Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема Моля за подкрепа - подписка срещу дългите ваканциинови  
Автор eva23 (мама на Ники)
Публикувано18.04.07 00:08



Много ще сме благодарни ако ни подкрепите в начинанието. Ако имате малко време обърнете внимание на подписката





Благодаря




Тема Re: Моля за подкрепа - подписка срещу дългите ваканциинови [re: eva23]  
Авторyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 09:26



Към "мама на Ники". Здравейте, аз съм учителка в детска градина.Имам 2 деца, които отдавна са минали тази възраст. Абсолютно съм съгласна с вас. Отпуската ми е 54 работни дни. През учебната година, когато ми се налага, не ми позволяват да си взема дори 1 ден. Да, от юни до септември съм в отпуска, но все гледам да си намеря някаква допълнителна работа. Съпричастна съм с родителите, които имат по 20 дни отпуска. Преди години детските градини работеха със смесени групи без прекъсване.Питала съм директорката, дали не би могло да си работя през цялото лято пък да ми платят отпуската.Предпочитам да вземам малко повече пари и отпуската ми да е по-кратка.Така и родителите ще са доволни и ние.



Тема Re: Моля за подкрепа - подписка срещу дългите ваканциинови [re: yчитeлka]  
Автор eva23 (мама на Ники)
Публикувано23.04.07 22:57



Ето това е човек с хубаво мислене! Така е и вие учителите ще сте доволни и ние родителите също. А според теб от къде идва това нещо? Защо не ви позволяват да си ползвате когато искате така може да има липса на един човек,но не мисла,че ще се усети повече от това да не работите лятото.




Тема Re: Моля за подкрепа - подписка срещу дългите ваканции [re: eva23]  
Автор sisislava (непознат )
Публикувано24.04.07 10:55



Пробвах да се подпиша в тази подписка в края на миналата седмица! И от тогава чакам потвърждението по е-майла ми за да се активира и моето име в списъка с подписалите се. Не знам къде е проблема...





Тема Re: Моля за подкрепа - подписка срещу дългите ваканциинови [re: eva23]  
Авторyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 13:49



Шефката не позволява да отсъства учителка през учебната година, защото децата ще губят от учебния материал.Друг въпрос е, че в такива случаи би могла да пусне на нейно място друга учителка, която ще работи"лекторски".Само, че това предполага 10 лв. за тази учителка, а общината иска икономии!!!!! Е, когато съм болна, "децата не губят ", просто защото ги разпределят по групите или при тях остава лелка, която няма право на дума/през това време мие и чинии ...за 160лв./! Нормативната уредба е глупава! Някой би казал"да ама вие работите по 6 часа"! Хайде опитай се да постоиш 6 часа с 30 деца! И за компенсация на малката заплата, дават голяма отпуска/за да си починем/! Да де, но през тази "почивка, аз отивам да търкам някой офис или на сергия, защото с 320 лв не се живее /а съм магистър-специализант с 23 г.стаж/.В същото време майките наемат "скъпи" детегледачки, защото нямат избор!Объркана работа!Вярвай ми и ние не сме съгласни.Това го направиха, защото за 1-2 месеца при затворена детска градина, общината прави икономии!!!!!!/познай в чии джоб отиват за Коледа/



Тема Re: Моля за подкрепа - подписка срещу дългите ваканови [re: yчитeлka]  
Автор Nimeriya (степен вълк)
Публикувано18.07.07 12:34



Съгласна съм с вас, въпреки, че не съм родител. Но не съм съгласна, че детегледачката е излишен лукс. Не мога да забравя един случай с мои прознати. Имат четири-пет годишно момченце. Ходи на детска градина. Не знам до колко часа е следобед - май до 4-5, а родителите му работят най-рано до осем вечерта и двамата. И познайте какво - горкото дете стои само в къщи по три-четири часа на ден. При това заключено. Детегледачката струва около три лева на час, а семейството не е никак бедно... За мен тия са за разстрел...



Знам че понякога родителите просто нямат избор. Но не мога да преглътна факта, че всичко се отразява на детето им и то страда най-много.

Редактирано от Nimeriya на 18.07.07 12:37.



Тема Re: Моля за подкрепа - подписка срещу дългите ваканциинови [re: eva23]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 18:52



Kakva podpiska pri tova tempo i ludostta na uchitelite prosto vakanciite trzabva da sa po chesto.Kade ziveete i kade uchite?????





Тема Re: Моля за подкрепа - подписка срещу дългите ваканциинови [re: eva23]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано20.07.07 19:08



Напълно подкрепям подписката. Няма никаква логика в тези ваканции, а сега малката ми племенница ходи на разкопки с родителите си.



Тема Занови [re: eva23]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано26.07.07 01:48



Подкрепям и участвам.
Дано да успеем, да стане като в Европа.



Тема Подписката изчезнанови [re: eva23]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано27.07.07 03:34



- първо, нито получих по мейла необходимия линк, за да потвърдя гласа си, и
- второ, днес подписката не е достъпна през ADSL (Objet non trouve!, Error 404 и т.н.)






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.