Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 20.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Втори клас - втора смяна?нови  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано06.09.07 12:52



В края на миналата учебна година класната била споменала /не пред мен/, че има вероятност във втори клас децата да учат втора смяна. Възможно ли е това? И ако да, какво ще се случи с прословутите закуски, които уж им дават в училище? Все пак, съмнява ме някой да прави и раздава закуски в ... 14 часа примерно. Някак не ми се връзват нещата.
Някой знае ли има ли нормативна уредба от кога децата могат да учат втора смяна?



Тема Re: Втори клас - втора смяна?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор valenta ()
Публикувано06.09.07 18:10



Не знам дали има нормативна уредба, но в нашето училище второкласниците учат във втора смяна цялата година - защото няма достатъчно учебни стаи и те учат с първолаците в едни и същи. Пък първолаците са още мъници да са втора смяна, та второкласниците го отнасят

. Имаше закуски, ако не се лъжа, ама съм позабравила вече в колко часа точно.
Та така, иначе в други училища, в които има достатъчно стаи за всички класове, си учат само сутрин, поне няколкото, за които знам.
На мен лично винаги ми е било неприятно да съм втора смяна - някак ти се губи целият ден, все гледаш часовника сутрин да не се замотаеш с домашните, вечер (особено зимата) е тъмно вече, не можеш да потичаш с децата пред блока.... Леле, колко отдавна беше .
Съжалявам, много се разприказвах .
Може би най-добре е да попитате класната - за да сте подготвени.
И ако не е тайна - в кое училище сте?



Тема Re: Втори клас - втора смяна?нови [re: valenta]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано08.09.07 14:58



2-ро СОУ в София.
Именно това ме притеснява, че май няма достатъчно място и като нищо ще ги шибнат втора смяна. А това прави нещата много сложни от много гледни точки. Първо, както казваш деня се загубва целия. Щото моя синковец ще си отспива сутрин, вечер ще ми кукува до нощите и ще става ад. И въпреки отспиването, на училище пак ще е изморен, все пак едва ли са много адекватни да кажем в 4 следобяд, посред зима. Брррр.
от друга страна, аз плащам на жена да го прибира и гледа докато се върна. И при това положение какво, ще трябва да идва да го води по обяд, после да виси 4-5 часа и да го прибере? щото няма как да стои там до 7 за да го прибирам аз.
Абе отврат, поредната идиотия на системата.

А класната, май докато не го види написано и тя не знае нищо. Гнус.





Тема Re: Втори клас - втора смяна?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор valenta ()
Публикувано08.09.07 18:52



Гадничко е, наистина


Моя младеж също обича да си поспива сутрин, то кой ли не обича като трябва да пише домашни :-). При нас беше друго - аз го водех сутрин по пътя за работа на занималня, после майка ми или баща ми (да са живи и здрави!) го взимаха от училище, а аз след това си го взимах от тях. Което пак си беше отврат - излизаме по тъмно, особено зимата, връщаме се по тъмно... То детето си беше около 12 часа навън, както и да го смяташ.
А няма ли начин да го запишеш на занималня - към училището или някъде около училището, а жената само да го взима от училище и да ви изчаква да се върнете? Или обратното - жената да се занимава с него сутрин и да го води на училище, а той като свърши училище, да те изчаква в училищната занималня с децата от 1-ва смяна да го вземеш, ако има такава възможност, Малко говоря наизуст, де, не знам дали имате в у-ще такива, но просто ми дойде наум... Само идея, дано да е от полза :-)
Ние я минахме тая година вече, слава богу, 5-ти клас ще сме, но пък при нас и нагоре се редуват децата само че единия срок са първа, а пък втория срок втора смяна. е, поне не е цялата година, де.
Но пък в нашето училище (133 СОУ) това си е практика от години, при вас няма ли кой от вашите бивши второкласници да ви каже как стоят нещата?

Успех от мен - и на мама и на синковеца - през новата учебна година





Тема Re: Втори клас - втора смяна?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 22:10



И аз съм от възмутените майки никъде в ЕU не се учи следобед,но тук всичко е както си е било винаги по времето, когато копирахме руските братя.Часовете свършват в19,20 и по улиците в центъра почти няма нормални хора ,да не говорим и за осветление -децата ходят с фенери.Отвратена съм от непукизма на учители, директори и г-н министъра.Това за съботната ангажираност за изоставащи и за отличници просто премина границите на разсъдъка.





Тема Точно във 2ронови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторГълъбицa (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 13:21



може:) Но ако те притесняват закуските , споко - дават им ги !


Там даже в 3ти клас мойта откара цяла година 2ра смяна :)))Не че имаше нещо против , но после и се стъжни като трябваше да ства рано



Тема Re: Втори клас - втора смяна? [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор dara (osobena)
Публикувано11.09.07 12:16



Да, учат втора смяна. При нас се въртят през месец. Един месец са първа, един месец - втора. Това няма нищо общо с първолаците. В нашето училище те не са в сградата на голямото училище, а са изнесени във външни класни стаи и винаги са първа смяна.

Закуски им се полагат. Както и при първа смяна, носят им ги в голямото междучасие. Няма разлика специално за закуските.

Свиква се с втората смяна. Моята става по едно и също време почти, независимо коя смяна е. Излиза с мен, когато тръгвам за работа и цяла сутрин има време да се готви. Доста по-неприятно е, но се напасваме.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Втори клас - втора смяна?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано12.09.07 13:50



Второкласниците учат във втора смяна, да. Моя миналата година беше втори клас, в 35-то.

Баба му вместо да го взима на обяд от училище, го водеше....а вечер - както се случи - добре, че офиса на таткото е наблизо...

Закуските следобед ги даваха след първия час, когато децата никак не са гладни, след като съвсем скоро са си обядвали, най-често в къщи...та отиваха зян, но за сметка на това - вечер след училище беше гладен като вълк.

Занималня не посещаваше сутрин - учеше си у дома, където пък другата баба гледаше бебето....такива нещица...да са живи и здрави бабите....или пък "детегледачките". Явно ще се наложи да го организираш някак - евентуално жената да го води на обяд, а някой от вас да го прибира или пък пак тя да го прибира...



Тема Re: Втори клас - втора смяна?нови [re: happy_mama]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано14.09.07 11:08



А в колко свършват часовете, когато са втора смяна втори клас? И кога започват? А ако са първа смяна?

Всъщност, това със закуските ми беше страничен въпрос. Те и в първи клас отиваха зян, така и така.
Ама проблема ми е с воденето, щото жената пътува от далече. Също така, аз съм се уговорила с нея за една цена, при положение, че го прибира по обяд и го гледа докато се прибера. А ако се получи аз да го прибирам, тоест, тя трябва да дойде от майната си само за да го заведе на училище, щото на него не му е такъв проблем да се оправя сам у дома няколко часа.
Ох, абе много голяма обърквация, това не е нормално просто. И ще ми обясняват после, как децата не внимават, не усвоявят, и др. проблеми с дисциплината. Ми то и аз в 3 следобяд вече съм парцал и само мисля кога ще си тръгна, кво остава едно дете.
Пфууууу, аз съм имала късмет, че никога не съм учила втора смяна, чак в университета на лекции, ама тогава вече е друго. За децата, това е престъпление.



Тема Re: Втори клас - втора смяна?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано16.09.07 12:14



При нас миналата година започваха в 13,30 и свършваха в 17,20. Пет часа по 35 мин, междучасие 10, и голямото 20 или 25...госпожата даже ни беше написала графика на часовете на една род.среща за ориентир.

"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.