Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моля, кажете ми нормално ли е?нови  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 10:45



дъщеря ми е на 4г. и 6 месеца. Луда е да реди пъзели!/За сведение, аз на 44 нямам никакво отношение към тях....тия със 100 елемента са ми като за олимпиада, явно нещо ми куца с пространственото виждане...с едн адума не ставам!))/
Обаче тая пъдпъдъчка ги няма за нищо, явно са и страст...на 3 години ревеше да и купуваме такива с по 20 елемента /едри/, редеше ги супер....сег аобаче тия от 100 елемента са и "десен крак", както се казва))
И тези от 200 ги докарва /седи 2 часа и опааа, готово/....и иска още и още, започвам да се разорявам...но не там е въпроса!
Питам се защото всеки си е луд по своему, нормално ли е на тази възраст да има такива способности...не се натискам да е вундеркинд, обаче това хлапе ме шашардисва!
Да взема да и стана меценат))...и ако има състезания за редене на пъзели да взема да я пратя...хе х е. После ще се черпим от наградата, щото тая маймуна ще вземе, сигурна съм))
Та, имате ли някаква представа от тия пусти пъзели?





Тема Re: Моля, кажете ми нормално ли е?нови [re: LlRA]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано07.08.07 11:24



Знаех си аз, че мойто и твойто са от една порода ;)
Виж сега, за нормалното, всичко е нормално. Моя хубавец на 4 май почнахме на му купуваме Бионикъли, май само с първия баща му му показа как да се оправя по книжката, от тогава няма грижи. Купуваме нов, отваря сглобява, никакъв проблем с каквото и да било. А на опаковката пише 7+. Е и кво?
Та не се втелявай на малечка, нека си реди. Мисля, че това е много полезно за развитието на мозъка, пък жените сме прословути с по-слабото развитие на пространствената ориентация.
ако ще ходите на състезание, свиркай, да идваме за агитка


Ако не, ще ви каним на гости да помага малечка на бате си, че той изпада в див потрес от 2-3 пъзела дето и аз ги гледам като марсианец, кво остава за него. Ама има мерак да реди детето, как да му обясня, че това и за възрастни е трудно. Да поясня - 1500 части, снимка на платноход в морето, следователно половината части са в синьо /море евсе пак/ 1/4 са белите платна, останалото както си го наредиш
Ама... нека тренират пък. Както каза ти, всеки луд с номера си. Да е жива и здрава момата, пък ти ква ти е работата, ще купуваш пъзели Ей ти една причина да пренасочиш разхода за цигарки



Тема Re: еййй, няма отърване от мърморанка))нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 11:44



Ха х а))...парите за цигарките си не давам...сал те ми останаха))
Обадих се н аедн анейн агоспож адето е пенсионерка та и тя ми каза, че няма лошо, само да н есе застоява дълго време статична...щото тя се захласва понякога! Е, после ми го изкарва през носа с щуреене...ама някак си неправилно си разпределя енергията))) Колкото ми е гот като се затиши, толкова после лудвам))
Та и госпожата каза, че ако чуе за състезание ще се обади))
Лошото е, че тия картончета мамка му не са ефтини! А тия китайските не ги ще, щото са или едни такива влажни))), или слепени и като ги разделяш се късат и много не пасват гот едно към друго....докато онезииии другитеее по друг начин шумолят и се редят....да , ама са общо взето винаги овер 10 лв....



Абе, грижа ми дойде н аглавата...кво си ми е готино да съм си тъпичка , е кафенце, цигарка, конце, книжка и доволна)) Ха х а))



Тема Re: х ехе , кИнце, телевизийка...нови [re: LlRA]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 11:47



...исках да кажа)) А и докато си почивам малко забавление в "китчена"))
Мърморанииич н ее леко да живееш с таланти))...да му мислим ние обслужващия персонал))





Тема Re: х ехе , кИнце, телевизийка...нови [re: LlRA]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано07.08.07 12:09



Ми ще му мислим, кво ни остава. Не се коси, пъзелите викаш са над десетачката, да ти пошушна ли, че тез пусти Бионикъли са над двадесет и петачката

25, цифром и словом, плюс минус. Пак, че стигнахме примирие, сега по един за РД, един за Нова година, чат-пат за некоя училищна дата. Ама смея да кажа, че има над 15 парчета у дома. Ама здраве да е. То не беше рисуване, колкото там таксата, толкова такситата, пък то зад Мол София точно, как да пропуснеш едно кинце, един Макдоналдс
Живи и здрави да са ни, че аз както се пуша понякога и взема та се присетя как има родители дето живота си биха дали за моите проблеми.
А за разпределението на енергията, ми не може винаги да е равномерно. То и ти че си голям човек, и ти имаш сигурно дни дето само искаш да си кротуваш, пък в други не те свърта.
Така де, приказвам си аз, ама то щото от края на май съм във ваканция. Питай ме пак след месец и половина като си дойде онова изпущеното Тогава ще има майка плаче Ама ... не съм права пак. Добро си ми е детето, пораства си, кво да го правиш.
Я върви купи на дятето едно калъпче глина, па се омажете и двете, да видиш как ще станеш и ти един талант. Хем теб с боичките те бива ;) Както се казва в детските филмчет, щом не можеш да ги победиш, по-добре се присъедини към тях

ПП. Отърване от мен?! Ти шегуваш ли се???



Тема Re: х ехе , кИнце, телевизийка...нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 12:51



AAA...това ме уби , лафа за присъединяването))...не го знаех))
Не се заричам, но за сег ане мог ада свикна с мисълта у нас да има глина, пластелин и пр. С пластелина изпатих...от 1 година още го дращя от тук оттам))) То май детето разбра, че ме нерви с разните му там цапащи неща /естествено след като изрисува с перманентни маркери и водни бои вси стени - слава бога с тапети са!!!/ и глей какво хоби си измисли...пъзели - чисти и неопетняващи


А не мога да и откривам отсега офис студио))) дето да си развива талантите...ще ми дойде нанагорно с няколко наема)))
Сега и взех един мноооого гаден и сложен....някакъв швейцарски планински пейзаж...така и се пада, хе х е



Тема Re:Мърморанич, к'во е туй...?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 13:09



БИОНИКЪЛ....ъ? Нещо общо с НАСА ли има?





Тема Re:Мърморанич, к'во е туй...?нови [re: LlRA]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 15:58





Ето, да се образоваш. Ама що ти е, като имаш женско то затова и не знаеш. Ма все едно аз да те питам теб кво е Барби
Айде, нема сега да те светкам кво е Бидаман, че там успяхме да избегнем лудостта само с една бройка за крастата колкото, да не сме назад от класа



Тема Re:Мърморанич, к'во е туй...?нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 16:17



Все пак да поясня, това са много готини конструктори, сгробява се роботче от света на Бионикъл. С три от една серия може да се направи голям. С 5 от различни серии моя дивчо прави некви невероятни хибриди с по сто оръжия, ръце и т.н.

Интересното е, че придружаващите филмчета се опитват да "проповядват" на децата неща като благородство, приятелство, дълг и т.н. Изобщо, света на Бионикъл е разделен на добри и лоши, но много се набляга на ценностите на добрите. А не просто да се млатят. Та не е лошо филмчето.

Та така. Но си е скъпичко удоволствие да се пристрастяват малчовците.



Тема Re: Моля, кажете ми нормално ли е?нови [re: LlRA]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано09.08.07 14:04



Много мил спомен ми изкара с тези пъзели.Щерката на 3-4 години.Подаряват й някакъв пъзел с 5 000 части(като изключителна умница и татко с умения

)и се захваща героична борба.След около 2 часа баща й пощурен приканва към край за вечерта на това занимание.Тя с удивление:Тате, какъв мъж си!!Не можеш да наредиш един пъзел!Та като с разсърди татко й.Като се мобилизира, държа я будна до 2 часа през нощта, докато го наредихаЗа да стане брат й сутринта и от радост -да го събори на пода
Моля те, пиши ми на:zateb@abv.bg и ми прати адрес, искам да прегледам какво пазя и да го изпратя на дъщеричката ти!

Умът пресмята.Духът копнеее. А сърцето..си знае своето...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.