Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 26.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да!нови [re: Бaлoни]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 13:59



В клуба на "бъдещи и настоящи майки " току що се вихри една тема за ясли и там им казах , че аз за всичко се обръщам към Директорката! 85-то ОДЗ, Дружба 2, Петрова!
Първо вербално, когато трябва и с писмени жалби....и така сме вече 3-та година)) Последното беше /преди седмица, за обръщението "Маринооо!" Да, знам че г-жа Георгиева/едната от учителките и не може да ме диша защото отказвам да комуникирам с тях след масовите изцепки!/понякога наистина тя има странни отклонения в поведението, оперирана е и от щитовидна жлеза, което ме навежда намисълта за прекомерна изнервеност и може би е редно да спре с тази професия...но...не знам!/
Факт - 2 майки вече си махнаха децата от групата...едното го пратиха без време в предучилищна , в училище...само да не тормозят детето..., другото го преместиха в друга градина!
Та затова чакам родителската! Защото стояха като безподобни мастити и ни се усмихваха иронично за стачката! Е , така не става! Затова и аз така....не визирам хора, които не познавам и нямам нищо против други учители! За заплатите също....виждам че е безобразие....но тази пошла наглост няма да простя!
Знаете ли в градинките как и другите родители се оплакват, ама никой не смее да каже нещо! Те са и млади , аз съм на 45....малката ми е от стара коза,яре....и нещата са ми ясни и не ме страх от никой!
Сега разбрахте ли ме?



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re:Лошото обаче...е, че...нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 14:04



Директорката им е много рядко в градината! Факт....и това също ме дразни...все е по отпуски, болнични. И тогава учителките се подхилкват и вдигат рамене...ами не знаем когаще дойде, чакайте си я! Те и нямат особен респект....и това съм и го казвала! Естествено пред нея сигурно са по ниски от тревата...абе лицемерие...какви игри се вихрят не знам....
От родителите съм , които си води детето в 8.30 и го вземам преди 17 часа...понякога и често наобяд....дори не спи там...особено през лятото заради жегите....мдааа....нещата са сериозни!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде



Тема Re:Лошото обаче...е, че...нови [re: makeover]  
АвторБAЛOHИ (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 14:38



Повечето директорки на държавни градини имат "плаващо" работно време и определени дни за приемани на родители! Факт! Учителката, която е оперирана, е защитена от закона и никой не може да я мръдне! Факт! За да бъде уволнена една учителка пътеката е ТРУДНА И ТРЪНЛИВА. Много директорки с години се влачат по съдилища! Трябва да има поне 3 писменни жалби от родители! Освен това, имате инспектор по предучилищното образование в общината! "Висшите" органи, които отговарят за нас са ст.експерт по ПУВ в Инспектората на пл. Възраждане /ІVет.стая417/ - Б.Калева и В.Василева, които по сигнал могат да предизвикат проверка. Извини ме....а, опита ли се да говориш с тях човешки, не от позиция на силата?



Тема Re:Лошото обаче...е, че...нови [re: БAЛOHИ]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 14:55



Има една клубарка от клуба , където влизам най-често 'клуба на разведените", /модератора де))/, та нейното мото е:
"Който не разбре мълчанието ви, няма да разбере и думите ви!"

Честно ще кажа...има едни такива хора дето въобще не искаш да говориш с тях! Дето просто не те кефят!))) Флуиди! Така са се поставили...а и като се прибави и моя характер....никакъв шанс! Сори))

С директорката се разбираме по човешки....ама когато се улучим))

А и всяка човещина ти се изпарява, когато ти бутат под носа листчето с предупреждението да не си водиш детето и подпис ти искат даже! Човещина щеше да бъде да се извинят предварително за неудобствата, които ще бъдат причинени, да се прояви разбиране...абе да те замангелосат някак си, та дори и да кажат ..."все пак ако някой е много на зор нека да доведе дечкото"...ние така или иначе ще сме тук/та дори и със суха храна/....разбирате ли, има начини! Те въобще не ни спечелиха за каузата си! Родителите , повечето май се чувстват като заложници и изнудени заедно с децата! Не може скръстените ръце на някой и клатенето на глава да те предразположи за нечия кауза!/Но да не се повтарям!/



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re:Лошото обаче...е, че...нови [re: makeover]  
Авторбaлoни (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 15:57



Права си за поведението. А това със сухата храна няма как да стане, повярвай ми. Точно в това е проблема, че ако се получи договаряне с г-н министърчето/и по-точно със станиШЕФчето/, би могло да се изготви критериален списък, според който твоята "кисела "госпожа ще вземе 1лв.34ст. увеличение, но учителки, които работят от сърце и душа да достигнат далеч по-висок праг/примерно 600лв./.Така ще се получи сериозна разлика-за едни стимул за работа, за други стимул сами да си отидат.И така, като дойде едно кадърно младо същество с висше образование и покаже, че иска и може да работи, да има право да вземе "тавана"! Не е ли така? А сега млади учителки няма. При нас търсим 2; в предишната ми детска градина още работи пенсионерка на моето място.Е как да работят за социална помощ?



Тема Re: новини от последния час!нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано26.09.07 16:19



Разхождаме се с малката,за хляб отивахме...и минаваме покрай детската. В 15.20ч, цялата тумба от учителки тържествено и надуто напуска заведението....гледах ги в очите с насмешка! Те не комуникират....на 10м. няколко майки с децата...извърнаха глава!

Великите учителки с гордо вдигната глава...щото те сега са неземни...минаха покрай нас и се разделих ана 2 групи...едната отива към спирката, другата към квартала....ама на групички))

Та възникна у мен въпроса...Така като стачкуват, до колко ли часа трябва да си отчитат работното време в градината? Защото сутринта са от към 9 часа....пък сега не са претоварени с деца? Едната майка ми каза, че и вчера са се изнизали към 14,30!

А тоалетите съвсем не им бяха от магазини втора ръка))
И въобще как да им кажеш , че така не се стачкува....ама глей им акъла, па им крои...хахах))
Много ме дразнят лично мен тия постановки....та ако ще да не съм права!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде



Тема Re: Стачката от 24.09 и детските градини?нови [re: makeover]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано27.09.07 02:31



И ние сме от тези,дето имаме всичко на всичко една баба(да ни е жива и здрава още дълги години),че е и на далече от нас...
Отгърмях 1 седмица от платения отпуск и толкова...какво да му мисля...
Подкрепям учителите,защото имат право...
Стандарта ни е най-нисък в цяла Европа...
По-назад сме даже от Албания..
И министър-председателя вместо да обяснява как нямало пари да се понапъне да обясни защо аджеба сме на този хал?!?
И да се замисли дали не е време да се омита барабар с всички некадърници от това злощастно правителство!



...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: новини от последния час!нови [re: makeover]  
Авторбaлoни (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 09:59



ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, стига де! От къде събра този хъс? Гледали надуто, ами явно на теб ти харесва да гледат в земята. Аз лично гледам майките в очите! И колкото по-надута е една майка, толкова по-надуто се държа и аз! Това,че си огорчена от една некадърна учителка те прави зла/не се обиждай/. Не всички сме такива.Много ми се ще, да ми дойдеш на гости/но за съжаление сигурно не може/ и да видиш как ме гушкат дечицата и как приятелски си говоря с майчиците.
Що се отнася до часовете, всеки ден в 9ч;12ч.;15ч от всяка градина се дават сведения в инспектората. Нали се сещаш, че всеки ден тези учителки губят по 15лв.,въпреки че са в градината. Ами още 1;2 дни и ще са без заплата.



Тема Re: начина!нови [re: бaлoни]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано27.09.07 10:25



Не не ми харесва никой да гледа в земята! Не...и аз не съм от тези, които броят камъните)) Но номера е точно в това: "Колкото по надуто те гледа някой, не да връщаш със същото , а да отидеш дето се казва и да приложиш момента на изненадата))..."Здравейте, разбирам, че Ви причиняваме неудобство...но мога ли да споделя с Вас....и.т.н." Мдааа...психология му се вика)) Обръщане на играта, метод, стратегия, тактика....ама като си го нямаш вътрешно, няма как да се получи)) Или ако някой н ете подготви!
Едно време в Щатите , евреи са ме учили на"Работа с клиенти", "Поведение в екстремни ситуации", "Работа с различни възрастови групи" , и т.н. Някои хора имат този усет природно...но за тези, които го нямат, може да се усвои, ако има кой да ти открехне завесата))
И затова сега е тази психолохическа битка с управляващите/дето са си и те маскари/, ама са по-напред с материала с тия хватки! А Такева бързайки, пропусна този момент....да положи стачката на едни други основи! А не юруш на шушулките, защото трябва сега да стана:Ела изгрейййй!))) И ще го отнесат самите учители в края на краищата ....за съжаление!
Не знам дали ме разбирате какво искам да Ви кажа...надявам се!)) Има една такава наука дето изучава и "Психология на стачките"....мдааа
А иначе имам впечатление и за прекрасни учители....в някой от форумите разказвах за такива учители дето децата ги гледам как тичат и ги гушкат....на рождения ден на щерката в Макдоналдс имаше такива поканени и присъстващи представители)) ...ама те не бяха нейните госпожи)) За съжаление!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 27.09.07 10:29.



Тема Re: начина!/продължение/нови [re: makeover]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано27.09.07 10:40



Понеже и аз преподавам)))...парадокс, но имам мое частно учебно и професионално студио))...та, на моите хора им казвам една случка, която ме втрещи навремето .
Годината е 1994, града Ню Йорк, скъп ресторант)) На масата отбрано общество, аз малко ни в клин , ни в ръкав...все пак съм отрасла в Кв. Красно село))...пак си е село де)) Та, до мен настанен /нали знаете надписани листчета кой къде да седне))/, един евреин, от тези с масурите и черните бомбета...та той ръководител на счетоводството на човека, който даваше вечерята!

Като мина време и се поразговорихме се осмелих да му задам един въпрос /с моя тогава английски с шопско наречие)))/. Въпроса ми беше -'Моля Ви, кажете ми с какво са толкова престижни - престижните университети, например Йейлския, Кембридж, Оксфорд и т.н. Защо се водят такива? Аз като разсъждавам какво ли толкова учат, освен , че са за отбрани хора))...че математиката си е математика, физиката- физика...точни науки? Кажете ми ?....

Той се усмихна и ми сподели следното:'Да , права сте...ето и във Вашия университет се изучават същите науки. Разликата е в това , че всичко се изучава под МЕТОДА -с това, което получаваш като знание , да успяваш да МАНИПУЛИРАШ света около теб, така, че света да ти служи на теб. Затова от там излизат неслучайни политици, юристи и пр.!!!"

Те , евреите...тия по източното крайбрежие не говорят много....ама ми даде голямо домашно!)))

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 27.09.07 10:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.