Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 29.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: |]  
Автор Haтypaлиcт (татко+)
Публикувано08.06.07 23:53



BBC определено не пише жълти измислици, а посоченото е друга статия, с подобно съдържание.

В крайна сметка всички неща, които научаваме за децата идват от новини и вестници, а не от специализирани научни издания, нали? Не е тук мястото да цитирам формули, диаграми и научни издания.

Редактирано от Haтypaлиcт на 09.06.07 00:13.



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: Haтypaлиcт]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано09.06.07 00:39



Не ме интересува какво пише в BBC, това не е научно списание и не виждам защо да им вярвам за нещо след като мога да го прочета от източника. Само дето нещо BBC ги е срам да цитират авторите на изследването. Ти пък като цитираш нещо, което цитира източника без да го посочи, нямаш никакви доказателства :)

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: |]  
Автор Haтypaлиcт (татко+)
Публикувано09.06.07 08:46



Радвай се на пълната си свобода да вярваш или да не вярваш в каквото си искаш.



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: Haтypaлиcт]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано09.06.07 17:53



Хехе, щом стигнахме до вяра, всичко е ясно. Само друг път не ми обяснявай как някакви си учени били доказали нещо -- просто си го вярвай :)

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: |]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано09.06.07 21:30



О, вие сигурно сте учен? Или произвеждате *безвредни* полуфабрикати?



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: palatka]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано09.06.07 23:07



Още един вЕрващ? Ако нямаш какво конкретно да кажеш по темата, освен "една жена ми каза", по-добре си замълчи.

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: |]  
Автор Haтypaлиcт (татко+)
Публикувано09.06.07 23:32



В отговор на:


Още един вЕрващ? Ако нямаш какво конкретно да кажеш по темата, освен "една жена ми каза", по-добре си замълчи.



Много интересно, така ли разговаряш с всички? Представям си как искаш от съпругата ти, след всяко нейно твърдение да ти цитира списък с използвана литература и научни публикации, от които е почерпила думите, защото не вярваш в други неща, освен доказуемите?

Редактирано от Haтypaлиcт на 09.06.07 23:33.



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: Haтypaлиcт]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано10.06.07 00:23



Виж сега, за разлика от съпругата ми, теб не те познавам и не мога да ти вярвам. Твоите думи тук са като меда дето Мечо Пух го ядял за пети път -- първо някоя научна институция е направила някакво изследване и го е публикувала, след това 2-3 западни медии са го преписали едни от други, докато е стигнало до някое българско издание, което след неизвестно колко добър превод, ти си прочел и си решил да ни информираш.

Аз съм свикнал да чета фактите от извора. Там пише неща, които общообразователните медии спестяват. Като например методологията на изследването, колко деца са изследвани, как точно е проведен контрола с плацебо , кой е финансирал изследването и т.н. Освен това знаейки авторите и името на статията много лесно може да се провери какво мислят за нея останалите научни екипи. Все неща, които вЕрващите не ги интересуват. За тях е важно да намерят някакъв материал, който да подкрепя вярванията им.

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: |]  
Автор Haтypaлиcт (татко+)
Публикувано10.06.07 10:22



В отговор на:

Виж сега, за разлика от съпругата ми, теб не те познавам и не мога да ти вярвам. Твоите думи тук са като меда дето Мечо Пух го ядял за пети път -- първо някоя научна институция е направила някакво изследване и го е публикувала, след това 2-3 западни медии са го преписали едни от други, докато е стигнало до някое българско издание, което след неизвестно колко добър превод, ти си прочел и си решил да ни информираш.

Аз съм свикнал да чета фактите от извора. Там пише неща, които общообразователните медии спестяват. Като например методологията на изследването, колко деца са изследвани, как точно е проведен контрола с плацебо , кой е финансирал изследването и т.н. Освен това знаейки авторите и името на статията много лесно може да се провери какво мислят за нея останалите научни екипи. Все неща, които вЕрващите не ги интересуват. За тях е важно да намерят някакъв материал, който да подкрепя вярванията им.



Трябва да учточним понятията "факти" и "извор". Защото такива, според мен, няма. Защото със и без тях ти избираш да се доверяиш на непознати за тебе хора. Дали това ще е група учени от Великобритания или жена ми е все едно.
Всяко изследване може да бъде подправено така, че да обслужва нечии интереси. Това се прави ежедневно със статистики, фармацевтични изследвания, изследвания на нови продукти... финансирани от самите производители или пък от конкурентите им (когато трябва да се докаже "вредата"). Толкова е лесно -- плащат солидна сума и група учени веднага "открива", че соковете на конкурентния концерн Х са вредни.

Единственият начин да имаш фактите е да си присъствал по времето на целия експеримент и лично да си наблюдавал. Което, опасявам се, не само ти, но никой в света не го прави.



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: Haтypaлиcт]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано10.06.07 18:20



> Защото със и без тях ти избираш да се доверяиш на непознати за тебе хора. Дали
> това ще е група учени от Великобритания или жена ми е все едно.

Когато се доверявам на научната общост, аз се доверявам на мнението на група от хора с _различни_ интереси.

> Всяко изследване може да бъде подправено така, че да обслужва нечии интереси.

Всяко може, но всички не могат. Това е малката разлика, която ти не разбираш.

> Толкова е лесно -- плащат солидна сума и група учени веднага "открива", че
> соковете на конкурентния концерн Х са вредни.

Ти май освен вЕрващ си и конспиралник. Знаеш ли какво се случва с учен, за който е доказано, че е подправил резултати?

> Единственият начин да имаш фактите е да си присъствал по времето на целия
> експеримент и лично да си наблюдавал.

И какво ще разбере от експериментите някой профан като теб или мен?

The generation of random numbers is too important to be left to chance.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.