Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помогнете!Не мога да се справя с малкия си брат.нови  
Автор te3is (непознат )
Публикувано08.05.07 17:01



Започнал е връзка с видна селянка, без наследства , имоти , произход или нещо за което да се хвана.Сега аз отчитам че е на 20 , че прави младежки грешки и че живота ще го очука , ама това вече не се търпи.
Не стига че докато аз се чудя как да се справя с конкуренции бизнеси да не се стига до проблеми и с всеки да се намира език, той обратното-оня ден разбрах , че вече го наричат Лошото момче на българския бизнес.
Сега се сърди , не идва на работа и не си вдига телефона.
През тоя живот за 20 години съм вдигал точно два пъти ръка към него.Което е постижение имайки в предвид буйния и агресивен характер, особено при употреба на наркотици и алкохол.Все се надявам че ако се ожени за сериозно момиче ще се кротне-вие какво мислите?
С годините все по-трудно ми става да упражнявам контрол върху него.И защо налага стила си в бизнеса с насилие и безскрупулбност???Нима не дадох всичко от себе си да го науча че не е силен този който побеждава в кръчмарски бой,а този , който може да затвори цялатъа кръчма заедно с клиентите в нея , с едно щракване на пръст.
Сега да ми домъкне някаква провинциалистка.Ми не издържам повече.А вече се изгражда като бизнесмен , не искам да му посягам пак.Преди години му посегнах защото хвърчеше с мощния си мерцедес със 200 по тясната улица на автокъщата, при условие , че в близост играят деца.
Вторият път беше когато след пиянски запои влезе с хората си в заведение и преби управителя-мой приятел.Тогава даже не искаха да ми кажат какво става по телефона.
И в двата случая после много съм страдал,но ако тази любов в кавички прерастне в нещо повече, това ще е третия път със сигурност.
Ако някой се сеща за някаквпо алтернативно решение-слушам го.
И двамата сме израстнали бедно и нв голяма мизерия.После като станах глава на семейството реших, че поне аз като не съм имал , той да има.И сега излизая, че му направих мечешка услуга



Тема Re: Помогнете!Не мога да се справя с малкия си брат.нови [re: te3is]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 20:01



Само едно ще кажа, доста развинтено въображение имаш

! Не знам колко време ти е отнело да я съчиниш, но поне на мен никак правдоподобно не ми изглежда. От позицията на по-възрастен и на човек имащ огромен опит с комюнити дривън сайтс (демек форуми и други подобни) ти казвам - като нямаш какво да правиш, не пускай безсмислени измислени теми, само за да се забавляваш. Тъпо е и е гадно! `Щото някой ден ще се появи човек с истински проблем, но заради такива като тебе никой няма да му повярва. И само да допълня, това че въображаемата мацка на "брат ти" няма пари, имоти и произход не значи нищо. Обикновено не стават за нищо тези с пари, имоти и прозход.



Тема Re: Помогнете!Не мога да се справя с малкия си бранови [re: te3is]  
Автор te3is (непознат )
Публикувано08.05.07 20:51



Наподобна тъпотия пред назряващ пред мен проблем бих отговорил по друг начин но сега не му е времето-така че това че ти имаш проблеми от рода на това как да спестиш за парно,и това как бъдещото ти дете(ако изобщо се ожениш за някоя) да не стане наркоман,не означава че в бг обществото няма хора с проблеми като моя.

Така че или дай адекватно мнение или недей да спамиш

П.с.Не ми е в стила да се обяснявам на хора със средновековен мисловен интериор,но ако много държиш мога да ти докажа за какво става дума все пак.

С най-добри чувства

А иначе произход,семейство и развитие в обществото са показатели който не зачитат хора като теб-"прекарали доста време в форуми" а не в реала.
Обикновено такива хора намират за далавера да се облекат в Плейлайф-дето в Италия са по 5 евра килото.Като си толкова вещ,какво ще кажеш за озвалд бутенг на Севиу роуд 12?

Редактирано от te3is на 08.05.07 20:55.



Тема Re: Помогнете!Не мога да се справя с малкия си бранови [re: te3is]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 22:23



Виж, стила ти на изказване не е като на бизнесмен, за какъвто се изкарваш, а като на обикновен пубер

. Няма да ти обяснявам, че никой уважаващ себе си човек, занимаващ се със собствен бизнес, няма да напише купищата високопарни приказки (бих казал "глупости", но ще се засегнеш) за борба с конкуренцията и тн, и тн. , понеже и да го обясня няма да ме разбереш.

Относно това дали ще се оженя - направих го преди 3 години и не съжалявам. Деца също имам и проблемите ми слава богу не са свързани с пестене за парно.

Междудругото, няма да е лошо да ползваш нещото наречено "пунктуация". Самата липса на запетайки в изреченията ти, говори за липса на елементарна култура и за нищо повече. Остани си със здраве!



Тема Re: Помогнете!Не мога да се справя с малкия си бранови [re: Go6k@]  
Автор te3is (непознат )
Публикувано08.05.07 22:34



тука ме хвана - наистина нямам образование.

Дали ми вярваш или не-няма значение за мен-просто спазвам примера че когато се търси отговор на проблем,то винбаги нещата се представят в детайли-такива каквито са.



Тема За мен става въпрос тук!нови [re: te3is]  
Автор tor (белтъка)
Публикувано08.05.07 23:13



Go6k@, спри да дрънкаш глупости и да отклоняваш темата в грешна посока. Ако се съмняваш в истиността на темата можеш лично да се запознаеш с нас в реалния живот, или просто да си мълчиш. Не сме грамотни, защото учихме едва до 3-ти клас. Не се гордеем, нито се срамуваме от това-нито имахме възможност, нито желание да жънем знания!

Приеми всичко в темата за истина и се опитай да дадеш компетентно мнение, защото въпроса е много сериозен!!!



Тема Re: Помогнете!Не мога да се справя с малкия си брат.нови [re: te3is]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано08.05.07 23:58



Приемам написаното за чиста монета, т.е. че ситуацията е реална.

Но.. от друга страна логиката на разсъжденията ти ми е крайно нереална.. но свят широк, хора разни.
Това, което за мен е най-същественото противоречие в темата ти, е комбинацията "отчитам, че е на 20" и "вече се изгражда като бизнесмен"

. Какъв е този "бизнесмен" на 20 години, какво е това чудо?!? То вярно България е страна на парадоксите, но това на мен много ми идва. Поне в тази паралелна България, в която аз явно живея, бизнесмен означава професионалист, който развива дейност в областта, в която има познания. Трудно ми е да повярвам, че брат ти е професионалист в някоя област на 20 години. И че има съществени познания, които биха му позволили да ръководи фирма и да "отговаря" в известен смисъл за служителите в нея. По-скоро ситуацията е от вида, че големият му батко му е намерил работа като "шеф", като по този начин е осигурил на един явно незавършен характер най-вредната възможна комбинация - пари и власт. Резултатите са налице.
Боят не дава добри възпитателни резултати на никоя възраст, така че ти ако искаш го смиляй от бой всяка седмица, полза никаква. За съжаление вече е доста късничко за превъзпитание и още по-късничко за изграждане на правилна ценностна система и морал.
Но.. поне може да се направи опит да се ограничат щетите... Моето предложение е да го пратиш да учи, и то извън България. На място, където парите и връзките на батко не означават нищо за никого, и където отношението към човека се определя на база на личните му качества и умения. Не знам доколко не е вече късно за кандидатстване за следващата учебна година (приемам, че брат ти е завършил гимназия - предложението ми е за колеж или университет), но можеш да провериш.
Изобщо - братлето ти има нужда да види един различен свят, в който парите не растат по дърветата и човек трябва да полага усилия, а не само да получава наготово. Като допълнителен бонус от това можеш да отчиташ фактите, че ще получи добро образование (евентуално, ако учи) и ще прекъсне контактите с нежеланата изгора.
Разбира се, има много голяма вероятност подобен начин на живот да не му допадне и бързо бързо да напусне учебното заведение и да се върне, или пък там да им писне от него и да го изхвърлят. Но знае ли човек.. може пък този ход да се окаже успешен..

П.С. Бракът с подходяща девойка не би го "кротнала", както се надяваш.. защото средата и компанията му няма да се променят. Но ако коренно промени средата... може би наяве ще излязат някакви полезни и положителни качества, които ще го "кротнат" от само себе си

Редактирано от Kitten на 09.05.07 00:03.



Тема Re: Помогнете!Не мога да се справя с малкия си бранови [re: Kitten]  
Автор te3is (непознат )
Публикувано09.05.07 00:50



Taka...логика казваш.ами няма логика-да това е едно от учудващите парадоксчета на финансите,на бизнеса,на търговията.НЯМА ЛОГИКА.
Апропо не вили се е струвало странно на тези които са завършили икономика -да им преподава как да правят пари човек,който ходи с евтин костюм на работа,вози се в автобус,и едва свързва двата края-ами НЯМА ЛОГИКА.
Така и с брат ми-практически той управлява част от бизнеса ми,като аз се разписвам за всеки отделен случай.Понякога си мисля,че именно да ми се докаже използва всяка възможност да изкара пари-това го прави толкова избухлив и безскрупулен.Но така само вреди на опитите ми да изградя някакво име.Защото е
трудно,вярвай ми, а конкуренция много,всеки ход се мисли.Страхувам се да не му се случи нещо.Обикновено се разиграва следния случай:Влизам в офиса и му казвам"А бе какви ги вършиш-ти луд ли си???"Отговора е-"Не съм луд,имам характер."
Вечерта ми се обаждат приятели,стопанисващи заведения и ми се оплакват.В телефоните им се чува само злокобното:"Внимавай,ще ти пресека белтъка"-И това моя брат.Как да му обясня,че кръчмарските сбивания са демоде?
Проблем след проблем баси.На 17 като му купих първата по-сериозна кола му казах-моля те внимавай с нея.След няма и месец прегази младо момиче на бул.България.Използвах цялото си влияние да отърве 9 месеца в ТВУ-Казичене.
На 18 преби известен телевизионен водеш-и идва при мене и ми казва"Да знаеш,в петък няма да дават .........."
Създадох ли в опитите си да го предпазя от наказание,чувство за безнаказаност у него?
За учене за съжаление не може да става дума-едно време нямахме възможност да учим и двамата,той едва я докара до 4ти клас.Някак срамно ми е днес да кажа на приятелите си-Ами брат ми не си е взел изпита по роден край.


Иначе търговска жилка има-имаме автокъща и с кеф се занимава с нея.Но пак със злоба:Постоянно като се наложи да показва кола и хората нямат възможност за мерцедес-той им отговаря следното:"До колко пари искаш кола,не гледай моята тя струва колкото живота ти"Е това отношение към клиент ли е??????
А и сега тая селячка-баси тежи цял тон,като луноход е, на всичкото отгоре мечтата и е да е сервитьорка в Син сити.А съм намерил момиче от виден полски род.

КЪДЕ СГРЕШИХ?



Тема Re: Помогнете!Не мога да се справя с малкия си бранови [re: te3is]  
Авторmoli (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 12:47



Толкова е трудно човек да дава съвети,когато ние не знаем къде грешим.Аз самата имам двама големи сина,но слава богу нямам твойте"екстри"-пари и нови коли.Големият вече работи и учи,а е на годините на твойто братче.Колата,която сме му дали е меко казано такава,колкото да не ходи пеш.А пари има толкова,колкото си изработи.Взима заплата и се оправя с нея,даже ми дава като закъсам.Малкият още е ученик,малко е глезен,но е по-оправен от брат си.Като правило малките деца са по-самоуверени и ербап.Проблема на твоя брат според мен е ,че има всичко.По тази причина той няма стимул да се учи и ошлайфа.С пари никой не може да си купи добро възпитание или ум.От отегчение той се чуди каква щуротия да измисли,но вече не е на 5 год. и трябва да е наясно,че ако иска да е добър бизнесмен трябва да учи,да има образование,защото ако утре се завърти тавата ще си умре от глад и мизерия.Права беше съфорумката,която ти е писала да го изпратиш далече ,за да се убеди,че света не се върти около него.Успех.



Тема Re: Помогнете!Не мога да се справя с малкия си бранови [re: moli]  
Автор te3is (непознат )
Публикувано09.05.07 15:12



Госпожа,
като изключим възможностите,ето вие подхождате по подобен начин-предоставили сте возило на вашия син,аз съм направил същото с моя брат.
Вашият син работи , моят брат също-да кажем занимава се в някаква сфера.
Тук вероятно нещата са до характер.Мисля,че проблема е една черта от него.Много бързо му омръзват нещата.Така беше и със спорта-не продължи да се занимава,въпреки че е многократен шампион по класическа борба.Пак споделям с вас-и двамата сме израстнали в голяма мизерия.Във времето което се опитвах да правя голям бизнес,не успях да бъда брат.Всичко което съм подсигурил финансово е било само и единствено с идеята той поне да не живее в мизерия.
Да давах и хвърлях големи пари просто така,защото се убедих , че който мисли на дребно,печели на дребно и умира на дребно.Исках да има по-голям замах в бизнеса от мен.Мисля и не мога да открия грешката си-една от причините да се обърна към форум.Дали спортната злоба от борбата,комбинирана с престоя в затвора,го направи толкова злобен?!?!
Опитах събрах го с финансистите , икономнмистите в нашата фирма,но той ми каза:
"Те тия хора са симпатични,но мога ли да си говоря с тях как съм се сбил в червило,как съм опрял пистолет в челото на еди кой си"-Страхувам се че е страшно неуравновесен,притесняват ме изблиците ту на голяяма любов,ту на жестока ярост-нещо което пубертета не оправи.
Варианта да го пратя да учи надалеч не е решение за мен-няма да пристъпя принципите си,защото смея да твърдя,че имаме едно от най-добрите икономически образования,и все пак нотка патриотизъм




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.