Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Големите деца  
Автор Moйapeйн (sViolen)
Публикувано18.04.07 23:40



... обяснете ми го, кога стават големи?

Как ги отделяме от себе си?

Как успявате?

Моята скоро ще е стане на 20. Скоро ще стане година откакто се изнесе и не живее у дома, студенства. Откакто навърши 10 почти не съм се занимавала с нея ... чатпат някоя война, чатпат някое приключение заедно, но рядко сериозното и задълбочено занимание, все си се справя сама, все това гледах да може. Ето и сега си го може.
Аз уж отдавна се учих и тренирах ... какви ли не занимания и хобита, с които да се отплесвам като я отняма. Няма я сега, няма липсващи ми гримове, разместени обувки, изчезващи и появяващи се мои блузи, фиби, шноли.
По телефона не звъня, на компютъра не я търся ... ако го направя ме посрещат с: "Да! Не съм гола, да, и шапка имам, и шала съм си сложила, закопчана съм, дори маратонките ми са завързани, да и двата теста минаха успешно, ами нали ти казвам, ето ..." преди да кажа нещо и докато ...

Мъжете в семейството имат собствен свят ... и той е много различен от женския. Научиха се да не ме закачат свойски. И на мира да ме оставят се учат. По-сама не помня да съм била

Вие как се "справяте"?



Тема Re: Големите децанови [re: Moйapeйн]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано21.04.07 09:40



http://www.dveri.bg/content/view/3191/115/

http://www.dveri.bg/content/view/373/119/

Можех да ти отговоря и със свои думи, но нямаше да е толкова увлекателно.





Тема Re: Големите децанови [re: Moйapeйн]  
Автор ha! (новак)
Публикувано21.04.07 14:41



какви са тия сълзливи самосъжалителни излияния, а
стегни се и си припомни че да, детето се е отделило и е отдавна време и ти да се отделиш от нея. ама-ха ремарке си!

ако ще си такава веднага си сменяй ника че тя моарейн е баси якото копеле не и подхождаш
,,,,,,, ето още запетайки



Тема Re: Големите децанови [re: ha!]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано22.04.07 00:55



Тва да не е модно матине, а? Не ми било отивало ... аман от тоя лаф, преследва ме май "да рисуваш много ти отива", "не ти отива да псуваш", "и така да шофираш не че не ти отива, ама тралалала ... ".
Всичко много хубаво си ми отива да не казвам върви или тича, сълзите ми като се лейнат например и мъжете иначе окомуш момчета се покриват по кьошета мазета и гаражи, а отскоро и на риба тръгнаха - явно не се изтрайвам, и като си остана сама всичко е наред, ама няма кой или какво да ме дразни, а това е беля. Ето сега и от твойте запетайки заедно с препоръката си имам нов ник - и сега ще ми кажеш ли нещо, а?
Ама че пъзлив народ. Да не искам да ми държите тук старческите кълки, а?!?
или утеха некакая искам?!? грънци:( Искам да си бърборя с някой, за нещо около децата, ама и да не е на чужд гръб, че нали съм върло яко копеуе и квито сте ми цимицифуги тука ... ае нейсе







Тема Re: Големите децанови [re: palatka]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано22.04.07 01:00



Не ме баламосвай с линкове, изчела съм всичко неоПходимое давным отдавна.
И съм пяла такива песнички на кого ли не и в какви ли не гами ... и е редно сега да ми се връща!
Нямало да и е увлекателно на госпожата мрън мрън, като стигнат жените на мойта и все се правят на ... някак с нещо заети, ми не щъ да се заемам с друго като ми липсва лошавотята и няма кого да схокам.
Добре че не разбира български и не може да ми гледа сеира тук и наче шме спука от бъзик някой ден. Трай като не ти се говори, така само ме провокираш да си монологствам ... сефте резил



Тема Re: Големите децанови [re: Moйaйeй]  
Автор ha! (новак)
Публикувано22.04.07 16:05



та тъй де. кой казал че се справя. никой. най-много някой да си прехвърли някъде нещото си (визирам другия крачол) ма точно тази самотия си стои. мога да препоръчам - е хора си раждат на тез години още едно и запълват точно таз празнота на други късмета с внуци и тн. ма понеже винаги с разум съм твърдяла че животът МИ не почва и не свършва с децата. та само хапя устни и два пъти седмино (да речем

) кликам. поне не досаждам.
което сичкото пък ме подсеща за периода акахме папкахме и подобни общности, следва болезнено зачеркване на някакви си двайсет години от душата... можеш ли да плетеш на 1 или 5 куки? търся подходящо помещение за чай с танци



Тема Re: Големите децанови [re: Moйaйeй]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано23.04.07 10:29



Госпожо, речника ви не отговаря за възрастта, за която претендирате. Или се преструвате, или действително имате проблем с нервите. Най-добре е да поговорите със специалист, който би могъл да ви обърне достатъчно внимание. Успех!



Тема Re: Големите децанови [re: palatka]  
Автор else (varelse)
Публикувано23.04.07 14:35



Подкрепям изцяло това мнение.
А може би жената просто не знае как да се държи в един форум, може да й е за сефте, ама не е това начинът. Аман!



Тема Re: Големите децанови [re: else]  
Автор ha! (новак)
Публикувано23.04.07 22:34



Не е проблем! Гласувайте и пишете бележка с минимум два (2) гласа "за" и председателят на клуба ще я изключи. Както казах - не е проблем.



Тема Re: Големите децанови [re: palatka]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано23.04.07 22:56



Какво не видях в езика на Моарейн, което ти се е сторило непристойно?

Така я разбирам!С моята щерка на 17, от 3 години далеч от мен! Една физическа раздяла,която благодарение на един мобилен оператор и Инет стана мн здрава!Да знаете,че съм малко сляпа може и да не съм видяла



Повече сълзи са пролети заради сбъднати, отколкото заради несбъднати мечти.

Тема Re: Големите децанови [re: palatka]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано23.04.07 23:28



Преструвам се, Госпожо.
Търся тон за общуване с родители в подобна ситуация.
Дори съм допуснала, че сте родител от такъв вид и род.

Ако търся четиво или линкове бих попитала със съответните на поятията думи, Госпожо.

Че търпимостта ми към неуместни и ненаместни изказвания понякога напуска нулевата си стойност - да!

Да намерите по-подходящо място за раздаване на направления, аз ще приема за учтивост от Ваша страна.

Всичко добро



Тема Re: Големите децанови [re: ha!]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано23.04.07 23:37



За поясненията и аз благодаря, за участието ти в темата също.

Благодарение на юначните ти усилия и благотворителност,
ето този тук клуб ще бъде спасен от съсипване от моя страна.

На въпросите ти от по-горе: да благодаря, имам запас от всичко необходимо ми. Дори търпение към теб. Бременна бях, когато мятахте камъни по мене.
Мина ми и се съгласих със съпружеството да не създаваме трето дете.

Накрая ще взема да си сменя и цвета на новия ник.



Тема Re: Големите децанови [re: else]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано23.04.07 23:44



А може и изобщо да не ми е за сефте.

Може и да ми е аман. Ама надали имаш дори бегла представа колко и как може да ми е аман от ...

... преди да се доизкажа, ще те попитам дали си бременна?

Деца изобщо имаш ли, или пишеш тук в качеството си на дете?

Ако си бременна, наистина е в рамките на твоята отговорност да се държиш адекватно ... в случая - повикай си, хормоните не са шега:))).

Аз освен вариациине на ник Моарейн,
ползвам и вариациите на никовете Каризма и Омега.
Възползвайте се от правата си и се оплаквай и варякай някъде, където е уместно. Аз нито ще изживявам нито ще преживявам ваште неадекватности.

Редактирано от Moйaйeй на 24.04.07 00:43.



Тема Re: Големите децанови [re: Фиш]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано23.04.07 23:51



Не е истина, Фиш


Дано не се припознавам(ев.изв.)
За твоите думи често си спомням и се улавям, че се топля в тях когато през главата ми прелитат ... въпросите на които не съм отговорила, защото съм била заета примерно. Въпросите, които само сме си нарочили, а времето им все не идва ... някъде там, в такива мисли като се отвея преминавам някакви граници отвъд които някакси се притеснявам, че ако не и кажа моята истина, в света на чуждите истини ще и е ... трудно, дипломатичски казано.
И от друга страна ...уф чакай да видим дали ще оцелее темата и тогава ще се събирам. До среща, благодаря ти, не ме мисли



Тема Re: Големите децанови [re: Moйaйeй]  
Автор ha! (новак)
Публикувано24.04.07 06:44



иронията ми бе към партийците по-горе...ей, момиче, много ще да си се изтъркала за да ме четеш баш мен по тоз начин, я се дръпни за бретона



Тема Re: Големите децанови [re: Moйaйeй]  
Автор else (varelse)
Публикувано24.04.07 09:02



Да, бременна съм.
Но проблемът не е в моите хормони, защото ти си тази, която приема най-нормални реплики като нападки и хвърляне на камъни.
Хората продължават да ти говорят нормално, а ти продължаваш да виждаш нападение и враждебност и да правиш драми.
Не знам какъв ти е проблемът, но не е моя работа.
Успех, дано да си го решиш.



Тема Re: Големите децанови [re: Moйaйeй]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано24.04.07 09:23



Какво им е на линковете? На мен ми харесаха, реших, че ще харесат и на вас. Вие обаче решихте да се заяждате. Въпроса, който сте задала е много обширен и не може да се отговори кратко по темата.



Тема Re: Големите децанови [re: Moйapeйн]  
Автор sisislava (непознат )
Публикувано24.04.07 10:50



Аз, вероятно съм някъде на твоите години, макар че детето ми от скоро е на детска градина. И да ти кажа, това с порастване й, или по-точно отделянето й от мен съм почнала да го изживявам с наближаване на термина ми за раждането й! Като дойде време да замине и тя от мен далече просто не знам как ще се настроя на ежедневието без нея. Не, че я обсебвам с внимание и грижи - дори напротив - все гледам да я стимулирам към самостоятелност, както и мен са ме учили от малка. ... Като чета образното пресъздаване на думите на твоята дъщеря към теб по телефона и ще ми се ние да не стигаме до там. Ама знам ли и на мен какво ми се пише?... Май затова големите деца като се отделя от родителите си и последните почват да мечтаят за внуци... Мислила съм за това. И много ме е дразнило и мен като взеха да ме ръчка да съм се женила и внуци да давам и прочие да ми се месят в живота. Та сега и като гледам от страната на родител дето същото го чака стигнала съм до една друга идея - Осиновяването. Мисля по нея в перспектива и с всичките проблеми, промени, въздейстия, отношения и т.н и т.н до където могат да ми стигнат мислите на варианти и ситуации.
Децата, родните, са си твои пожизнено и каквито отношения взаимно си изградите такива ще бъдат. Това другото, доведеното от вън, прието за свое, прието за брат/сестра би могло да бъде нещо страхотно едновременно за него и за семейството ти.

Ей такива генерални неща на мен ми човъркат мислите за моя живот в перспектива.
Поздрави!





Тема Re: Големите децанови [re: ha!]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано25.04.07 05:04



Дръж сега контрата и не ми пипай фасона, че и маратонки имам

.
Поизлъгах те горе, но нямам нерви за пестене, ако е нужда ще понаместя лъжите си докато се види истината, минали неща са, нейсе.

Кажи твоите на колко са, колко са далече, колко начина да те окачат или свалят от палмата/черешата знаят?



Тема Re: Големите децанови [re: else]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано25.04.07 05:32



Честито, else, и за преводаческите ти усилия направо да не ти казвам колко съм ти ...айде да не се доизказвам.
Познаваш ме въобразяваш си,
приказваш за мен - позволяваш си ...

... имаш нужда от майчица или от свекърва тук сега?

Пояснявай ги тези неща, че се шашкат новите потребители на дир-а ... от моите реакции, не от твоите.

Като живееща в чужбина знам, че свекървите и бабите са кът стока и полунашега понаистина можем да обмислим тук и този ти проблем.

За виртуална свекърва направо съм родена, какво предлагаш за да ти върша тази ... служба ... пък и други ще се намерят, график ще си въведем, ще се сменяме тук, ноо няма да те оставим да раждаш без свекърва наоколо си.

У дома на тия длъжности се менкаме с мъжа ми, но точно по време на бременността той имаше аквариуми и се занимаваше с рибки ... сложен казус си, ей.

Ясно ли засега коя от двете ни е на мястото си в този клуб ... а теб те чекаме,
нема що да се нервиш истинската за тия работи, те они си идват.



И накрая сериозно: лятото разбра ли изобщо, че ми текст беше повод за подскока на Яна, че да се хванете в клубът ти като първи ламери да я храните с цитати. Въобразила съм си, че не си разбрала ами си ти е било стар мерак да ме яхнеш някоганякъденякак като да съм примерно сладко плодче дето става за сокче - тц, не съм Кайли, но и стоката си от бившата Астрология познавам - нито една от тях не мъцна, или защото знае какво казвам или защото си въобразява нещо такова. И докато някоя от тях не ме заговори повечко надали ще научим. И, да - поизлъгах и тогава. Сертифициран Бах лечител съм ... от 2000 година, дотогава пак си бях но под опека и наблюдение (за собствена ми сигурност и увереност). От 05 съм нещо като водещ на малка групичка дори и там идват основно бременни и майчета с токущо прохождащи или озъбващи се целувкаджии.

Накрая: слизай от овошката и изчезвай от темата ми, ама като голямо момиче, което може да се държи като възрастна и без да е с жълта мод. фланелка, че текстовете ти извън клубът ти, направо могат да ме отчаят.



Тема Re: Големите децанови [re: palatka]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано25.04.07 05:37



Их 'начии ... изобщо не исках да съм искрена и да си признавам, че не ми е до линкове ами ми се бърбори. С родители.
При стотици хиляди деца зад граница, при масов процент разведени семейства с деца ... дори и темата на бърборене не ми е толкова важна.

А дир-ският речник и език понякога е такъв,
опитала съм се да отстъпя на бременна и съм те настъпила - ще си връщаш при възможност или просто ме извини, и най-накрая разкажи какво мислиш пък ти по темата.





Тема Re: Големите децанови [re: sisislava]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано25.04.07 05:52



На 43 ще стана след някой месец, такива мисли и мене са ме съпровождали докато бяха по-малки мъниците. Докато съм играла с детски ръчички, слушала съм детски срички и пр. ... човек иска това занимание да не свършва и осиновяването ми е идвало като идея, защото тогава не съм си представяла (не съм мислила изобщо), че на тази си възраст ще мога още да раждам. В онези години собствените ми лели са били на по 50, 60 години(същите, дето като сме на 20, ни наричат за стари моми).

С възрастта обаче идват въпросите ... нечии деца ... докъде можем да си позволяваме да се бъркаме в нечии работи например. Толкова кураж все още нямам, набирам понякога, но ...
Съпружеството е категорично, че не иска повече деца ... той ми е едииин,
на наште години често е по-голямо дете от децата, да не казвам че двамата май се редуваме в това, и добре че са децата да ни подсещат да се държим като възрастни

На колко годинки сте вие?
А думите на дъщеря ми са просто спортен ответ, тъй сме се учили, децата ми са горди да имат най-ужасната майка (доскоро поне беше така).



Тема Re: Големите децанови [re: Moйaйeй]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано25.04.07 10:13



Моите синове са още при мен - на 14 и 11г. са. Но аз и сестра ми сме далеч от нашите родители, както и една от друга. Това не пречи да сме много близки. Да, липсват ми много. Никак не се справям. Просто се опитвам да не мисля за тях или пък да мисля философски (леле!). Имам си всичко, но липсата на любими хора винаги си е липса. Когато ми стане много мъчно просто се обаждам по телефона и казвам "обичам те". Как ти се струва?





Тема Re: Големите децанови [re: Moйaйeй]  
Автор sisislava (непознат )
Публикувано25.04.07 15:39



След 2 години и аз ще клоня към 43. Имам племенник на 20 (от сестра- близначка), та са ми понятни проблемите ти.
Аз съм от голямо семейство - имам 2 сестри и един брат. Имам и приятелка сама без ни брат, ни сестра. Мечтаеше за 5 свои деца. До сега е стигнала до 3. .... Знам какво е да имаш роднинка и какво да си сам. Винаги съм мечтала за повече деца. Обаче, не случих на партньор. С 300-та зора родих първо на 36. Винаги съм мислила за второ, поне. То съществува в мислите ми като да е родено вече! След една дълбока разчистваща криза с татито се разделихме наскоро. (Основната причина не беше бебе-2.) Прежалих мечтата за свое второ - остана ми изхода - осиновено. Приех идеята като спасение и прераждане на мечтата ми за още деца като нова. Заживях живота си с очаквания и усмивки - разбрах, че за осиновяването е достатъчен един осиновител!!!... Един ден, обаче тати решил, че не му се остарява сам - та се върна. И сега изповядва идеята "по-добре свое, отколкото чуждо". Аз тези скрупули и притеснения съм ги надживяла. Ако имам осиновено един ден ще го обичам колкото родното/родните ми, защото ще съм го искала и ще съм се борила за него с еднаква сила, както за другите.
Бих осиновила, защото аз ще го желая. Също толкова егоизтично звучи, колкото да искаш да си родиш свое, нали? Не бих търсила отплата и благодарност ни от родни, ни от осиновени...
Поздрави!



Редактирано от sisislava на 25.04.07 15:48.



Тема Re: Големите децанови [re: palatka]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано27.04.07 00:31



Малкият ми е на 11 и ми е много ... абе друг, различен от сестра си,
само гледам и се смея с него. А ти с трима мъже и ... сестра.
За завиждане си, сестра си нямам, сигурно е страхотно ... поне така ми се струва. В чужбина ли сте, че сте далече ... то и в Бг далечето си е далече,
все е друг свят къто зомине човек мисля си. Не вярвам че не се справяш, днес мъжете отдавна сами се гледат май





Тема Re: Големите децанови [re: sisislava]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано27.04.07 00:42



За осиновяване мислят самотните майки обикновено, а ти не бързай ... явно още боледуваш около развода. Прав е по същество мъжът ти, а освен това като се имаме и с мъжете си за взаимноотглеждане, то усилията често са поне колкото около още едно две деца

Моите са с малко голяма разлика ... все исках тя да не е сама.
Трябва да ги питам тях двамата какво ще кажат.



Тема Re: Големите децанови [re: Moйaйeй]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано27.04.07 11:24



О, те отдавна се оправят без мен. И макар да мърморя от време на време много си се обичаме.

В Бг сме си. Пръснати. Лошо е далеч от корена. Каквото и да постигнеш, каквото и да имаш, една тъпа болка остава винаги. Но така е - човек не може да има всичко, трябва да оценяме справедливо това, което имаме. Нали?



Тема Re: Големите децанови [re: sisislava]  
Автортттттттттттт (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 22:53



Аз съм на твоите години, вероятно сме и набори. Имам само едно голямо дете, но ме спохождат същите мисли като при теб. При мен нещата с второто дете стоят по-различно, просто закъснях и не ми се рискува на 41. Но засега това, което ме възпира, е че детето ми е почти абитуриент и не знам как би реагирал на подобно смело начинание. Говорили сме си, но... по принцип.



Тема Re: Големите децанови [re: тттттттттттт]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано02.05.07 10:47



Шегуваш се, нали? Какво има да се обяснява на такова голямо момче? Та той вече не е дете. Решението си е твое (и на чичо доктор).





Тема Re: Големите децанови [re: тттттттттттт]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано02.05.07 12:27



Хахха! И аз на 41.И ние сме говорили по принцип и съм отрязана, особено от сина ми))))Дъщеря нмие на далечко и по-лесно би приела новият брат или сестра.Но честно казано, и аз вече не искам.Юе с ерадвам на бебетата на приятелките ми и на бъдещите внуци някой ден)

Повече сълзи са пролети заради сбъднати, отколкото заради несбъднати мечти.


Тема Re: Големите децанови [re: Moйaйeй]  
Автор sisislava (непознат )
Публикувано02.05.07 21:15



Не, мила! Надживях го - онова вечно терзаене ще забременея ли изобщо някога вече или не - и аз гоня 41 и страх ме беше точно от неставащото зачеване. ... След като се разделихме и открих варианта осиновяване, изясних си, че не точно незачеването ме е тормозело, а въпроса дали изобщо ще имам и друго дете в живота си. И страховете ми изведнъж се сринаха! Не, че осиновявнето е лесна процедура, а пък за възпитанието да не говоря, но за мен нещата винаги а били на принципа не трудно или лесно, а възможно или невъзможно.
...
Страх ме е да изплюя камъчето... от Благовещение насам броя седмици.. ако е рекъл Господ за Коледа...
В момента наистина и на родно и на осиновено гледам еднакво, наистина - щом и двата варианта водят до свое дете за което да се грижа.

Спокойствие и Вяра в мечтите му е майката!





Тема Re: Големите децанови [re: Moйaйeй]  
Автор sisislava (непознат )
Публикувано02.05.07 21:30



За осиновяването от самотни майки.
Когато тръгнах за конкретна информация от Закрила на детето, бях иненадана от липсата на изненада у служителите там, споменавайки им, че съм сама жена с едно родно дете, желаеща да осинови друго. Очевидно не бях бяла лястовица, а пък често явление било и семейство съпрузи със свое дете да осиновяват друго. И най-често такива хора нямат особени претенции към детето - целта им е да му дадат любов и грижи, просто.

А моя - той се страхува от обществено мнение, от вероятности осиновеното да ни намразело и тем подобни. Не, че не е възможно, но аз не гледам на осиновяването като на някаква сделка с бъдещето. Аз ще съм доволна от настоящето да имам на кого да се радвам и да му давам грижите си сега.





Тема Re: Големите децанови [re: тттттттттттт]  
Автор sisislava (непознат )
Публикувано02.05.07 21:35



Освен ако не визираш порасналото дете, да си закъсняла значи започнал климакс. Стегни се!
А ако детето мечтае за брат или сестра, но трудно си признава? Намери начина да разбереш истината!
Успех в изхода!





Тема Re: Големите децанови [re: palatka]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано05.05.07 16:01



Чета и си мисля ... кой повече ми липсва, женската семейна четвъртинка или оная другата детската дето се е засилило да става мъж. Странен народ са мъжете, доскоро не ми беше толкова ... ясно?:))) Сигурно е хубаво, че едновременно по своему ме напускат, отдалечават се, олеква ми

.
А тъпата болка ... тя е по цялото време едно, то връщане няма,
в чужбина по интензивно се занимаваме и с тия болежки, минават и те понякога.



Тема Re: Големите децанови [re: sisislava]  
Автор Moйaйeй (sViolen)
Публикувано05.05.07 16:06



Моите терзания на времето бяха за това, щерката да не е сама, да има някого с когото да се разбира ... може би защото аз така и не съумявах да се разбера с брат ми доскоро. Това е основното ми доволство и радост ... да ги гледам отстрани като са двамцата.
Хайде, стискаме тихичко палци






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.