Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 03.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Избор на училищенови  
АвторAlabala (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 09:15



Здравейте,
Моля за съвет. Дъщеря ми е на седем години и и предстои да започне първи клас. "Проблемът" е, че чете без да срича и със смятането се справя задовлоително. С английския също е много добре. Притеснявам се, че като започне училище няма да има какво да прави, ще и е скучно и ще загуби интерес към ученето. Моля посъветвайте ме за училище, което да е подходящо за дете като нея. Чувала съм, че в Горна Баня има училище за надарени деца, но също така оставам с впечетлението, че там учат само богаташки деца и предполагам, че както навсякъде другаде в България и там приема е свързан с корупция.



Тема Re: Какво да тенови [re: Alabala]  
Авторpoдитeлka (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 16:30



посъветвам, когато ти започваш с "Моето гардже си е най-хубаво"
За Горна Баня и аз съм чувала, че е училище за богаташки деца, което в никакъв случай не значи, че са супер надарени.
Във всяко от по-реномираните училища,което също е относително, има и упорити, и мързеливи дечица. Това е. Поне гледай да е в училище, в което ще има конкуренция и съответно стимул да учи.
А що се отнася до гладкото четене, повечето дечица на 7 четат така, но проблема им май е, че не могат добре да го преразкажат.
За английският не е толкова важно в този момент.
Успех и по-леко с похвалите



Тема Re: Избор на училищенови [re: Alabala]  
Автор beacon ()
Публикувано05.05.05 18:23



Има слух,че в Горна баня приемат с яко плащане,но имам 1 съседче което учи там -сега е 7 клас и съм сигурна,че не са платили,защото са много зле финансово.Има си тест и ако се представи много добре ще го приемат. тестовете сте ги изпуснали-бяха април.



Тема Re: Избор на училищенови [re: Alabala]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 23:59



Да ти имам "проблемът"!!!
Това, че всичко си знае, не значи, че ще и е скучно в училище. Там децата ни се учат не само да пишат и четат, съвсем различно е от детската градина. Ако беше така нека си стоят по къщите с частни учителки. Щом детето ти е ученолюбиво, а ти толкова амбициозна и в държавно училище ще бъде пак първо. А в частните, понеже си плащаш все ще го хвалят и лансират.
Една позната ми разказваше за дъщеря и, че учила в частно училище и имали учителка по френски, която пишела само тройки. А майката е с френска филология и сама си казва,, че дъщеря и и за тройка не е. Но другите родители естествено вдигат скандал, каква е тази учителка да им подценява децата. И въпросната се сменя с друга. А тя - много добра - само шестици пише! Родителите доволни, че отрочетата им са отличници и за училището голям плюс!



Тема Re: Избор на училищенови [re: Alabala]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 03:32



Нали за това е задължителна предучилищната - за да се научат да четат, пишат и смятат преди да тръгнат на училище. И моят син в четвърта група пишеше ръкописно, четеше и смяташе. Сега е първи клас и не му е скучно. Имат и много домашни. Събира и изважда над 20, умножава. Но съм далеч от мисълта, че е гении. Дъщеря ти е дете като всички останали.
В Горна Баня е хубаво да я запишеш, ако имаш връзки. Това е ущилище за деца на бароваци. И по времето на комунизма там учеха децата на управляващите.
А ако наистина е толкова умна запиши я направо във втори клас, да вземе две години за една/ и трети клас/ и няма да й е скучно.



Тема Re: Избор на училищенови [re: и aз]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 15:51



Моята дъщеря тръгна в 1 клас със същите умения и знания, дори на английски също чете и пише. Не съм я смятала за "надарена", оказа се че 2/3 от децата от класа и четат и пишат(ръкописно) , смятат и поназнайват английски. Децата в Горна Баня (по лични наблюдения) не са по-развити от средното ниво, даже май е обратното. Там са други критериите .........
Запиши я в едно добро , "нормално" училище и всички ще са "като нея". Не винаги амбициите на родителите са подплатени със способностите на детето..



Тема Бих казала,нови [re: Alabala]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано10.05.05 15:57



че по-важен е избора на учителка, отколкото на училище. Лично моя критерий за училище е да е най-близо.



Тема Re: Избор на училищенови [re: Alabala]  
АвторKoko Шaнeл (Нерегистриран)
Публикувано11.05.05 15:21



И на мене така ми се струва, че надарените деца в Горна баня си селектират по критерий колко надарени са родителите им в общественото положение и в банковото конто. Имам едни познати на които детето учи в Горна баня. Не бих казала, че е вундеркинд. Съвсем нормално дете. Но родителите се смятат за голямо Добрутро и затуй с връзки и вазелин успяха да до вкарат там.



Тема Re: Избор на училищенови [re: Koko Шaнeл]  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 00:46



Здравейте, миналата година детето ми кандидатствува във училището в Горна баня.Не платихме , въпреки , че знаехме -без пари не може.Какво се получи на изпита-четат на децата грешно условие на една от задачите и когато отидеш да си провериш резултата виждаш, че наистина е грешна цяла задача от1 страница.После се видяхме с моя приятелка на която детето беше в друга стая -отново сгрешена цяла страница със задачи т. е. отново прочетено грешно условие/този път беше на друга задача/ , за да сгрешат децата.И на "точните" хора да влязат децата.Ние естествено не можем да проверим какво са написали приетите деца .И така с измамата с приемните изпити в Горна баня.



Тема Re: Избор на училищенови [re: Koko Шaнeл]  
Авторdruga (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 11:56



на моята най-добра приятелка детето учи в Горна баня, сега е трети клас. Не казвам, че е вундеркинд, но е много будно и ученолюбиво дете. Приеха го без да плащат каквото и да, ходи само на курса организиран в самото училище и го занимаваха вкъщи с примерни тестове. Според мен това училище е за деца с хуманитарна насоченост - изкуства, езици.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.