казват така....чувства се обидена, все пак детето се обръща към нея с Госпожо, а не и казва : Георгиева))
Ама тоя проблем го оправихме))....а иначе в контеста на разкрилата се реалност в наше заведение май е повече от нормално))


А ти какво си се зачела в "стари вестници"))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Да!нови [re: makeover]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.10.07 18:26



Ми, обясни на детето, че това си е съвсем правилно от гледна точка на българския език. Съвсем сериозно говоря.

Аз на моята щерка така и завършвам името на -о, защото така е правилно. Чета стари вестници, щото нещо умирам от скука.

щото аз няма да понеса ако другия ме обича повече мене...

Тема Re: Мила госпогонови [re: makeover]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 08:34



ма много ви е 4увствително детето

, нуждае се от специално внимание......поне гувернантка,а и в шератон има курсове по светски маниери за благородни девици и бадещи хай-персони....Не си губете времето с остарялата ни образователна система и тези невьзпитани у4ителки,които използват прости грамати4ески обращения кьм Вашето ськровище!!!!!!!



Тема Re:каке, айде беж на площада!нови [re: kaka]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано22.10.07 11:55



Закъсня, да не те глобят лидерите ти!))



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Re: Да!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано22.10.07 11:57



Аз тази госпожа си я знам, защото 2 жалби съм писала с/у нея...просто защото не и е там мястото! Та, знам защо е и това отношение....анадъмо?))



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Тема Njama!Wsela sam so otpuska..sa da propagandiram wнови [re: makeover]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 09:29









Тема Re: След стачката!нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано05.11.07 11:15



Родители, какво е отношението на учителите в градините и училищата към децата и родителите след стачката?

Повдигам този въпрос, защото при мен се случи, точно това, което очаквах , за съжаление. Даже се разочаровах, че не се прояви повече разум от страна на възпитателката на дъщеря ми в детската градина. Искаш ми се някак си да се изненадам...ама не би))

Накратко:Днес заведох детето за първи ден на градина след стачката. На поздрава ни за "Добро утро", ме посрещна смръщеното лице на учителката и , и тирада от рода: "Как имам очи да водя детето си на градина след изказването си по БТВ и мнението ми за стачката! Какво да очаквам сега да ми гледат детето, как не ме било срам и пр."

Изслушах я и не взех отношение по въпроса пред нея, лошото е , че го направи пред детето, което се притесни, но аз и обясних на малката /5г./ пред госпожата: 'Ако госпожата не се грижи за теб и ти прави нещо лошо отиваш и казваш на госпожа Петрова/директорката/ или им кажи че ще кажеш всичко на мама и тате!". Детето кимна утвърдително, учителката гледаше....да не казвам как...)))

Отидох при директорката и я запознах със случая, после написах и пуснах и жалба срещу учителката, където упоменах, че ако някой има някакви лични претенции към мен има си законен ред за излагането им. Директорката се съгласи , че това е недопустим акт и веднага взе мерки...ще видим как ще се развият нещата)) Другата седмица са родителските срещи!

Засега детето е спокойно и нямам намерение да я местя в друга група, защото съм на принципа, когато има проблем трябва да си упорит и да го решаваш на място! С хората, с които е този проблем))

Надявам се , че ако си имаме работа с истински професионалисти, те ще превъзмогнат субективизма си и ще си вършат работата! Ако не им харесва...знаят също начина...)))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.